Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 02 17

Rolandas Jarutis kirto Linui Kleizai: „Jo indėlis – nulis, sutartys – klaikios“

Vilniaus „Ryto“ generalinis direktorius Rolandas Jarutis išpylė toną kritikos sostinės klubo dalininkui Linui Kleizai per Tomo Langvinio pokalbių laidą „Nematoma pusė“.

Pasitraukdamas iš Vilniaus „Ryto“ klubo sporto direktoriaus pareigų Linas Kleiza per interviu 15min prakalbo, kad viena iš sprendimo priežasčių buvo konfliktas su R.Jaručiu.

L.Kleiza teigė, kad klubui itin sudėtingu metu, kai žaidėjams vėlavo algos, klubo direktorius R.Jarutis greta savo mėnesinio atlyginimo pateikė dar 20 tūkst. eurų sąskaitą premijai, kurią, pagal susitarimą su vienu klubo savininkų Dariumi Gudeliu, reikėjo pervesti į jo žaidėjų agentūrą.

Iškėlęs šią problemą per klubo dalininkų susirinkimą L.Kleiza nesulaukė palaikymo iš kitų dalininkų ir netrukus pats pasitraukė iš sporto direktoriaus pareigų bei pažadėjo trauktis iš dalininkų.

Dabar per T.Langvinio vedamą „O Dangau Sportas“ kanalo laidą R.Jarutis gynėsi ir pats aršiai atakavo L.Kleizą.

Pateikiame pokalbio su R.Jaručiu įdomiausias ištraukas.

Apie L.Kleizos pasitraukimą. „Tai nėra pati maloniausia tema, bet krepšinio visuomenė turi žinoti. Manau, kad ši padėtis buvo užprogramuota, kad tai įvyks.

Aš iš savo pusės konflikto nematau, gerbiu Liną Kleizą kaip krepšininką, manau, kad jis vienas geriausių savo pozicijos žaidėjų, charizmatiškas, pasiekęs daug pergalių su Lietuvos rinktine.

Pasitraukti buvo jo sprendimas. Niekas jo nevijo, negujo. Jis pats pasirinko skambiai ir garsiai išeiti bei pateikti melagingą informaciją.“

Apie skolas: „Kad klubas turi skolų – nėra paslaptis. Mes apie tai pranešėme sezono pradžioje. Dauguma skolų nejudėjo kelerius metus iš mirties taško. Mano darbas ir prasidėjo nuo skolų ir gaisrų gesinimo. Viskas prasidėjo nuo Alberto Blanco (buvęs „Ryto“ trenerio asistentas), kuris mūsų buvusio sporto direktoriaus buvo pasiųstas labai toli. Dabar esame pilnai atsiskaitę, karo kirviai užkasti. Esu laimingas, kad turiu draugų Ispanijoje, kad A.Blanco pakėlė ragelį ir mums pavyko susitarti.“

Apie klausimus Linui Kleizai: „Kai dalininkų susirinkime prabilau apie skaidrumą, uždaviau dalininkams klausimus. Žinant jų dalių skaičių, paklausiu: kas kokią dalį įneša? Galiu pasakyti, kad L.Kleiza yra įnešęs į klubą sumą paskolos pavidalu ir kad jis su teisininkais reikalauja grąžinti jo suteiktą paskolą. Tai – juokinga suma, už kurią buvo mokamos palūkanos. Juk tai yra verslas – investuoti į klubą ir gauti palūkanas. Aš galiu oficialiai teigti, kad tai buvo indėlis. Dar buvo neaiškus indėlis, bet tai buvo ne Lino Kleizos įnešti pinigai ar pritraukti finansai. Kai pradėjome gilintis, pasakiau: „Kiek, Linai, tu, konkrečiai kaip dalininkas, esi įnešęs klubui?“ Koks jo indėlis, aš prilyginčiau šią sumą – „zero“ (nulis).

