Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 01 01

Skambiausi 2017-ųjų krepšinio sandoriai: išskirtinė Šaro sutartis ir grandioziniai perėjimai

Nors 2017-ieji krepšiniui nebuvo idealūs, šio sporto pasaulį kartas nuo karto sudrebindavo žinia apie skambų sandorį. Tokių pernai netrūko, o visus juos primena 24sek.
Skambiausi 2017-ųjų krepšinio sandoriai
Skambiausi 2017-ųjų krepšinio sandoriai / nuotr. 15min fotomontažas

Šarūnas Jasikevičius liko Kaune

Pasibaigęs 2016-2017 metų sezonas pakėlė Kauno „Žalgrį“ ant sparnų, kai tik atomazgoje paaiškėjo, kad Lietuvos čempionai liko už Eurolygos atkrintamųjų borto.

Kauno ekipai teko nelengva užduotis – išlaikyti Šarūną Jasikevičių. Treneriu domėjosi daug Europos komandų, tačiau Šaras pasiliko.

Vos tik pasibaigus auksiniam sezonui įvairiausiomis formomis pradėjo sklisti Š.Jasikevičiui skirtos žinutės, kuriomis jis buvo skatinamas pasilikti „Žalgiryje“. Bene originaliausia – milžiniškas užrašas „Šarai, pasilik“, iškilęs Kaune.

Ir pastangos atsipirko – sužaidus pusę reguliariojo Eurolygos sezono Š.Jasikevičiaus vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ yra vadinamas didžiausia turnyro sensacija.

Po kauniečių kojomis jau atsidūrė „Barcelona“, „Panathinaikos“, „Fenerbahče“, „Olympiacos“ ir dar šeši klubai, o su 10 pergalių ir 5 pralaimėjimais Lietuvos čempionai Eurolygoje žengia ketvirti.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius

Artūras Gudaitis – į „Olimpia“

Jau pirmąją Lietuvos rinktinės stovyklos Palangoje dieną Artūras Gudaitis pareiškė, kad nenori likti Vilniaus „Lietuvos ryte“.

Naujieji sostinės klubo vadovai bandė perkalbėti vidurio puolėją, tačiau šis savo norų nepakeitė ir išvyko į Eurolygoje rungtyniaujantį Milano „Olimpia“ klubą.

Skelbiama, kad sostinės ekipa už A.Gudaitį gavo 350 tūkstančių eurų išpirką, o Milane krepšininkas uždirba kiek daugiau nei Vilniuje.

Nors „Olimpia“ Eurolygoje stringa, lietuvis demonstruoja puikią formą.

Aikštėje vidurio puolėjas praleidžia po 20 minučių, renka po 10 taškų ir atkovoja po 5,7 kamuolio per susitikimą. Su vid. 14,3 naudingumo balo A.Gudaitis po 14 turų buvo naudingiausias komandos žaidėjas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Artūras Gudaitis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Artūras Gudaitis

Lukas Lekavičius – į „Panathinaikos“

Puikų sezoną su Kauno „Žalgiriu“ turėjęs Lukas Lekavičius nustebino anksti komandą susikomplektavusius Lietuvos čempionus.

Žaidimo kreivę į viršų kasmet kėlęs „žalgirietis“ užsitarnavo garsaus Europos krepšinio specialisto ispano Xaviero Pascualio dėmesį ir sulaukęs gundančio pasiūlymo negalėjo jo atsisakyti.

Pats vikrusis gynėjas tikino, kad šis sprendimas buvo sunkiausias jo karjeroje. Atėnų klubas „Žalgiriui“ už žaidėją sumokėjo 100 tūkst. eurų išpirką, tačiau šį sprendimą gerai apgalvojo. Pranešama, kad „Panathinaikos“ treneris Xavi Pascualis, prieš priimdamas galutinį sprendimą, pasitarė ir su Š.Jasikevičiumi.

