Į pirmadienį Palangoje prasidėjusią vyrų rinktinės stovyklą jis atvyko dar nežinodamas, kur žais kitą sezoną.
„Man tai pirmas kartas, kai atvykstu į rinktinę be sutarties su klubu. Norėčiau pasirašyti kuo greičiau. Bet kol kas yra taip, kaip yra. Būkime biedni, bet teisingi – ta situacija, kad jau vasario mėnesį pabaigiau sezoną, man nebuvo į gerą karjeros atžvilgiu“, – atviravo M.Kuzminskas.
„Šiuo metu laukiu. Šiek tiek pasiūlymų yra, bet ne tokių, kad galėčiau rašytis ir važiuoti“, – pridūrė puolėjas.
Ateities klausimo iš rinktinės kandidatų kol kas nėra išsisprendęs tik jis ir paskutinę minutę dėl sveikatos problemų Gediminą Oreliką pakeitęs Donatas Tarolis.
„Superbasket“ žurnalistas Tolis Kotzias savaitgalį pranešė, kad 206 cm ūgio puolėjas yra siūlomas Atėnų „Panathinaikos“ klubui.
Graikijos sostinėje jis prisijungtų prie dviejų lietuvių – Artūro Gudaičio, su kuriuo jau žaidė ir praėjusiame sezone, ir Mariaus Grigonio, pirmadienį taip pat pradėjusio pasiruošimą Europos čempionatui.
Jonas Lekšas iš „BasketNews“ papildė, kad M.Kuzminskas domina ir du neįvardintus Turkijos klubus.
32-ejų lietuvis praėjusį sezoną pradėjo Sankt Peterburgo „Zenit“ klube, bet paliko Rusiją šiai pradėjus ir vis dar tęsiant karą Ukrainoje.
Iki tol Eurolygoje M.Kuzminskas vidutiniškai rinko po 5 taškus, 2 atkovotus kamuolius ir 4,8 naudingumo balo per 12 minučių.
– Pirmiausia, kokie lūkesčiai rinktinės stovykloje?
– Reikia persijungti iš vasaros režimo (juokiasi). Tradiciškai. Pirma stovykla tokia įžanginė. Manau, ilgokai visi nesimatėme, reikės laiko, kad vienas kitą pagautume, kad įgautume sportines formas.
Pats esu nežaidęs nuo vasario mėnesio. Matėme ir pagal Mariaus Grigonio pavyzdį, kad nėra lengva įsivažiuoti. Tokie ir lūkesčiai, matysime.
– Ar sportavote? Kaip palaikėte sportinę formą?
– Žinoma, visą laiką sportavau. Nėra kalbų. Esu profesionalus krepšininkas – toks mano darbas. Apie ilgesnę pertrauką be sporto negali būti net kalbos.
– Kaip manai, kiek laiko prireiks pačiam įgyti sportinę formą?
– Nežinau. Sunku pasakyti. Nesu turėjęs dar tokių ilgų pertraukų. Buvo viena per COVID pandemiją. Tuomet netrukau labai ilgai įsivažiuoti. Kita vertus, čia yra rinktinė – neaišku, koks bus kiekvieno vaidmuo. Kiek gausi žaidimo laiko? Kiek negausi? Labai sunku pasakyti.
– Kaip vertinate rinktinės sudėtį?
– Teigiamai (juokiasi). Manau, kad stipri. Visose pozicijoje turime neblogų žaidėjų. Galbūt ta ketvirta pozicija, kurią visi akcentuoja, yra truputuką apnuoginta, bet, manau, bendromis jėgomis kompensuosime.
– Ši rinktinė atrodo kaip patirties ir jaunimo mišinys...
– Aš manau, kad nėra labai didelio skirtumo tarp jaunimo ir senimo. Galėsite trenerio paklausti po pirmųjų treniruočių. Prasideda krepšinio treniruotės, visi būna kaip akis išdegę. Nesvarbu, ar tau 22 metai, ar 34-eri. Tai yra rinktinė. Visi atvažiuoja savo noru ir atiduoda visas jėgas.
– Šį kartą jūs vyriausias.
– Deja, bet taip. Labai keista. Vakar kalbėjau su Mantu Kalniečiu ir juokėmės, kaip greitai laikas bėga. Atrodo, dar visai neseniai važiavau prisibijodamas brolių juokelių, o dabar – aš pats vyriausias (šypsosi).
Labai greitai viskas pasikeitė. Supranti, kaip viskas yra laikina. Reikia mėgautis tomis akimirkomis, kol dar esi reikalingas (rinktinei).
– Užsiminėte apie ketvirtą poziciją. Anksčiau esate sakęs, kad tai nėra mėgstamiausias jūsų vaidmuo aikštėje.
– Nėra taip, kad nemėgčiau (žaisti ketvirtu numeriu). Tiek Jono Kazlausko rinktinėje su Jonu Mačiuliu puikiai dalindavomės šia pozicija. Tiek ir vadovaujant Dainiui Adomaičiui.
Man problemų nėra. Aš tiesiog manau, kad esu naudingesnis trečioje pozicijoje. Ir labiau kalbu apie žaidimą klube, kur sezonas – ilgas, o rinktinėje čempionatas yra trumpas. Kur reikės – ten ir žaisime.
– Ar jau teko su treneriu pakalbėti apie savo vaidmenį?
– Ne, nemanau, kad kažkas jau gali kažką pasakyti. Niekas nežino, kaip kas atrodys. Duok Dieve, kad visi būtume sveiki. Viskas dar labai priklauso ir nuo varžovų – nemanau, kad gali su visais žaisti vienodai.