Juk tai nebūtinai turi būti tavo lėšos, gali būti verslo partnerių pritraukimas. Plius, kadangi dalis buvo gauta kaip dovana iš Antano Guogos, tas klausimas L.Kleizai gal ir nelabai patiko. Štai ir yra konflikto židinys.“

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Rolandas Jarutis
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Rolandas Jarutis

Apie savo indėlį: „Mano įnašas yra skolų panaikinimas už 200 tūkst. eurų. Tai nėra mano pinigai, tai atvesti rėmėjai, ta suma yra pasinaikinusi – dalis „Ryto“, dalis „Perlo“ komandos.“

Apie sąskaitą sau: „Aš dirbu klube ir gaunu atlyginimą kaip klubo direktorius. Taip pat esu atsakingas ir už jaunimo programą. Tai mano atsakomybė Vilniaus mieste nuo tų laikų, kai dirbau Š.Marčiulionio akademijos direktoriumi ir treneriu. Tada buvo sukurta „Ryto-2“ komanda, kuriai aš vadovavau. Į tą komandą tikslas buvo sutraukti sostinės jaunimą, kuris tada laimėjo Eurolygos jaunimo turnyrą. Paslaugos buvo teikiamos per mano įmonę. Viena yra darbo sutartis už darbą „Ryto“ klube, o kita – už jaunimo programą. Tą sutartį pats padaviau pasirašyti L.Kleizai kaip klubo dalininkui. Jis pasirašė, tai yra užfiksuota.“

Apie klaikias sutartis: „Kitas tikslas, kad aš surinkčiau pinigus ir mes padengtume skolas, o aš taip klubui nekainuosiu nieko. Linas padėjo parašą, bet kadangi jis oficialiai nebuvo įregistruotas klubo sporto direktoriumi, aš inicijuoju, kad ta sutartis būtų negaliojanti. Mus tikrina įvairios instancijos, aš tai naikinu, o dabar, praėjus kokiems 5 mėnesiams, Linas pasitraukdamas bando išnešti visą absurdą, kurį pats pasirašė. Tai yra protu nesuvokiama.

Jei jis turi su manimi konfliktą, kurio aš neturiu, sąžiningai tariant, tai yra vėl negatyvi informacija, pateikta apie klubą. Aš nelabai to suprantu. Tai ir buvo mažytė konflikto priežastėlė, o svarbiausia yra tai, kad Lino indėlis į klubą yra toks, kokį aš prilyginu „zero“.

Kitas dalykas – tos klaikios sutartys, pasirašytos jo kaip klubo sporto direktoriaus.“

Apie Ch.Kramerio algas: „Turbūt neviešinsiu visų, bet yra klausimų. Kodėl Chrisas Krameris, pavyzdžiui, Vokietijoje žaidė už 12 tūkst. eurų per mėnesį, o atvažiavęs į „Ryto“ klubą už 30 ar 35 tūkst. eurų per mėnesį? O dabar, išvykęs į turtingą „Chimki“ komandą, žaidžia už turbūt 16 tūkst. eurų per mėnesį. Dabar man kyla klausimas: kas šioje situacijoje yra idiotai? Klubas, kuris tiek moka?“

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Chrisas Krameris
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Chrisas Krameris

Apie sąskaitas už legionieriaus žmoną: „Tai tik piniginiai reikalai. Kitas dalykas, kai atėjęs į klubą gaunu kitokias sąskaitas. Ch.Krameris fantastiškas žaidėjas, bet gaunu sąskaitas už skrydžius verslo klase šeimos nariams arba, kas yra protu nesuvokiama, sąskaitą iš Baltijos Amerikos klinikos už Kramerio žmonos vaisingumo testavimą. Aš sau užduodu klausimą: ar klubas, kuris skendi skolose, gali už tai mokėti? Tai – puota maro metu.“

Apie Arciomo Parachouskio kainą: „Arciomas Parachouskis, apie kurį kaip žaidėją ir asmenybę sakau pačius nuostabiausius žodžius, nes man pavyko nukelti jam mokėjimus kokiems 7 mėnesiams – praėjusį ketvirtadienį mes galutinai atsiskaitėme su Arciomu. Bet ar klubas gali sau leisti, nežiūrint į Karaliaus Mindaugo taurės turnyro titulą, dar labiau gramzdinti klubą į skolas ir samdyti žaidėją, kurio kontraktas yra apie pusė milijono eurų? Tai nesuvokiama.

