2019 06 01

Totalus dominavimas – „Žalgiris“ paniekino „Rytą“ ir 9 kartą iš eilės tapo Lietuvos čempionu

Kauno „Žalgiris“ yra nepranokstama jėga Lietuvos krepšinyje. Šarūno Jasikevičiaus kariauna pasistengė, kad LKL sezonas baigtųsi itin anksti ir jau birželio pirmąją išėjo užtarnautų vasaros atostogų. Kauno „Žalgirio“ arenoje 13 tūkst. žaliai baltų sirgalių išvydo įtikinamą pergalę 92:54 (20:9, 23:11, 33:16, 16:18) prieš principinį varžovą Vilniaus „Rytą“ ir šventė devintą Lietuvos čempionų titulą iš eilės ir 21-ą istorijoje.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Per pirmąjį kėlinį vilniečiai sukrapštė vos 9 taškus ir neutralūs sirgaliai greitai suprato, kad atkaklaus krepšinio šeštadienio vakarą gali taip ir neišvysti.

Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ pranašumas greitai augo ir pasiekė net 25 taškų ribą. Dainius Adomaitis negalėjo žiūrėti į gynybą nespėjančius savo vyrus ir į aikštę metė itin netikėtą kozirį. Jau antrajame kėlinyje pasirodė 20-metis Einaras Tubutis, kuris turėjo labiau patyrusiems kolegoms priminti, kaip kovoti.

Deja, niekas neveikė ir prieš didžiąją pertrauką „Žalgiris“ pirmavo 43:20.

Trečiasis kėlinys prasidėjo dar tragiškiau „Rytui“. Po tritaškių salvės „Žalgiris“ įgijo 42 taškų pranašumą ir užsitikrino auksinę pergalę. Kėlinio pabaigoje ant suolo sėdus Brandonui Daviesui ir Aaronui White'ui, legionieriams už puikų sezoną dėkojo visa atsistojusi arena. Jie po sezono paliks Kauną.

Šiame sezone neretai varžovus tritaškiais žudęs „Rytas“ šiose rungtynėse pirmus tritaškius pataikė tik ketvirtajame kėlinyje.

Rezultatyviausias Kauno ekipoje buvo Edgaras Ulanovas, kuris pelnė 15 taškų.

Vilniaus klubui 17 taškų pelnė Martynas Echodas.

Šioje finalo serijoje nei vienerių rungtynių nesužaidė „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas.

Vilniečiams užduotį apsunkino netektis. Komandai negalėjo padėti traumą patyręs D.J.Seeley.

Pirmąsias serijos iki trijų pergalių rungtynes „Žalgiris“ laimėjo 79:64, antrąsias – 85:67.

LKL bronzą iškovojo Klaipėdos „Neptūno“ klubas, kuris serijoje 3:0 sutriuškino Panevėžio „Lietkabelį“.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 15, Brandonas Daviesas 13, Aaronas White'as 13, Deonas Thompsonas 10, Marius Grigonis 8, Nate'as Woltersas 8.

„Rytas“: Martynas Echodas 17, Arciomas Parachouskis 14, Derekas Needhamas 10, Einaras Tubutis 4, Rokas Stipčevičius 4.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Rytas“ 92:54

38 min. Žalgiriečiai jau dalijosi čempionų marškinėliais ant atsarginių suolo – 89:50.

37 min. E.Venskus taip pat pasižymėjo taškais – 89:47.

35 min. Tritaškį pataikė ir M.Grigonis. M.Echodas atliko dėjimą – 87:44.

33 min. R.Jokubaitis pelnė pirmuosius taškus. Tarp žalgiriečių taškais dar nepasižymėjo tik Erikas Venskus, kuris kilo nuo suolo – 84:44.

32 min. D.Needhamas pataikė du pirmuosius „Ryto“ tritaškius – 82:42.

31 min. Š.Jasikevičius išleido R.Jokubaitį, bet visiškai komandos nepakeitė. Atrodo, „Žalgiris“ yra pasirengęs skaudžiai patiesti KMT taurės nugalėtojus ir apsukų nemažina. Savo sąskaitas pildė D.Thompsonas ir A.Kavaliauskas – 80:36.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Rytas“ 76:36

30 min. Ant suolo sėdus A.White'ui taip pat pakilo visa arena. M.Echodas dar pataikė kelis metimus, bet prieš lemiamą kėlinį komandas skyrė 40 taškų.

28 min. A.White'o dėjimas didino skirtumą iki sunkiai suvokiamo – 70:28.

