2023 05 13

Prienuose – pergalingas tritaškiais prapliupusio „Žalgirio“ startas ketvirtfinalyje

Kauno „Žalgiris“ dėl savo namų arenos užimtumo pirmąsias „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio rungtynes su Kėdainių „Nevėžiu“ žaidė Prienuose ir laikinuose namuose iškovojo pergalę rezultatu 90:71 (20:22, 23:17, 18:14, 29:18).
Ignas Brazdeikis
Ignas Brazdeikis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pirmasis kėlinys virto žalgiriečio Igno Brazdeikio ir „Nevėžio“ žaidėjo Deshawno Freemano benefisu – abu savo komandoms pelnė po 11 taškų.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ ekipoje taškų rinkimo estafetę perėmė Laurynas Birutis, o kauniečiai prieš didžiąją pertrauką įgijo trapią 4 taškų persvarą (43:39).

Po pertraukos aikštėje ir toliau vyko lygi kova, o iš toli prastai pataikęs „Žalgiris“ turėjo didelių sunkumų įveikdamas kėdainiškių nuolat naudotą zoninę gynybą.

Pasiekti lūžį rungtynėse kauniečiams pavyko ketvirtojo kėlinio viduryje, kai pagaliau ėmė kristi tolimi metimai. Skirtumas greitai išaugo iki 21 taško (86:65) ir, likus žaisti 3 minutes, jokių klausimų dėl rungtynių laimėtojų nebeliko.

„Žalgiris“ metė net 43 tritaškius ir pataikė 16. Tiek mestų tolimų metimų – šio sezono „Betsafe-LKL“ rekordas.

Antrąsias serijos iki 2 pergalių rungtynes komandos žais pirmadienį Kėdainiuose.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis (10 atk. kam.), Ignas Brazdeikis, Edgaras Ulanovas (7 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Karolis Lukošiūnas (5/8 trit.) – po 15, Tomas Dimša 10 (3/7 trit.).

„Nevėžis-Optibet“: Deshawnas Freemanas 23 (10 atk. kam.), Aaronas Cookas 12, Timas Lambrechtas 10 (6 atk. kam.), Darylas Doualla, Bradley Davisonas (7 rez. perd.) ir Danielius Lavrinovičius – po 6.