Nesakau, kad „Rytas“ jam tiek sumokėjo. Pusė milijono būtų kontraktas visam sezonui. Tai tarsi pavyzdys. Suma nėra svarbi, bet mėnesinis atlyginimas vis tiek apie 40-45 tūkst. eurų. Ar tai yra įmanoma?

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Artiomas Parachovskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Artiomas Parachovskis

Apie nuotaiką klube: „Nors šiais metais klubas mėtomas ir blaškomas, mikroklimatas yra puikus.“

Apie talentus, kurių nėra „Ryte“. „Rokas Jokubaitis – jis turėjo būti čia. Fantastiškas žaidėjas, jis galėjo atsidurti „Ryte“, nes yra kilęs iš Mažeikių, mano kraštietis. Bet tai neįvyko.

Matas Jogėla, kuris dabar žaidžia Klaipėdoje. Jis irgi turėjo būti šioje komandoje. Jo taip pat nėra.“

Apie kitų talentų atradėjus: „Tai, kad Ąžuolas Tubelis ir Marekas Blaževičius iš Vilniaus krepšinio mokyklos atsidūrė mūsų klube, turbūt didžiausias nuopelnas yra Dariaus Gudelio. Aišku, agentai irgi dalyvauja, bet susitarti galima. Dabar galima džiaugtis, kad jie „Ryto“ klube. Kiek prie to prisidėjo Linas Kleiza? Aš nutylėsiu.

Deividas Sirvydis? Aš per prievartą įgrūdau jį į šį klubą, nes „Rytas“ jo nenorėjo. Galite paklausti Deivido Sirvydžio. Jis juk yra mano vadovautos Š.Marčiulionio akademijos auklėtinis. O anksčiau jis nebuvo pageidaujamas šiame klube. Tokia yra tiesa. Aš turiu laiškus, kuriuos rašiau, kad šis žaidėjas, kuris turbūt nebuvo laikomas perspektyviu, atsidurtų šiame klube.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Deividas Sirvydis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Deividas Sirvydis

Antra, nusikaltimas, kad turėdamas vieną kontraktą su „Ryto“ klubu jis pasirašė ant viršaus kitą kontraktą, pasirašytą Lino Kleizos ar kažkurio kito direktoriaus – nenoriu nieko kaltinti. Jei pirmasis agentas paduotų per FIBA, pasekmės būtų skaudžios. Bet ši problema yra išspręsta. Tik noriu, kad Deividas sėkmingai tobulėtų. Puikiai pažįstu ir jo tėtį, mes žaidėme vienoje komandoje (Vilniaus „Sakaluose“), manau, kad su Deividu ateityje bus labai gerai.

Augustas Marčiulionis – tėtis atidavė jį man. Jis yra klube Vilniuje. Didžiausi nuopelnai dėl jaunimo yra tų jaunimo trenerių, kurie dirba jaunimo krepšinio mokyklose, o taip pat ir vaikų tėvelių.“

Apie dabartinę skolą: „Degančių skolų nebėra, sunkiausias laikotarpis, buvęs rugsėjį ir spalį, jau išgyventas. Turime skolų išmokėjimo grafikus. Dabar esame susispaudę iki absurdiškų dalykų – į komandos išvykas net nekeliauja komandos gydytojas ir Juozukas (komandos masažuotojas Juozas Petkevičius). Bet taip sutaupėme 15 tūkst. eurų – tai mums dabar dideli pinigai. Tai maža pergalė, kuri iš taupyklės keliaus tiems, kuriems esame skolingi.“