Atėnuose L.Lekavičius buvo pasitiktas kaip didvyris. Lietuvio Instagram profilyje sekėjų skaičius išaugo kartais, o po kiekviena nuotrauka graikai negailėjo komentarų su žalia simbolika.

Tiesa, „Žaibo Makvyno“ pravardę dėl savo staigumo gavusiam žaidėjui naujajame klube nėra lengva. Jis yra antras įžaidėjas po antrą jaunystę išgyvenančio Nicko Calatheso.

Kai pastarasis gavo traumą, atėjo šansas ir L.Lekavičiui įrodyti, ko yra vertas. Vis tik statistika nėra išskirtinė: per 15 minučių jis pelno po 4,7 taško ir atlieka po 1,9 rezultatyvaus perdavimo.

Paradoksalu, bet geriausias rungtynes L.Lekavičius sužaidė prieš amžinus „Panathinaikos“ varžovus Pirėjo „Olympiacos“, kai surinko 14 taškų ir nevengė iniciatyvos imtis svarbiausiu susitikimo momentu.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Lukas Lekavičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Lukas Lekavičius

Broliai Ballai – į Prienų-Birštono „Vytautą“

Vėlyvą žiemos vakarą Lietuvos ir pasaulio krepšinį sudrebino netikėta žinia. Skandalingieji 16-metis LaMelo ir 19-metis LiAngelo Ballai rungtyniaus Prienų-Birštono „Vytauto“ komandoje.

Toli gražu ne dėl savo krepšinio gebėjimų išgarsėjusios šeimynėlės atstovai į Lietuvą atvykti turėtų sausio 4-ąją ir daugelis iki tol nesiryžta sakyti, kad jiedu tikrai taps Virginijaus Šeškaus auklėtiniais.

Profesionaliai krepšinio dar niekada nežaidę broliai garsūs yra dėl savo tėvo LaVaro Ballo, kuris nevengia kritikos ne tik vyriausiąjį jo sūnų treniruojantiems „Los Angeles Lakers“ treneriams, bet ir pačiam JAV prezidentui Donaldui Trumpui.

Po žinios apie brolių Ballų atvykimą Lietuva ir Prienais susidomėjo JAV žiniasklaida, kuri apie šį miestelį ne visada atsiliepia pačiais gražiausiais žodžiais.

AFP/„Scanpix“ nuotr./LaVaras Ballas, LaMelo Ballas ir LiAngelo Ballas
AFP/„Scanpix“ nuotr./LaVaras Ballas, LaMelo Ballas ir LiAngelo Ballas

Domantas Sabonis 0 į „Pacers“

Liepos 1-ąją pasklido žinia apie didžiulis mainus NBA lygoje. „Indiana Pacers“ superžvaigždė Paulas George'as išmanytas į „Oklahoma City“ gynėją Victorą Oladipo bei lietuvį Domantą Sabonį.

Savo debiutiniame sezone D.Sabonis žaidė 81 susitikimą, per kurį vidutiniškai pelnė 5,9 taško ir atkovojo 3,6 kamuolio.

Nors buvo daug kalbų, kad šis ėjimas susilpnino Indianapolio komandą, šio sezono pradžia rodo ką kitą. Kol kas „Pacers“ su 19 pergalių ir 16 pralaimėjimų yra septintoje Rytų konferencijos vietoje, o net tris superžvaigždes turinti „Thunder“ Vakaruose žygiuoja penkta (20-15).

D.Sabonis tapo vienu svarbiausių sraigtų naujoje komandoje, nors dėl vasaros mainų ir turėjo praleisti Europos čempionatą.

Individualiai dirbęs puolėjas padarė pažangą, išlindo iš šešėlio ir iš pradžių skeptiškai mainus vertinusiems „Pacers“ sirgaliams ne kartą įrodė, kad P.George'o netektis galbūt net išėjo į naudą.

