Dviejų vaikų su Kanados lietuve Laura Ivaniukas susilaukęs 28-erių metų krepšininkas D'Angelo Russellas domisi galimybe gauti Lietuvos pilietybę ir užsivilkti Lietuvos rinktinės aprangą.
15min penktadienį pirmieji pranešė apie tylų D.Russello ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) flirtą.
15min pateikė LKF vadovo Mindaugo Balčiūno ir Lietuvos prezidento patarėjo Frederiko Jansono komentarus – Prezidentūrai žinoma D.Russello padėtis, nors federacija neskuba imtis veiksmų, primindama, kad vieno natūralizuoto žaidėjo kvota Lietuvos rinktinėje kol kas priklauso Kanados lietuviui Ignui Brazdeikiui.
„Padarykime tai“, – šeštadienio rytą socialiniame tinkle „Instagram“ sureagavo pats D.Russellas, 2019-aisiais metais žaidęs NBA „All-Star“ rungtynėse.
Atsakomųjų Europos čempionato atrankos rungtynių su Šiaurės Makedonija išvakarėse apie situaciją pasisakė ir nacionalinės komandos generolas Rimas Kurtinaitis.
„Noriu paklausti, kas sugalvojo, kad jis nori atstovauti Lietuvai? Noriu paklausti. Aš skaičiau viską. Aišku, kaimo vyras įprastai paskutinis sužino, kad jo žmona miega su visu kaimu. Aš, kaip rinktinės treneris, nieko nežinau apie šiuos gandus, todėl nežinau, ką galėčiau pakomentuoti“, – pirmiausia sakė 64-erių metų specialistas.
Pokalbio metu žurnalistai informavo R.Kurtinaitį, jog apie savo norą atstovauti Lietuvai viešai spėjo pasisakyti ir pats D.Russellas.
„Aš esu samdomas darbuotojas, atstovauju Lietuvai, tad mane tenkins visos situacijos, jeigu sugebėsime tai padaryti, – sakė R.Kurtinaitis. – Visų pirma, tai ko mes norime? Mes norime ginti Lietuvą. Ar užsienietis aukosis taip, kaip tai daro silpnesnis lietuvis? Tai yra klaustukas. Aš turėjau daug komandų, kuriose žaisdavo daug užsieniečių. Mes matėme Kauno „Žalgirio“ situaciją praėjusį sezoną, kai sezoną LKL užbaigė su vietiniais žaidėjais, su užsieniečiais nebežaidė. Nežinau, tai yra individualus dalykas. Pirmiausia, tai jis turi norėti laimėti ir turi turėti kažką bendro su mumis, kad jaustų atsakomybę. Aš nesu prieš meistriškumą. Ar to reikia? Savo nuomonę esu išsakęs. Ko negali pakeisti, privalai su tuo susitaikyti. Mano darbas nesikeičia.“
Antrasis 2015-ųjų metų NBA naujokų biržos šaukimas per karjerą stipriausioje planetos lygoje iki šio momento fiksavo 17,6 pelnyto taško (48,3 proc. dvit., 36,9 proc. trit., 79,4 proc. baud.), 3,4 atkovoto ir 1,1 perimto kamuolio, 5,7 rezultatyvaus perdavimo rodiklius.
D.Russellas šešiskart karjeroje buvo pasiekęs 40 pelnytų taškų ribą stipriausioje planetos lygoje, o rekordas – net 52 pelnyti taškai į „Minnesota Timberwolves“ krepšį.
Ką toks krepšininkas galėtų duoti Lietuvos rinktinei?
„Turbūt sekate geriausių Serbijos trenerių pasisakymus – Ivkovičiaus, Ivanovičiaus? Europoje mes žaidžiame daugiau komandinį krepšinį, o Amerikoje žaidėjai NBA lygai ruošiami individualiai. Ten žaidžiamas individualus krepšinis, tam yra pritaikytos ir taisyklės. Net neabejoju, kad jis mūsų komandoje mestų po 20 taškų, bet ką tai duotų komandai, aš nežinau, – mintimis dalijosi R.Kurtinaitis. – Aš į amerikiečius žaidėjus žiūriu taip – kai sulipdai juos šešis į vieną komandą Europoje, tuomet yra kita bendratis ir kitas stilius. Su visa pagarba NBA žaidėjams, aš esu europietiško stiliaus propaguotojas. Ką duoda komandinis žaidimas, mes puikiausiai matėme olimpinių žaidynių pusfinalyje, kai žaidė Amerika prieš Serbiją. Komanda žaidė prieš individualias žvaigždes. Žaidimas ne kažkuo ir skyrėsi. Jei Stephas Curry nebūtų pataikęs 4 tritaškių iš 4, tai dar velnias žino, kaip ten viskas būtų pasibaigę. Aš esu komandinio žaidimo šalininkas. Jeigu mūsų komandoje norintys būti žmonės ateina su idėja žaisti komandai, žaisti šaliai – prašau.“
Dešimtą sezoną NBA žaidžiantis įžaidėjas šiame čempionate Los Andželo komandai renka po 11,5 taško ir atlieka po 5 rezultatyvius perdavimus.