„Wolves“ dramatiškai išvargo pergalę prieš Europos taurės autsaiderį

Vilniaus „Wolves“ klubas antradienio vakarą savo aikštėje nutraukė šešių pralaimėjimų atkarpą Europos taurės turnyre ir dramatiškai 91:89 palaužė be pergalių liekantį Liublianos „Cedevita Olimpija“ klubą.
Rungtynių akimirka / Sauliaus Čirbos nuotr.

Į Vilnių slovėnai atvyko pralaimėję trylika Europos taurės dvikovų iš eilės, pakeitę trenerį ir buvo labai arti pirmojo taško.

Svečiai laikėsi iki paskutinių akimirkų, bet prasidėjus paskutinei minutei Rasheedas Sulaimonas pademonstravo lyderio savybes ir išvedė šeimininkus į priekį (91:89).

Tuomet svečiai nesugebėjo išsimesti kamuolio iš užribio ir likus 40 sek. „Wolves“ savo rankose laikė visus kozirius. Visgi metimas nebuvo taiklus, tad Liublianos komanda gavo šansą išsigelbėti.

Tačiau netaiklių metimų ir klaidų virtinė baigėsi labai svarbia „Wolves“ pergale.

Prieš šį mačą Kęstučio Kemzūros vyrai buvo pralaimėję net šešis Europos taurės mačus iš eilės.

Šį pergalė leidžia Vilniaus komanda ir toliau kautis dėl vietos atkrintamosiose.

„Wolves“: Rasheedas Sulaimonas 23 (5/8 tritaškiai, Vaidas Kariniauskas 15, Jeffery Tayloras 13 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Tre‘Shawnas Thurmanas 12, Kristupas Žemaitis 10, Christianas Mekowulu 8.

„Cedevita Olimpija“: Karlo Matkovičius 21 (6 atk. kam., 25 naud. bal.), Justinas Cobbsas 15 (6 rez. perd.), DJ Stewartas 12.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Wolves“ – „Cedevita Olimpija“ 91:89.

40 min. Rasheedas Sulaimonas demonstruoja lyderio savybes ir prasidėjus paskutinei minutei išveda „Wolves“ į priekį – 91:89. Slovėnai neišsimeta kamuolio iš užribio. Sumaištis aikštelėje, bet vilniečiai atsilaiko. Pergalė! Ilgai laukta!

39 min. Vaidas Kariniauskas dar kartą pataiko labai sudėtingą dvitaškį nuo lentos, bet ir slovėnai atsako pataikymu. Tada Rasheedas Sulaimonas pataiko iš toli, bet Liublianos komanda vėl pataiko – 89:89.

38 min. Po minutės pertraukėlė vilniečiai šauna į priekį – iš pradžių Vaidas Kariniauskas, po to – Tre'Shawanas Thurmanas. 84:83.

37 min. Jaka Klobučaras smeigia labai nesmagų tritaškį. Slovėnai trukteli į priekį. Likus trim minutėms „Vilkai“ atsilieka – 80:83.

37 min. Jeffery Tayloras demonstruoja lyderio savybes ir traukia šeimininkus ant savo pečių – 79:78.

34 min. Gregoras Glassas pataiko iš toli ir išveda dviem taškais į priekį svečius, bet jau kitos atakos metu tuo pačiu atsako Rasheedas Sulaimonas. Bingo! 75:74.

32 min. Rasheedo Sulaimono dar vienas nuostabus epizodas. Jo perdavimas Kristupui Žemaičiui ir du plius vienas. Gaila, bauda netaikli – 70:68.

III kėlinys. „Wolves“ – „Cedevita Olimpija“ 66:65.

30 min. Vaidas Kariniauskas baudos metimais užbaigia kėlinį – 66:63.

29 min. Antroje kėlinio pusėje šeimininkai kiek atleidžia vadžias. Slovėnai vėl grąžina intrigą.

24 min. „Wolves“ į priekį tempia Rasheedas Sulaimonas. 59:53.

22 min. Labai gera antros pusės pradžia. Vilniečiai startuoja 7:0 ir iš lėto tolsta – 53:44.

II kėlinys. „Wolves“ – „Cedevita Olimpija“ 46:44.

17 min. Rasheedas Sulaimonas pataiko tritaškį ir renka savo dešimtą tašką – 40:38.

15 min. „Wolves“ ir toliau žingsneliu priekyje, bet slovėnai neatsilieka nė per žingsnį. Kristupas Žemaitis ir Tre'Shawanas Thurmanas pataiko savo metimus, bet svečiai randa ir savo atsakymus. Kol kas – daug puolimo ir mažai gynybos. 37:35.

I kėlinys. „Wolves“ – „Cedevita Olimpija“ 27:23.

10 min. Tre'Shawanas Thurmanas taikliu metimu užbaigia kėlinį. Vilniečiai spurtuoja kėlinio pabaigoje ir turi kuklų pranašumą – 27:23.

7 min. Eigidas Žukauskas po gražios atakos deda iš viršaus, o po to prideda ir dar vieną metimą iš po krepšio – 19:18.

3 min. Mačas prasidėjo nemaža sparta. Šeimininkai bando atitrūkti, tačiau slovėnai kol kas tempą palaiko – 7:7.