2023 12 09

Be išvaryto lyderio mačą baigęs „Rytas“ įteikė dovaną savo sirgaliams Pasvalyje

„Betsafe-LKL“ pirmenybių rungtynėse Pasvalyje vietos „Pieno žvaigždės“ šeštadienį susigrūmė su Vilniaus „Ryto“ krepšininkais. Vilniečiai laimėjo rungtynes 101:77 (22:19, 24;27, 26:12, 29:19).

Net septyni Vilniaus „Ryto“ krepšininkai (11-2) pelnė dviženkles taškų sumas, o trečiajame kėlinyje spurtavęs sostinės klubas pasiekė 11 pergalę LKL čempionate.

Vilniečiai susilygino pergalėmis su lygoje pirmaujančiais „Wolves“ (11-1), kurie šeštadienį žaidžia Utenoje.

Kauno „Žalgiris“ (10-2) dar žais savo rungtynes sekmadienį namie su Kėdainių „Nevėžiu-Optibet“.

„Rytas“ šeštadienio rungtynes žaidė be savo pagrindinio įžaidėjo R.J.Cole'o, o pabaigė be Justino Gorhamo.

Pastarasis puolėjas buvo išvarytas iš aikštės, kai gavęs nesportinę pražangą įsivėlė į konfliktą su Simu Jarumbausku – susistumdžiusius žaidėjus išskyrė komandos draugai, bet J.Gorhamas turėjo palikti aikštę.

LKL nuotr./Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – Vilniaus „Rytas“. Susistumdė Justinas Gorhamas ir Simas Jarumbauskas.

R.J. Cole'as praleido rungtynes dėl kojos traumos, kuri nėra labai rimta, bet vieną savo lyderių „Rytas“ gali pataupyti ir per kitas rungtynes Čempionų lygoje antradienį Čekijoje su „Opava“.

„Ryto“ treneris Giedrius Žibėnas į starto penketą įtraukė ne tik Arną Veličką, bet ir dar vieną jauną gynėją Modestą Babraitį.

Nors rungtynės vyko Pasvalyje, „Rytas“ jautė stiprų sirgalių palaikymą – rungtynių išvakarėse dalis Vilniaus krepšininkų sveikino savo aistruolius su grupės „B tribūna“ 25-uoju gimtadieniu, o šeštadienį jau sirgaliai atvyko palaikyti sostinės ekipos.

LKL nuotr./Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – Vilniaus „Rytas“. Margiris Normantas ir „Ryto“ sirgaliai.

Buvusio Vilniaus „Ryto“ trenerio Aurimo Jasilionio vadovaujama Pasvalio ekipa nebuvo laikoma mačo favorite, bet aštuntą vietą LKL čempionate užimantys Pasvalio krepšininkai davė gerą kovą „Rytui“.

Martynas Arlauskas vien iki pertraukos per 9 minutes pelnė 14 taškų, pataikęs visus 7 dvitaškius.

23 metų puolėjo vedami šeimininkai laikėsi puikiai permainingose rungtynėse, kuriose pirmavo tai viena, tai kita komanda, o rezultatas dažnai buvo ir lygus.

LKL nuotr./Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – Vilniaus „Rytas“. Martynas Arlauskas

Tačiau trečiajame kėlinyje „Rytas“ įjungė aukštesnę pavarą. Daugiausiai Arno Veličkos, Gyčio Radzevičiaus, Gyčio Masiulio ir Margirio Normanto taškais vilniečiai laimėjo trečią kėlinį 26:12 ir atitrūko.

Šimto taškų žymę peržengusi „Ryto“ komanda pataikė 61 proc. dvitaškių ir 40 proc. tritaškių (10 iš 25).

Nors vilniečiai suklydo 17 kartų, Pasvalio komanda prarado net 25 kartus kamuolį, o rezultatyvių perdavimų šeimininkai atliko tik 10.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 15 (6/8 dvit., 1/1 trit.), Margiris Normantas (2/3 trit., 6 rez. perd.) ir Lukas Uleckas po 14, Gytis Masiulis 13 (2/3 trit.), Arnas Velička 12 (7 rez. perd.), Keithas Hornsby 11, Justinas Gorhamas 10.

„Pieno žvaigždės“: Martynas Arlauskas 16 (8/10 dvit.), Simas Jarumbauskas 14 (9 atk. kam., 6 klaidos), Kadeemas Jackas 12, Jordanas Watsonas (6 klaidos) ir Josephas Bakeris po 11, Brandonas Tabbas 6.