2021 03 27 /20:18

„Rytas“ laimėjo po kontroversiško arbitrų sprendimo, „Juventus“ pateikė protestą

Vilniaus „Rytas“ tęsia pergalingą šokį „Betsafe-LKL“ pirmenybėse. Lietuvos vicečempionai namuose 88:86 (29:14, 24:30, 15:23, 20:19) nugalėjo Utenos „Juventus“.
Andrew Goudelock
Andrew Goudelock / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Tai jau 13-oji iš eilės vilniečių pergalė čempionate. Paskutinį kartą tokio ilgumo seriją vilniečiai užfiksavo 2017-2018 m. sezone.

„Rytui“ nepadėjo Arnas Butkevičius ir Kristjanas Kitsingas, o uteniškiai laukia sugrįžtančio lyderio Vaido Kariniausko.

Pastaruoju metu buvo daug kalbų apie Ryto ateitį, apie tai, kaip rutuliosis Vilniaus krepšinis. Kalbos, nuomonės,...

Posted by B Tribūna on 2021 m. kovo 27 d., šeštadienis

Nepaisant netekčių, vilniečiai į aikštę išėjo neišsigandę. Spurtas 14:4 leido įgyti dviženklį pranašumą labai anksti, o labiausiai išsiskyrė kapitono raištį perėmęs Mindaugas Girdžiūnas – 9 taškai per beveik 7 minutes.

„Ryto“ pranašumas dar antrajame kėlinyje pasiekė 19 taškų (33:14), tačiau šėlsmas kiek sustojo. Andrew Goudelocko, Ivano Buvos ir M.Girdžiūno vedami vilniečiai kiek primiršo darbus gynyboje ir „Juventus“ išliko kovoje (53:44).

Po pertraukos uteniškiai pradėjo diktuoti savo sąlygas – puikiai savo ūgiu po krepšiu naudojosi Mindaugas Kupšas, pavyko perimti kelis kamuolius ir intriga sugrįžo (56:55).

Taškas į tašką akistatoje iki pat kulminacijos labai svarbius metimus atliko A.Goudelockas. Jo keturi taškai iš eilės leido „Rytui“ išlikti kovoje kritiniu momentu (77:75). Netrukus vilniečiai perėmė iniciatyvą (81:79).

Prasidėjus paskutinei minutei „Juventus“ buvo tašku priekyje, bet „Rytą“ gelbėjo tritaškį pataikęs Dovis Bičkauskis.

Išsigelbėjimui uteniškiai turėjo 17 sek. ir Bryantas Crawfordas metė iš toli. Kamuolys tikslo nepasiekė, tačiau rungtynių kartojimas parodė, kad metimo metu Augustas Marčiulionis užgriuvo ant oponento ir veikiausiai prasižengė.

Visgi mačo arbitrai pražangos nefiksavo.

Praėjus šiek tiek laiko Utenos klubas feisbuke pranešė, kad dėl paskutinio epizodo pateikė oficialų protestą.

{embed|undefined}

„Rytas“: Andrew Goudelockas 24, Ivanas Buva 18, Mindaugas Girdžiūnas 12, Dovis Bičkauskis 10.

„Juventus“: Bryantas Crawfordas 17, Mindaugas Kupšas 16, Martynas Gecevičius 15, Ignas Vaitkus 12, Žygimantas Skučas 10.