„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2018 12 09

„Ryto“ problemų kupra: kodėl „Žalgiris“ yra aiškus principinio mūšio favoritas

Praėjo du mėnesiai nuo pirmojo „Žalgirio“ ir „Ryto“ susirėmimo Vilniuje. Spalio 7-ąją tai tebuvo sezono pradžia, kuri žadėjo gerus sezonus abiem Lietuvos ekipoms. Tačiau nuo to laiko komandų žaidimas pasuko skirtingomis kryptimis – kol kauniečių žaidimo kreivė vis kyla, vilniečių vis smunka žemyn. Ko galime tikėtis iš antrojo „Žalgirio“ ir „Ryto“ susitikimo Kaune?
Šarūnas Jasikevičius ir Dainius Adomaitis
Šarūnas Jasikevičius ir Dainius Adomaitis / 15min nuotr.
Sekmadienis | LKL | „Žalgiris“ – „Rytas“ | 17:20 | Kaunas

„Žalgirio“ forma

Kauniečių žaidimas bei dabartinė forma yra geresni, nei gali indikuoti jų pergalių ir pralaimėjimų balansas Eurolygoje.

Keletas sėkmingiau sužaistų rungtynių pabaigų būtų leidę „Žalgiriui“ užtikrintai įsitaisyti penktoje turnyro lentelės vietoje. Kad „Žalgirio“ žaidimo kreivė po truputį kyla į viršų, įrodo puikios pergalės namuose prieš Milano „Olimpia“ bei Pirėjo „Olympiakos“.

Svarbiausia žaidimo pagerėjimo priežastis – gynyboje vis mažėja koncentracijos bei plano nesilaikymo klaidų.

Pralaimėjimuose prieš „Barcelona“, „Real“ ar tą patį „Neptūną“, matėme daug atvejų, kai metikai nebūdavo pakankamai atakuojami prie tritaškio linijos ir galėjo išmesti sau patogius metimus. Gynėjams dažnai būdavo leidžiama veržtis į kitą pusę nuo užtvaros žaidžiant 2 prieš 2, taip sugriaunant visus gynybinius susitarimus.

Iš dalies tą padeda padaryti ir vis dažniau Jasikevičiaus taikoma bei kol kas puikiai veikianti keitimosi gynybos schema, kuri šiek tiek sumažina taisyklių skaičių gynyboje.

Dabar šiek tiek apie žaidėjų formą. Du aiškiai išreikšti „Žalgirio“ puolimo lyderiai Brandonas Daviesas bei Nate'as Woltersas ir toliau tęsia puikų žaidimą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Brandonas Daviesas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Brandonas Daviesas

B.Daviesas per trejas pastarąsias Eurolygos rungtynes renka po 28 naudingumo balus ir aikštėje atlieką viską: pelno taškus žaisdamas nugara į krepšį, taikliai meta iš vidutinio nuotolio, stabdo varžovų gynėjus ties perimetru bei atsikovoja kamuolius.

N.Wolterso žaidimas kol kas itin stabilus – Eurolygoje jis tik 1 mače iš 11 neperžengė 10 taškų ribos. Joks kitas įžaidėjas pas Šarą neatrodė taip stabiliai jau pirmąjį sezoną. Jis agresyviai veržiasi į baudos aikštelę ir ten sprendžia ar bausti varžovus jau firminiu tapusiu „floateriu“, ar ieškoti laisvų komandos draugų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nathanas Woltersas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nathanas Woltersas

Šių dviejų žaidėjų pristabdymas – pagrindinė „Ryto“ užduotis gynyboje.

Vis geriau žaidžia ir blankiai startavę A.White'as bei E.Ulanovas. Pirmasis efektyviai išnaudoja padidėjusį minučių skaičių dėl P.Jankūno traumos, o antrasis po mačo su CSKA atrodo žymiai agresyvesnis puolime bei labiau susikoncentravęs gynyboje.

„Ryto“ problemos

Sezono pradžia buvo daug žadanti, tačiau vėliau problemų vis daugėjo, o dabar apie jas turbūt būtų galima parašyti atskirą straipsnį: nuo prastos komandos komplektacijos, Ch.Kramerio traumos ar brangiausio komandos žaidėjo D.Suttono nesusipratimų, iki tiesiog prasto žaidimo.

Didžiausios problemos yra dviejose svarbiausiose pozicijose krepšinyje – pagrindinis komandos įžaidėjas Ch.Krameris vis dar gydosi traumą, o itin pajėgaus vidurio puolėjo vilniečiai neturi.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Martynas Echodas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Martynas Echodas

Abu „Ryto“ centrai nežaidžia gero sezono: gynyboje yra pernelyg silpni sustabdyti fiziškai pajėgius oponentus, o puolime turi didelių vargų efektyviai metant iš už baudos aikštelės ribų. Itin aiškiai ši problema matėsi ir paskutinėse LKL rungtynėse su „Lietkabeliu“, kuomet net 11 kamuolių puolime pasiėmė D.Tarolis bei M.Kupšas.

„Ryto“ žaidimas puolime atrodo labai nuspėjamas. Visada bandoma bėgti į greitą puolimą, tačiau tam nepavykus kyla didelių problemų pozicinėse atakose. D.Adomaitis remiasi vien 2 prieš 2 žaidimu – matome daug driblingavimo, mažiau perdavimų, o tai palengvina priešininkų pasiruošimą rungtynėms.

Žinoma, geresnių opcijų yra nedaug, tačiau trūksta bandymų išnaudoti D.Suttono jėgą po krepšiu ar įdomesnių kombinacijų metikams.

Prognozės

  • „Žalgirio“ planas puolime turėtų būti panašus kaip visada: daug derinių B.Daviesui, A.Kavaliauskui ir E.Ulanovui gauti kamuolį gerose pozicijose arti krepšio, N.Wolterso atakavimas iš ankstyvų tuščio kampo du prieš du bei kombinacijos A.Milaknio tritaškiams.

  • Ar „Rytas“ nustebins gynyboje? Galbūt bandymas panaudoti aikštės gynybą padėtų įnešti šiek tiek chaoso į gerai subalansuotą „Žalgirio“ puolimą?

  • R.Stipčevičiui kol kas nesiseka atakuoti iš toli, o jam esant aikštelėje turėtume pamatyti, kaip jį nugara į krepšį atakuos bet kuris „Žalgirio“ gynėjas, prieš kurį jis ginsis.

  • M.Girdžiūnui žaidžiant 1 prieš 1 vieną, bus atidaroma kairė pusė, kadangi pagrindinis jo privalumas – metimai po driblingo į dešinę pusę.

  • A.Milakniui esant aikštelėje ir dengiant DJ Seeley, turėtume pamatyti daug 2 prieš 2 situacijų bandant varginti snaiperį bei laukiant jo klaidų gynyboje.

Abiejų komandų forma pastaruoju metu kardinaliai skiriasi. „Žalgirio“ žaidimas vis gerėja, tuo tarpu „Ryto“ problemos vis didėja. Norėtųsi tikėtis atkaklaus mačo, tačiau stebint pastarąsias komandų rungtynes bei atsižvelgiant į faktą, kad dvikova vyks Kaune, „Žalgiris“ turėtų laimėti dviženkliu skirtumu.

VIDEO: „Ginčas“: ar D.Adomaitis išsėdės ant dviejų karštų kėdžių?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs