2019 07 03 /20:38

Išvadas padarę devyniolikmečiai – pasaulio čempionato ketvirtfinalyje

Šaltu dušu išprausta Lietuvos devyniolikmečių vaikinų komanda padarė išvadas ir Graikijoje vykstančio pasaulio čempionato atkrintamąsias pradėjo pergalingai. Trečiadienio vakarą Gedimino Petrausko auklėtiniai aštuntfinalio mače 91:74 (20:11, 13:10, 23:28, 35:25) nukovė Australijos bendraamžius.
Rokas Jokubaitis
Rokas Jokubaitis / FIBA nuotr.

Grupių varžybų etape mūsiškiai nugalėjo tik Senegalą, bet suklupo prieš JAV bei Naujosios Zelandijos ekipą ir atkrintamąsias pasitiko su dideliu nerimu.

Nors dvikovos favoritais buvo laikomi australai, nuo pat pirmųjų minučių lietuviai nesiruošė nusileisti.

Mūsiškiai iš karto perėmė iniciatyvą ir po pirmojo kėlinio buvo priekyje 20:11.

Apsukų mūsiškiai nemažino ir po pertraukėlės. Lietuvos devyniolikmečiai laimėjo ir antrąjį kėlinį bei įpusėjus dvikovai buvo priekyje 12 taškų – 33:21.

Trečio kėlinio pradžioje po Eriko Venskaus taiklių baudų metimų persvara pasiekė rekordinę 17 taškų žymą (38:21), tačiau tuomet lietuvių puolimas pradėjo strigti.

Ketvirčio pabaigoje iš lietuvių pranašumo buvo likę vos trys taškai, tačiau tuomet mūsiškiai susikaupė, vėl truktelėjo į priekį ir savojo šanso iš rankų jau nebepaleido.

Lietuvius į priekį vedė jaunieji žalgiriečiai E.Venskus ir Rokas Jokubaitis. Pirmasis pelnė 20 taškų, antrasis – 18.

Pergalę apkartino komandos kapitono Dovydo Giedraičio trauma. Jis pirmoje rungtynių pusėje nesėkmingai nusileido ant parketo ir skausmingai kryptelėjo čiurną. Krepšininkas buvo išvežtas į ligoninę, kur jam atliekami tyrimai.

Ketvirtfinalyje mūsiškių varžovais bus Serbijos krepšininkai.

Lietuva: Erikas Venskus 20, Rokas Jokubaitis 18, Klaidas Metrikis 15, Domantas Vilys 13.

Australija: Samsonas Jamesas Frolingas 17, Keli Jesse Leaupepe'as 16, Seanas Matthew MacDonaldas 11.