– Kokie lūkesčiai Europos čempionate?
– Būtų smagu jau nutraukti tą sausrą (paskutinį medalį rinktinė laimėjo Europos čempionate 2015-aisiais, – past.). Matėme, jaunimėlis jau iškovojo medalius. Būtų nerealu pasekti jų pavyzdžiu.
Nemanau, kad esame tiek galingi, kad galėtume prisižadėti. Grupė yra itin sunki. Pirmiausia reikia gerai pasirodyti grupėje, o tuomet atkrintamosiose gali nutikti visko.
– Vakar jaunimo finalą žiūrėjote?
– Be abejo! Mano brolis (Saulius Kuzminskas, – past.) toje rinktinėje yra trenerio asistentas. Žiūrėjau visas jų rungtynes. Ir sirgau. Tikrai šaunuoliai, ypač žinant, ką jie turėjo išgyventi.
Prieš čempionatą jie turėjo avarinį lėktuvo nusileidimą. Kai pagalvoji, jų galėjo net nebūti tame čempionate. Kiek žaidėjų atsisakė žaisti. Tai, ką jie nuveikė, yra įspūdinga.
– Spėjote pasveikinti brolį?
– Jis ką tik atsikėlė (pokalbis vyko pirmadienio popietę, – past.). Manau, neblogą naktį jie ten turėjo (juokiasi).
– Į rinktinę atvykstate be sutarties su klubu. Kaip greitai norėtume ją pasirašyti?
– Kuo greičiau. Bet kol kas yra taip, kaip yra. Būkime biedni, bet teisingi – ta situacija, kad jau vasario mėnesį pabaigiau sezoną, man nebuvo į gerą karjeros atžvilgiu.
Šiuo metu laukiu. Šiek tiek pasiūlymų yra, bet ne tokių, kad galėčiau rašytis ir važiuoti. Manau, pirmą kartą atvažiavau į rinktinę be kontrakto.
– Tačiau pasiūlymų turite?
– Konkrečių, tokių ant stalo, kokių norėčiau – dar nėra. Vienur esu minimas kartu su kitais žaidėjais, kitur variantų yra, bet ne iki galo susitariame ir pan.
– Žiūrint, kaip Eurolygos komandos pildosi, daug vilčių turi, kad vieta tau atsiras?
– Tų vietų vis mažėja. Be abejo, viltis miršta paskutinė, bet vietų mažėja.
– Kiek laiko esate linkęs laukti?
– Norėtųsi kuo anksčiau pasirašyti. Būtų ramiau ir pačioje rinktinėje žaisti. Dėl traumų ir viso kito. Bet rinka dabar – nenuspėjama. Ypač man. Kai esi jaunesnis, daug kontraktų gali gauti avansu.
Kada esi vyresnis, ne visada gauni tai, ko tikiesi. Ko esi vertas. Kiek reikės, tiek lauksiu. Pavyzdžių yra, kai žaidėjai ir čempionatuose sutartis pasirašydavo. Bet, žinoma, nenorėčiau tokioje situacijoje atsidurti.
Kazys Maksvytis prieš Europos čempionatą išsirinko 16 kandidatų, tačiau nuo pat pradžių pasiruošimą pradės 13.
Dėl NBA lygos taisyklių Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis prisijungti galės tik nuo rugpjūčio 6-osios, o Kauno „Žalgirio“ naujokas Ignas Brazdeikis pasiprašė kelių papildomų laisvų dienų.
Europos krepšinio čempionatas šiemet startuos rugsėjo 1-ąją.
Lietuviai pirmenybes pradės vienoje grupėje su slovėnais, prancūzais, vokiečiais, bosniais ir vengrais.
Suprasti akimirksniu: rinktinės kandidatai
- Rokas Jokubaitis („Barcelona“, Ispanija)
- Lukas Lekavičius (Kauno „Žalgiris“)
- Kristupas Žemaitis (Vilniaus „Wolves“)
- Marius Grigonis (Atėnų „Panathinaikos“, Graikija)
- Arnas Butkevičius (Kauno „Žalgiris“)
- Tomas Dimša (Trevizo „NutriBullet“, Italija)
- Ignas Brazdeikis („Orlando Magic“, NBA)
- Rokas Giedraitis (Vitorijos „Baskonia“, Ispanija)
- Mindaugas Kuzminskas
- Donatas Tarolis
- Eigirdas Žukauskas (Bursos „Tofaš“, Turkija)
- Gytis Masiulis (Vilniaus „Rytas“)
- Domantas Sabonis („Sacramento Kings“, NBA)
- Jonas Valančiūnas („New Orleans Pelicans“, NBA)
- Laurynas Birutis (Kauno „Žalgiris“)
- Martynas Echodas (Vilniaus „Rytas“)
Besiruošdama Europos čempionatui Lietuvos rinktinė sužais 7 kontrolines rungtynes – rugpjūčio 4 d. (Klaipėdoje) ir rugpjūčio 7 d. (Alytuje) su Estija, rugpjūčio 10 d. (Kaune) ir rugpjūčio 11 d. (Vilniuje) su Suomija, rugpjūčio 16 d. (išvykoje) ir rugpjūčio 18 d. (Vilniuje) su Ispanija bei rugpjūčio 19 d. (Vilniuje) su Nyderlandais.
Paskutinę rugpjūčio savaitę lietuvių dar lauks FIBA 2023 m. pasaulio taurės atrankos mačai su Vengrija (rugpjūčio 24 d. išvykoje) ir Juodkalnija (rugpjūčio 27 d. Kaune).