2015 08 17

Solidžiai Luko Lekavičiaus diriguojama Lietuvos rinktinė nesunkiai įveikė turkus

Lietuvos nacionalinė krepšinio rinktinė įgauna vis ryškesnius kontūrus. Mažiau eksperimentų, mažiau keitimų, daugiau atsakomybės rinktinės senbuviams. Taip Kaune vykstantį keturių komandų „Huawei Cup“ turnyrą pradėjo Lietuvos rinktinė.

Rungtynių eiga:

4 kėlinys. Lietuva – Turkija 86:74 (27:19, 21:17, 22:16, 16:22).

9 min. Dvikovos pabaigoje lietuvių pranašumas aptirpo, tačiau pergalė niekam nekėlė abejonių. Paskutinėmis minutėmis dukart kamuolį pametė įžaidėjo darbą atlikęs Adas Juškevičius, o rungtynių ritmą pametę lietuviai pro šalį svaidė tritaškius.

7 min. Jonas Kazlauskas sodina savo lyderius ant suolo ir leidžia pasireikšti tiems žaidėjams, kurie būsimajame Europos čempionate negrieš pagrindiniais smuikais.

4 kėlinys. Paskutiniame ketvirtyje Jonas Kazlauskas leidžia pasireikšti gana epizodinį vaidmenį šiame mače vaidinusiam Mindaugui Kuzminskui. Netrukus aikštėje pirmą kartą pasirodo ir Adas Juškevičius. Adas – paskutinis dvyliktas žaidėjas, pasirodęs ant parketo šiame mače.

3 kėlinys. Lietuva – Turkija 70:52 (27:19, 21:17, 22:16).

10 min. Jonas Kazlauskas pradeda eksperimentuoti. Paulius Jankūnas keičia Antaną Kavaliauską. Lietuviai žaidžia be vidurio puolėjo ir su dviem „sunkiais“ kraštais – Domantu Saboniu ir P.Jankūnu.

9 min. Su kiekviena minute intriga šiame mače vis labiau blėsta. Lietuviai ir toliau tvirtai laiko mačo vadžias savo rankose – 69:50.

7 min. Dar vienas nuostabus Luko Lekavičiaus epizodas. Kauno „Žalgirio“ įžaidėjas randa prie tritaškio linijos stovėjusį laisvą Paulių Jankūną ir šis pradeda turkų triuškinimą – 64:44.

3 min. Semihas Erdenas „išmaudo“ Robertą Javtoką – du taškai plius netaiklus baudos metimas. Atsakymui turkai gauna Renaldo Seibučio tritaškį – 59:42.

1 min. Antrą rungtynių pusę lietuviai pradėjo tokiu pačiu penketu kaip ir pirmąsias dvikovos minutes. Pauliaus Jankūno ir Roberto Javtoko taiklios atakos dar labiau padidino šeimininkų persvarą – 52:36.

2 kėlinys. Lietuva – Turkija 48:36 (27:19, 21:17).

10 min. Kėlinį lietuviai užbaigia nuostabia ataka. Lukas Lekavičius perduoda kamuolį aikštės krašte stovėjusiam visiškai laisvam Deividui Gailiui. Klaipėdietis savo šanso vėjais nepaleidžia – 48:36.

9 min. Ersanas Ilyasova įrodinėja, jog yra Turkijos rinktinės lyderis. „Milwaukee Bucks“ snaiperis pataiko tritaškį per Roberto Javtoko rankas. Lietuvos vidurio puolėjas atsirevanšuoja kitoje aikštės pusėje, pataikydamas iš kelių metrų – 43:35.

7 min. Artūras Milaknis dar kartą įrodo, kad „Žalgirio“ arenoje jis jaučiasi tarsi žuvis vandenyje. Dar vienas jo tolimas metimas – 37:28.

4 min. Sirgalių minia nuščiūva palydėdama pirmąjį Artūro Milaknio tolimą metimą. Snaiperio šūvis tikslo nepasiekia, tačiau kamuolį atkovoja šeimininkai. Po kelių sekundžių seka antrasis A.Milaknio tritaškis. Šį kartą Lietuvos rinktinės gynėjas klaidos nekartoja – 32:22. Pirmą kartą Lietuvos persvara – dviženklė.

2 min. Antrasis kėlinys prasideda klaidų virtine abejose aikštės pusėse. Nors turkai bando vytis savo varžovus, ieškoti skylių Lietuvos rinktinės gynyboje sekasi sunkiai.

1 kėlinys. Lietuva – Turkija 27:19.

10 min. Kėlinio paskutinė minutė prasideda turkų klaida ir Artūro Milaknio perimtu kamuoliu. Gynėjas iš karto siunčia kamuolį į kitą aikštės pusę ir dėjimu ataką užbaigia Antanas Kavaliauskas. Netrukus taip pat efektingai varžovų krepšio lanką drebina Domantas Sabonis – 27:19.

8 min. Renaldą Seibutį keičia vietos sirgalių numylėtiniu buvęs Artūras Milaknis. Jaunasis Sabonis pataiko vieną baudos metimą – 21:15. Antanas Kavaliauskas keičia labai aktyviai pirmomis minutėmis žaidusį ir iniciatyvos nevengusį imtis Robertą Javtoką.

6 min. Pirmą keitimą Jonas Kazlauskas atliko tik sužaidus kiek daugiau nei pusę kėlinio. Vietoj Pauliaus Jankūno aikštėje pasirodė Domantas Sabonis.

4 min. Dar viena labai graži Manto Kalniečio ir Renaldo Seibučio kombinacija, Roberto Javtoko taiklus „puskablis“ ir šeimininkai pradeda tolti – 18:10. Semihas Erdenas pataiko iš po krepšio su pražanga.

3 min. Dvi Cedi Osmano taiklios tolimos „bombos“ turkams leido išsiveržti į priekį, tačiau Renaldo Seibučio ir Manto Kalniečio greiti išpuoliai iš karto grąžino iniciatyvą Lietuvai – 14:8.

2 min. Svečių taškų sąskaitą šiame mače atidarė Semihas Erdenas, tačiau į tai taikliu dvitaškiu iš vidutinio nuotolo atsakė Paulius Jankūnas.

1 min. Rungtynes Lietuva pradėjo tokiu starto penketu: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas.