2020 12 12

„Rytas“ ir vėl suklupo: šįkart per kietas – „Lietkabelio“ riešutas

Vilniaus „Rytas“ jau turėjo Ryaną Boatrightą ir Andrew Goudelocką, tačiau pergalė vėl buvo nepasiekiama. Sostinės klubas gavo Panevėžio „Lietkabelio“ antausį Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse 59:78 (18:19, 10:20, 19:21, 12:18).
Dorde Gagic
Dorde Gagic / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Rungtynės vyko apylygiai iki antrojo kėlinio, kurio pradžioje „Rytas“ ėmė tolti, bet tuomet suakmenėjo lyg vaiduoklį pamatęs. „Lietkabelio“ krepšininkai antrąjį kėlinį užbaigė spurtu net 18:0 ir į pertrauką išėjo pirmaudami 39:28.

Taškų badą vilniečiai nutraukė iš karto po pertraukos, bet tuomet Panevėžio krepšininkai padidino temperatūrą aukštaitiškoje pirtyje – tritaškius smeigė Vytenis Lipkevičius, Margiris Normantas, Gytis Masiulis ir skirtumas išaugo iki 20-ties taškų 56:36.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Paulius Valinskas

Trečiajame kėlinyje vilniečiai apkarpė „Lietkabelio“ pranašumą, tačiau dar 13-kos taškų pranašumą turėjo panevėžiečiai prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą.

Nors atrodė, kad vilniečiai kils į lemiamą šturmą, tačiau bandymai laimėti buvo greitai užgesinti.

Gytis Masiulis pelnė 19 taškų (6/7 dvit., 1/3 trit., 4/5 baud. met.), atkovojo 6 ir perėmė 3 kamuolius, kartą prasižengė, išprovokavo 4 pražangas ir surinko 27 naudingumo balus.

19 taškų pelnė ir neseniai prie „Lietkabelio“ prisijungęs Džordže Gagičius.

Maurice'as Ndouras buvo vienas lauke karys – pelnė 25 taškus, pataikydamas 11 dvitaškių iš 13, taip pat senegalietis atkovojo 8 kamuolius.

„Lietkabelis“ pataikė 66 proc. dvitaškių (22/33) ir 25 proc. tritaškių (8/31). „Rytas“ realizavo 59 proc. dvitaškių (22/37) ir 15 proc. tolimų metimų (3/20).

Panevėžio komanda turi 7 pergales ir 2 pralaimėjimus savo sąskaitoje bei kyla į antrąją vietą LKL lentelėje, „Rytas“ (7/5) yra antras.

„Lietkabelis“: G.Masiulis (6 atk. kam., 3 per. kam., 27 naud. bal.) ir G.Gagičius (6 atk. kam.) po 19, V.Lipkevičius 14, M.Normantas 9.

„Rytas“: M.Ndouras 25 (11/13 dvit., 8 atk. kam., 27 naud. bal.), M.Echodas 12 (9 atk. kam.), A.Marčiulionis ir L.Uleckas po 6.

Rungtynių eiga. „Lietkabelis“ – „Rytas“

Ketvirtas kėlinys. „Lietkabelis“ – „Rytas“

40 min. Viskas. Rungtynės baigtos.

38 min. Panašu, kad taškas rungtynėse jau padėtas – 74:57.

35 min. N.Čanakas gavo techninę pražangą, bet to taškais „Rytas“ nepavertė. „Lietkabelis“ priekyje – 66:52.

34 min. Prabėgo jau daugiau nei trys minutės ketvirtajame kėlinyje, o abi komandos pelniusios tik po du taškus.

32 min. Ima vieną po kito kamuolius po varžovų krepšiu „Rytas“, bet švieslentėje tai neatsispindi.

Trečias kėlinys. „Lietkabelis“ – „Rytas“ 60:47

29 min. „Rytas“ surengė gerą atkarpą ir „Lietkabelio“ persvara susitraukusi – 58:47.

26 min. M.Echodas deda iš viršaus, bet kitoje aikštės pusėje su paties Martyno pražanga į krepšį krauna D.Gagičius – 56:36.

25 min. G.Masiulis – trys taškai. Lyja tolimais metimais Panevėžyje – 53:34.

24 min. M.Normantas irgi smeigia iš toli – 48:30.

23 min. Dar vienas V.Lipkevičiaus tritaškis – 45:30.

21 min. Na pagaliau, „Rytas“ pelno taškus po pertraukos, bet „Lietkabelis“ smeigia atgal tritaškiu – 42:30.

Antras kėlinys. „Lietkabelis“ – „Rytas“ 39:28

20 min. Spurtas jau 18:0! „Lietkabelis“ dominuoja – 39:28.

18 min. Koks „Lietkabelio“ spurtas! Panevėžio krepšininkai jau priekyje. Viename epizode labai nesmagiai ant parketo nusileido G.Masiulis, tačiau, laimei, nesusižeidė – 33:28.

16 min. Pakeistas G.Maldūnas spiria kėdę kokius kelis metrus nuo savęs. Nustebę net komandos draugai.

„Rytas“ sėkmingai ginasi ir puolime renka taškus, po M.Ndouro baudų metimų skirtumas dar padidėjo – 28:21.

14 min. Su visu M.Normantu į krepšį kala M.Echodas! Vilniečių persvara didėja – 26:21.

13 min. L.Uleckas išvedė į priekį „Rytą“ – 24:21.

12 min. Komandos žaidžia taškas į tašką. Dar vieną dvitaškį pelnė D.Gagičius – 21:21.

Pirmas kėlinys. „Lietkabelis“ – „Rytas“ 19:18

9 min. D.Bičkauskis išvedė į priekį „Rytą“, bet rezultatą vėl persvėrė D.Gagičius – 17:16.

7 min. Pirmieji R.Boatrighto taškai, vilkint „Ryto“ marškinėlius, bet priekyje vis dar panevėžiečiai – 12:10.

5 min. Jau du M.Normanto ir vienas V.Lipkevičiaus tritaškis! O G.Masiulis krauna iš viršaus – 11:8.

2 min. A.Marčiulionis perėmė kamuolį, išprovokavo nesportinę pražangą, o dėjimą pridėjo M.Ndouras – 6:6.

1 min. M.Normantas smeigia tritaškį – 3:2.

Komandų starto penketai:

„Lietkabelis“: Kyle'as Vinalesas, Margiris Normantas, Vytenis Lipkevičius, Gabrielius Maldūnas, Gytis Masiulis.

„Rytas“: Andrew Goudelockas, Maurice'as Ndouras, Gytis Radzevičius, Augustas Marčiulionis, Marynas Echodas.