Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2023 01 28

B.Varadis sužaidė sezono rungtynes, „Rytas“ įveikė „Neptūną“

Pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo Vilniaus „Rytas“ (12-4), Klaipėdoje 82:70 (22:15, 20:21, 27:11, 13:23) nugalėjęs vietos „Neptūną“ (7-9).
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Neptūnas“ galingai pradėjo rungtynes ir išsiveržė į priekį 12:5, tačiau po Giedriaus Žibėno paprašytos minutės pertraukėlės „Rytas“ į aikštelę grįžo kur kas agresyviau nusiteikęs.

Po rungtynių G.Žibėnas tik gūžčiojo pečiais, negalėdamas paaiškinti, kodėl jo auklėtiniams mačo starte trūko nusiteikimo.

Vis dėlto „Rytas“ netruko stoti ant vėžių ir išsiveržti į priekį (16:14). Dabar jau iniciatyva buvo vilniečių rankose ir jie po pirmo ketvirčio pirmavo 22:15.

Benedekas Varadis „Ryto“ persvarą augino iki dviženklės (29:18), tuo tarpu Austinas Wiley visiškai dominavo kitoje aikštės pusėje ir buvo neįmenama mįslė „Rytui“. Skirtumas apmažėjo ir prieš ilgąją pertrauką svečiai pirmavo jau tik 42:36.

Po pertraukos „Rytas“ vėl susigrąžino kontrolę, kuomet „Neptūno“ atakos strigo. Pusę ketvirčio „Neptūnas“ neleido oponentams pabėgti (47:56), bet tada sekė trys vilniečių tritaškiai iš eilės, kuriuos pataikė Gytis Radzevičius ir Margiris Normantas. Spurtą pratęsė J.Williamso metimas, tad skirtumas tapo triuškinamas – 69:47.

Prieš paskutinį kėlinį intrigos jau buvo mažiau ir nors laiko dar buvo sočiai, „Neptūnas“ dėl pergalės nebekovojo.

Pirmoje mačo dalyje žibėjęs A.Willey antrojoje tapo blankesnis ir mačą baigė su 19 taškų, 14 atkovotų kamuolių 37 naudingumo balais. Jis vis tiek liko pagrindiniu savo ekipos vedliu.

„Ryto“ lyderiu buvo Benedekas Varadis, žaidęs rezultatyviausią sezono mačą – 22 taškai (5/6 dvit., 4/7 trit.), 4 rezultatyvūs perdavimai ir 24 naudingumo balai.

„Neptūnas“: Austinas Wiley 19 (8/8 dvit., 3/3 baud., 14 atk. kam.), Deividas Gailius 13, Matas Jogėla 12 (5/14 metimai, 6 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 11, Mindaugas Girdžiūnas 9, Nojus Mineikis 6.

„Rytas“: Benedekas Varadis 22 (4/7 trit.), Martynas Echodas 14 (6/14 dvit.), Margiris Normantas 11, Jarvisas Williamsas 10 (8 atk. kam.), Gytis Radzevičius 9.