Aikštėje D.Sabonis praleidžia po 24 minutes ir pelno po 11,7 taško bei atkovoja po 8,1 kamuolio.

„Scanpix“/AP nuotr./Domantas Sabonis
„Scanpix“/AP nuotr./Domantas Sabonis

Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas – į „Lietuvos rytą“

Kazys Maksvytis Feisbuko profilyje pasidalino daina „Sudužęs laivas“. Būtent taip galima pavadinti situaciją, kuria puikiai pasinaudojo Vilniaus „Lietuvos rytas“.

Dar nuo praėjusio sezono keleto atlyginimų negavę „Neptūno“ krepšininkai Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas paliko uostamiestį.

Sostinės ekipa atsisveikino su vilčių nepateisinusiu Robertu Carteriu, kuris uždirbdavo po 30 tūkstančių eurų, o dabar šių pinigų užtenka dviejų lietuvių atlygnimams.

Abu sostinės ekipos naujokai „Neptūne“ demonstravo puikią formą: A.Butkevičius LKL čempionate kiekvienose rungtynėse vidutiniškai rinko po 18,7 naudingumo balo, M.Girdžiūnas pelnė po 11,7 taško ir atliko po 3 rezultatyvius perdavimus.

Abiems žaidėjams turėjo ypač patikti naujojo kontrakto sąlygos. „Lietuvos rytas“ A.Butkevičiui pasiūlė 3,5 metų, M.Girdžiūnui – 2,5 metų sutartis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arnas Butkevičius ir MIndaugas Girdžiūnas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arnas Butkevičius ir MIndaugas Girdžiūnas

Donatas Motiejūnas – į Kiniją

Donatas Motiejūnas neatsispyrė įspūdingam milijoniniam pasiūlymui iš Kinijos ir po penkerių NBA lygoje praleistų metų krepšinio žaisti iškeliavo į Aziją.

Lietuvos rinktinės krepšininkas susitarė dėl beveik trijų milijonų dolerių sutarties su Šandongo „Golden Stars“ klubu.

26-erių metų krepšininkas per mėnesį uždirba apie 450 tūkst. dolerių į rankas, nes Kinijos krepšinio čempionatas trunka gerokai trumpiau nei NBA ar Europoje – šešis mėnesius.

Egzotiškojoje šalyje puolėjas per rungtynes pelno po 22,3 taško ir atkovoja po 10,9 kamuolio.

Tiesa, rezultatyvumu jis komandoje nusileidžia dviem krepšininkams: kinui Dingui Yanyuhangui (vid. 26,5 tšk.) ir Ty Lawsonui (vid. 24,7 tšk.).

Osports nuotr./Donatas Motiejūnas
Osports nuotr./Donatas Motiejūnas

Jonas Kazlauskas – į Kiniją

Didžiulius pinigus mokantys Kinijos klubai suviliojo ir anksčiau šioje šalyje dirbusį trenerį Joną Kazlauską.

Guangdongo „Southern Tigers“ darbus pradėjęs treneris, neoficialiomis žiniomis, per sezoną gali uždirbti apie 1 milijoną dolerių.

Guangdonge kiek daugiau nei metus J.Kazlauskas jau darbavosi 2013–2014 m. 2013-aisiais jis padėjo „Southern Tigers“ tapti Kinijos krepšinio lygos čempionais. Tai paskutinis Guangdongo laimėtas trofėjus.

Kinijoje J.Kazlauskas yra vienareikšmiškai garbinamas. Jis ketverius metus darbavosi Kinijos nacionalinėje komandoje (2004–2008 m.).

Kartu su J.Kazlausku Kinijos klube darbą pradėjo ir asistentas Rolandas Jarutis bei fizinio parengimo treneris Sigitas Kavaliauskas.

Alfredo Pliadžio nuotr./Jonas Kazlauskas
Alfredo Pliadžio nuotr./Jonas Kazlauskas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs