2019 09 25 /20:51

R.Jokubaičio vedamas „Žalgiris“ nesunkiai sulaužė Pasvalio stuburą

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai LKL pirmenybėse įsirašė antrą nesunkią pergalę. Trečiadienį pirmosiose šio sezono namų rungtynėse šalies čempionai 81:47 (17:18, 28:11, 13:13, 23:5) susitvarkė su Pasvalio „Pieno žvaigždėmis“. Svečiai priešinosi pusantro kėlinio, tačiau tuomet Šarūno Jasikevičiaus vyrai padidino tempą ir nutolo.
Rokas Jokubaitis
Rokas Jokubaitis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Puikiai rungtynes pradėję pasvaliečiai pirmosiomis minutėmis niekuo nenusileido savo kur kas tituluotesniems oponentams. Sėkmingai rinkdami taškus ir išnaudoję gana dažnas Kauno komandos klaidas, Gedimino Petrausko vyrai laimėjo pirmą 10 minučių atkarpą – 18:17.

Laikytis svečiams pavyko iki antro kėlinio vidurio. Tačiau žaidėjų keitimo karuselę užsukęs Šarūnas Jasikevičius nepabijojo į aikštę mesti Roko Jokubaičio ir šis sprendimas visiškai pasiteisino.

Jaunasis žalgirietis uraganiniais išpuoliais inicijavo LKL čempionų spurtą ir įpusėjus dvikovai kauniečiai jau turėjo 16 taškų pranašumą – 45:29.

Trečio kėlinio pradžioje kauniečių taikiklis buvo gerokai nusimušęs, tačiau varžovams priartėti irgi sekėsi sunkiai, o ketvirto ketvirčio pradžioje šeimininkai dar kartą smogė atkarpa 13:0 ir sudėjo galutinius taškus ant „i“.

Žalgiriečius į priekį vedė tobulai atakavęs (3/3 dvitaškių, 3/3 tritaškių, 1/1 baudos) R.Jokubaitis, kuris pelnė 16 taškų ir surinko 21 naudingumo balą. Tai yra aštuoniolikmečio asmeniniai rekordai.

Jockas Landale'as pridėjo 11, Lukas Lekavičius – 10, Zachas LeDay – 9 taškus. Solidų mačą sužaidė ir kapitonas Paulius Jankūnas, įmetęs 6 taškus ir sugriebęs 9 kamuolius.

Kauniečių gretose taškus pelnė visi 12 žaidėjų. Dvikovą nuo atsarginių suolo stebėjo Thomasas Walkupas ir Laurynas Birutis.

Kauniečiai triuškinančia persvara laimėjo kovą dėl atkovotų kamuolių –46:20.

Žalgiris laimėjo antrą sykį šį sezoną, pasvaliečiai patyrė antrą nesėkmę.

„Žalgiris“: Rokas Jokubaitis 16 (3/3 dvitaškių, 3/3 tritaškių, 21 naud. bal.), Jockas Landale‘as 11 (11 atk. kam.), Lukas Lekavičius 10 (3 rez. perd.), Zachas LeDay 9, Edgaras Ulanovas ir Martinas Gebenas po 8, Paulius Jankūnas (9 atk. kam.) ir Alexas Perezas po 6.

„Pieno žvaigždės“: Paulius Petrilevičius 17, Miha Lapornikas 10, Dominykas Domarkas 9.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?