27 min. Po E.Ulanovo metimo komandas skyrė 40 taškų. Nuostabus momentas arenoje. B.Daviesas sėdo ant suolo, kai ant kojų pakilo visa arena. Sirgaliai dėkoja puolėjui už nuostabų sezoną. Tai yra jo atsisveikinimas su Kauno klubu – 66:26.

26 min. D.Needhamas pataikė retą vilniečių metimą, bet taiklus buvo ir B.Daviesas – 64:26.

25 min. A.White'as taip pat smeigė tritaškį, o „Rytas“ per pusę kėlinio surinko tik 4 taškus – 62:24.

24 min. E.Ulanovas ir L.Westermannas pataikė du tritaškius iš eilės. Vilniečiai yra beviltiškoje padėtyje ir vis dar nepataikė nei vieno tolimo metimo. 35 taškų skirtumas – 59:24.

23 min. D.Needhamas sėkmingai išpildė derinį, bet „Rytas“ kitoje aikštės pusėje paliko visiškai laisvą A.White'ą, kuris pataikė iš vidutinio nuotolio – 53:24.

22 min. A.Parachouskis tildė areną dėjimu, bet gavo dvigubai atgal. N.Woltersas pataikė antrą tritaškį iš eilės ir D.Adomaitis prašė pasitarimo. Rekordinis 29 pranašumas žalgiriečių naudai – 51:22.

21 min. B.Daviesas pelnė jau 11 taškų, o N.Wolterso tritaškis didino skirtumą iki 28 taškų – 48:20.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Rytas“ 43:20

20 min. B.Daviesas toliau didino šeimininkų pranašumą, o M.Girdžiūno metimas net nelietė lanko. A.Parachouskis kėlinį baigė taikliu metimu ir buvo rezultatyviausias su 9 taškais, bet po dviejų kėlinių komandas skyrė 23 taškai.

18 min. A.Parachouskis pataisė M.Echodo metimą. E.Ulanovas pelnė taškus po prasiveržimo – 41:18.

17 min. A.White'o dėjimas užkūrė „Žalgirio“ areną, bet sunkų metimą pataikė ir M.Girdžiūnas – 39:16.

16 min. „Žalgiris“ neišsigando. B.Daviesas ir N.Woltersas didino pranašumą iki 23 taškų – 37:14.

15 min. B.Daviesas pataikė antrą metimą iš eilės. E.Ulanovas pataikė vieną baudos metimą. D.Adomaitis nusprendė nustebinti ir į aikštę leido jaunąjį Einarą Tubutį – 32:14.

14 min. Th.Walkupas pataikė jau trečią žalgiriečių tritaškį. Vilniaus klubas dar nepataikė iš toli. A.Parachouskis pataikė metimą su pražanga – 29:14.

13 min. A.Butkevičius gavo jau trečią pražangą, o Th.Walkupas pataikė sudėtingą metimą. D.Adomaičiui nieko neliko kaip prašyti pasitarimo – 26:11.

12 min. D.Thompsonas buvo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas, jau surinkęs 8 taškus. Kiek netikėtas X faktorius – 24:11.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Rytas“ 20:9

10 min. A.Kavaliauskas atsidarė savo sąskaitą, o A.Milaknis smeigė tritaškį. Kėlinio pabaigoje „Rytas“ galėjo pasiguosti tik taikliu R.Stipčevičiaus metimu.

9 min. D.Thompsonas uždominavo ir pelnė 4 taškus iš eilės. D.Adomaitis nusprendė, kad metas pasitarti – 15:7.

8 min. E.Bendžius išprovokavo A.White'o pražangą prie tritaškio linijos, bet pataikė tik vieną baudos metimą iš trijų – 11:7.

7 min. „Rytas“ ilgai nepelnė taškų, bet M.Echodas galiausiai pralaužė kauniečių gynybą ir pataikė iš po krepšio per B.Davieso rankas. E.Ulanovas atsakė pirmuoju rungtynių tritaškiu – 11:6.

5 min. A.Parachouskis ir B.Daviesas apsikeitė sėkmingais epizodais po krepšiais – 8:4.

3 min. E.Ulanovas uždirbo du taškus su pražanga ir pakėlė ant kojų „Žalgirio“ atsarginių suolelį – 6:2.

2 min. L.Westermannas uždarė rezultatyvią „Žalgirio“ ataką, o A.White'as sąskaitą atsidarė baudų metimais – 4:2.

1 min. Lengva ir rezultatyvi rungtynių pradžia. A.Butkevičius be didelio pasipriešinimo pataikė iš po krepšio – 0:2.

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas, Marius Grigonis, Leo Westermannas, Brandonas Daviesas, Aaronas White'as.

„Rytas“: Mindaugas Girdžiūnas, Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius, Derekas Needhamas, Arciomas Parachouskis.