Konkrečiai apie dabartinę skolą: „Tai pateiksime sezono pabaigoje. Pateiksime, kaip buvo sezono pradžioje ir kaip bus sezono pabaigoje. Tai bus padaryta viešai, kad pažiūrėtume, ar teisingai tvarkomės.“

Apie santykius su Dainiumi Adomaičiu: „Tai pats didžiausias pramanas. Paklauskite Dainiaus Adomaičio, ar Rolandas Jarutis kišasi į treniruočių procesą. Tai – buvęs rinktinės treneris, vienas geriausių Lietuvos trenerių. Iš kur gali būti konfliktas? Aš kaip direktorius esu dėkingas treneriui D.Adomaičiui, kad jis dirba su trimis legionieriais, o ne 5-6. Nors, mano nuomone, būtų užtekę dviejų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Dainius Adomaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Dainius Adomaitis

Taip, 1-2 užsieniečiai nelabai patenkina lūkesčius, bet trenerių vadovaujama komanda rodo rezultatus ir džiugina sirgalius. Kaip mes galime nesutarti, jei dirbame kartu pusę metų? Dainius dirba, jis turi darbo sutartį, o klubas šiai dienai neturi galimybių keisti nei žaidėjų, nei trenerių. Turbūt saugesnio jausmo neturi niekas jokiame kitame klube. Jiems tik lieka kovoti ir dirbti, ką jie ir daro – kovoja už klubą ir miestą. Manau, kad mano santykis su Dainiumi yra geras, nes aš pats esu dirbęs ne vienerius metus treneriu ir jį puikiai suprantu".

Apie Rimo Kurtinaičio istoriją: „Galbūt jūs paklauskite Lino Kleizos, kai sutiksite, – gal jis norėjo trenerį pakeisti? Juk taip buvo padaryta su Rimu Kurtinaičiu. Kol aš esu klube, tokių istorijų už nugaros nebus.“

Apie ilgalaikę viziją: „Mano tikslas visais būdais su dalininkais ir miestu likviduoti skolas ir palikti švarų popieriaus lapą. Būtų šaunu per metus tai padaryti. Bet gali prireikti dvejų ar trejų metų. Nėra paprasta išsivalyti ir susitvarkyti. Žaidėjams noriu priminti, kad čia važiuodami gali tikėtis ne daug pinigų, bet karjeros šuolio, nes atvažiuoji į gerą miestą su fantastiškais sirgaliais, puikia aplinka – pramogos, restoranai, taip pat Europos taurės varžybos. Iš šio klubo daug žaidėjų tapo didžiais.

Tikiu, kad su miesto ir verslo pagalba klubas dvejų metų eigoje galės mesti iššūkį dėl čempionų titulo. Tai mano svajonė ir noras.“

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Rolandas Jarutis
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Rolandas Jarutis

Apie problemas vadovybėje: „Mes privalome susitvarkyti, nes klubui reikalingas miestas, miestui – klubas. Pradžia jau padaryta Kaune – reikalavau, kad Eurolygos jaunimo atrankos turnyro finale nebūtų jokios nepagarbos varžovams. Turime gerbti, kas tai bebūtų – Utena, Panevėžys ar Klaipėda. „Žalgiris“ yra pabėgęs šviesmečiais, o mes visi privalome padirbėti, kad būtų rezultatas.“

Apie tikslus: „Galvoju, kad Dainius Adomaitis tikslą Europos taurės turnyre tikrai įvykdė. Likęs mačas (su Stambulo „Galatasaray“ Vilniuje) bus toks, kad komanda parodys charakterį ir akiai mielą žaidimą. Karaliaus Mindaugo taurės turnyre tikslas finalas, o LKL čempionate pagerinti poziciją iki atkrintamųjų varžybų, o ten bus svarbus namų pranašumas. O taip pat svarbu gerinti klubo įvaizdį, vadovų viziją ir mažinti skolas.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais