Justė Jocytė sužaidė nuostabias rungtynes, Lietuvos krepšininkės buvo įkėlusios koją į Europos čempionatą, bet jausmai dar maišėsi viduje.
Paskutinėse Europos čempionato rungtynėse lietuvės 69:70 nusileido Belgijai ir liko antros C grupėje, kaip keturios pergalės ir labai geras bendras šešerių rungtynių įmestų bei praleistų taškų santykis (+91) projektavo vieną iš keturių kelialapių, atitenkančių geriausioms antrąsias vietas užėmusios komandoms.
Praėjus keliolikai minučių po rungtynių Vilniaus „Twinsbet“ arenoje, Justė Jocytė gyveno su minčių virduliu.
Jai vis dar buvo skaudu, kad teisėjai nesušvilpė pražangos varžovei, kai prieš paskutinėje lietuvių atakoje 19-metė lietuvė veržėsi, bet turėjo mesti sudėtingą metimą, Lietuvos rinktinei atsiliekant vienu tašku.
„Gal teisėjai nematė to kampo, nepamatė ar nenorėjo pamatyti, gal norėjo intrigos... svarstė J.Jocytė. – Tačiau esame laimingos. Gal tai ir nesimato, bet tikiu, kad rytoj tikrai būsime ten vasarą (Europos čempionate). Tikrai fainas jausmas.“
Žaisdama prieš 2023 metų Europos čempiones, pernai olimpinėse žaidynėse ketvirtą vietą užėmusias belges, J.Jocytė pagerino savo rezultatyvumo rekordą.
22 taškai, tarp jų trys tritaškiai trečiajame kėlinyje, kai lietuvės buvo įsiveržusios į priekį devyniais taškais. Dar ir 6 atkovoti kamuoliai ir 6 rezultatyvūs perdavimai - dauguma žaidėjų džiūgautų dėl tokio pasirodymo, bet J.Jocytė nekreipė dėmesio į rekordą.
„Nepastebėjau, ne tas galvoje ir buvo. Nesu iš tų žaidėjų, kurioms rūpėtų labai taškai. Būčiau įmetus 5, bet pataikiusi paskutinį metimą, – tai būtų geriau nei dvam du, bet gavome.“
Būtų puikios rungtynės, jei tą metimą būčiau pataikiusi. Tačiau aš grįžau į sportinę formą, džiaugiuosi, kad galiu padėti komandai.“
Nedaug kas tikėjo, kad lietuvės mes iššūkį per pastaruosius 8 metus 3 medalių komplektus Europos pirmenybėse laimėjusiai Belgijai. Lietuvės ne tik metė pirštinę, bet ir galėjo laimėti rungtynes.
„O kas mums belieka? Esame nuvertintos, bet mums lengviau be spaudimo žaisti prieš tokias varžoves. Žaidėme savo krepšinį, žinojome, ką jų lyderės daro, – sakė J.Jocytė. – Gal mus nuvertinę ir toliau taip pat darys. Tačiau salė buvo pilna žmonių, o kam nepatinka moterų krepšinis, – čia jau jų bėdos.“
Iš tiesų arena buvo labiau puspilnė nei pustuštė, o tai moterų krepšinio varžybose nėra dažnas reiškinys. 4,5 tūkst. patriotiškai nusiteikusių sirgalių sekmadienį pradžiugino ir J.Jocytę.
„Fainas jausmas. Daug kas klausia, ar pirmą kartą žaidžiau tokioje atmosferoje, tai – ne, ir ASVEL klube teko. Bet jausmai kitokie žaidžiant už Lietuvą, ir jaudiniesi labiau, tėvai palaiko, matai tribūnose savus, kitoks jausmas“, – sakė krepšininkė.
Ji pernelyg neplanavo sekmadienio vakaro, kai vėliau paaiškės galutiniai atrankos grupių rezultatai.
„Reikės pažiūrėti, bet to neakcentuojame dabar. Jau ramiau, baigėsi varžybų langai, reikės telktis į klubų varžybas“, – sakė ji.
Didžiąją praėjusio sezono dalį dėl klubo operacijos praleidusi krepšininkė tęs sezoną Vilerbano ASVEL klube ir tvirtino, kad apsukų nemažins.
„Aš dabar traumų neturiu, viską išsigydžiau, neturiu dėl ko saugotis“, – sakė gynėja.
Jos karjerai ne pirmus metus projektuojamas šuolis į moterų NBA, bet daryti sprendimo dėl dalyvavimo WNBA naujokių biržoje vasarą ir žaisti ten (WNBA sezonas vyksta vasarą), ar atsidėti Lietuvos rinktinei tuo pat metu vyksiančiame Europos čempionate (birželio 18-29 d.), J.Jocytė neskubėjo.
„Dar negaliu komentuoti, nes dar pati nežinau, kur nuspręsiu eiti, – pripažino krepšininkė. – Žinau, kad du dalykai nesuderinami, bet tai jau ateities dalykai“