2022 05 11

Sensacija neįvyko: „Žalgiris“ lemiamame mūšyje sutriuškino „Neptūną“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pateko į LKL pusfinalį. Kazio Maksvyčio auklėtiniai trečiadienio vakarą namuose 89:60 (23:14, 16:13, 33:17, 17:16) nukovė Klaipėdos „Neptūną“ ir galiausiai laimėjo intriguojančią seriją 3-2.

Pusfinalyje žalgiriečių jau kurį laiką laukia Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai.

Susitikimas prasidėjo itin sunkiai traumų kamuojamai Klaipėdos komandai. Net septynias klaidas padarė Dainiaus Adomaičio auklėtiniai per pirmąjį kėlinį, o treneris buvo nubaustas technine pražanga už itin karštas emocijas.

Dar pirmojo kėlinio pabaigoje „Žalgirio“ persvara pasiekė dviženklę ribą, bet tuomet „Neptūnas“ bėgti oponentams neleido. Kaip ir pridera lemiamai kovai, netrūko aistrų. Po vieno iš epizodų D.Adomaitis vėl pratrūko ir kaip reikiant apsižodžiavo su K.Maksvyčiu.

Per pertrauką „Žalgiris“ pirmavo 39:27, o štai trečiojo kėlinio pradžioje kauniečiai šovė į priekį ir po keturių minučių komandas skyrė jau 22 taškai.

Nuo šio momento nugalėtojų klausimas jau buvo uždarytas.

„Žalgiris“ pataikė 56 proc. dvitaškių (20/36) ir 42 proc. tritaškių (8/19), „Neptūnas“ iš arti metė 46 (13/28), iš toli – 21 proc. (6/28) tikslumu.

Klaipėdiečiai laimėjo kovą dėl kamuolių 36:35, net 16 kamuolių svečiai nusiėmė po varžovų krepšiu. „Neptūnas“ atliko ir daugiau rezultatyvių perdavimų – 20 prieš 19.

Nielsas Giffey su 15 taškų buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose, 14 pridėjo Tyleris Cavanaugh.

Pralaimėtojams Deividas Gailius pelnė 15 taškų – jis vienintelis peržengė dviženklę ribą savo komandoje.

„Žalgiris“: N.Giffey 15, T.Cavanaugh 14, J.Nebo ir T.Websteris po 11, A.Milaknis 8.

„Neptūnas“: D.Gailius 15, M.Jogėla 9, B.Griciūnas 7.

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Neptūnas“

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – „Neptūnas“

40 min. Viskas. Serija uždaryta.

38 min. Janis Strelniekas pasirodė aikštėje tik ketvirtajame kėlinyje. Labai aiškus K.Maksvyčio sprendimas – latvis jo neįtikina.

35 min. A.Milaknis metė kamuolį tiesiog į užribį, bet jau nieko nebekeičia tokios klaidos – 80:52.

31 min. „Neptūno“ vyrai akivaizdžiai maksimaliai išsunkti ir norėtų, kad susitikimas kuo greičiau pasibaigtų. „Žalgiris“ jau pusfinalyje, tik iki tol reikia dar sužaisti didžiąją ketvirtojo kėlinio dalį – 74:48.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 72:44

27 min. Sunku kažką ir parašyti, kai tokie reikalai vyksta aikštėje. „Žalgiris“ visiškai dominuoja – 64:39.

24 min. T.Leimanis nubaustas nesportine pražanga, A.Milaknis sumetė baudas, L.Lekavičius pridėjo dvitaškį – 53:34.

21 min. J.Nebo pataikė iš vidutinio nuotolio, o N.Mineikis ir A.Milaknis apsikeitė tritaškiais – 44:30.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 39:27

20 min. M.Jogėla kėlinio pabaigoje pataikė itin svarbų tritaškį, tad komandas per pertrauką skyrė 12 taškų.

17 min. Labai sunkiai puolime sekasi „Neptūnui“, bandoma pulti statiškai ir tai nesiseka. T.Cavanaugh pelnė dvitaškį su pražanga ir žalgiriečių pranašumas vėl kopia virš dviženklės ribos – 34:22.

„Nesinorėtų, kad tokias rungtynes nulemtų teisėjų klaidos. Jau ne vieną ją matėme“, – transliacijos metu sakė Jonas Mačiulis ir vardino vieną epizodą po kito.

15 min. T.Websteris pataikė iš toli – 29:21.

14 min. Čia tai bent. K.Maksvytis ir D.Adomaitis įsivėlė į rimtą žodinį konfliktą! Kaip reikiant vienas kitą apstaugė specialistai!

13 min. Neblogą atkarpą puolime sužaidė T.Websteris, bet „Neptūnas“ bando laikytis arti. Skirtumą iki penkių taškų sumažino E.Želionis – 21:26.

11 min. Skausmingas epizodas P.Jankūnui, kuris po susidūrimo su E.Želioniu keliauja ant suolo. „Neptūno“ aukštaūgis nuo baudų linijos neklydo ir sumažino deficitą – 18:23.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – „Neptūnas“ 23:14

10 min. P.Jankūnas pelnė du taškus su pražanga, D.Adomaitis gavo techninę pražangą už emocijas ir „Žalgirio“ persvara pasiekė dviženklę ribą – 22:12.

8 min. D.Gailius įsmeigė tritaškį, B.Griciūnas pataikė vieną baudą iš dviejų ir žalgiriečių persvara buvo sumažėjusi, tačiau M.Kalnietis susikūrė puikią situaciją ir pelnė dvitaškį su pražanga – 18:12.

7 min. N.Mineikis pridarė daugybę bėdų varžovams Klaipėdoje, bet šįkart pirmas jo tritaškis skriejo pro šalį.

5 min. J.Jucikas pelnė taškus, bet ir vėl nepavyksta sustabdyti J.Nebo. Žalgiriečių centras įkrėtė du su pražanga – 12:6.

4 min. J.Nebo nugvelbė kamuolį ir taip dėjo iš viršaus, kad ant kojų sukėlė visą areną – 9:4.

1 min. Pirmoji ataka baigėsi įspūdingai. M.Kalnietis pakabino kamuolį J.Nebo, o šis galingai krovė iš viršaus. Svečių taškų sąskaitą atidarė E.Želionis – 2:2.

Starto penketai.

„Žalgiris“: Tai Websteris, Mantas Kalnietis, Karolis Lukošiūnas, Tyleris Cavanaugh, Joshas Nebo.

„Neptūnas“: Matas Jogėla, Tomas Leimanis, Nojus Mineikis, Edgaras Želionis, Julius Jucikas.