Sugadinta šventė Vilniuje: „Neptūno“ legionieriaus šou nuskandino „Rytą“

Vilniaus „Rytas“ (0-1) naująjį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezoną atidarė netikėtu pralaimėjimu. Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 84:90 (12:19, 21:17, 24:22, 27:32) nusileido Klaipėdos „Neptūno“ (0-1) krepšininkams.

Mačą sostinės ekipa pradėjo vangiai ir atrodė susikaustę. Tuo metu svečiai iš uostamiesčio spurtavo bei per pirmąjį kėlinį susikrovė 7 taškų pranašumą (19:12).

Vienu metu klaipėdiečių persvara antrajame kėlinyje po Desure'o Buie dvitaškio išaugo iki dviženklės (29:19), tačiau pabudę LKL čempionai atsakė atkarpa 14:7 ir po Jayvono Graveso tritaškio į pertrauką išėjo su 3 taškų deficitu (33:36).

Po pertraukos klaipėdiečiai vėl uždėjo koją ant greičio pedalo: D.Buie toliau žibėjo, o po jo tritaškio persvara pasiekė 8 taškus (52:44). Tačiau vilniečiai vėl pademonstravo charakterį: spurtavo 13:6, o Gytis Masiulis dėjimu užkūrė visą areną bei į ketvirtą kėlinį „Rytas“ išėjo su minimaliu deficitu (57:58).

Prireikė beveik 32 minučių, kad vilniečiai persvertų rezultatą, bet tai galop dėjimu padarė G.Masiulis (64:63), o po 10:0 šeimininkų pranašumas likus 5,5 minutės išaugo iki 10 taškų (73:63).

Tačiau klaipėdiečiai nepasidavė: atsakė atkarpa 13:1 ir likus 3 minutėms persvėrė rezultatą (76:74), G.Masiulis atsakė baudomis (76:76), tačiau Zane'as Watermannas vėl atstatė pusiausvyrą (76:78).

Likus 2 minutėms Savionas Flaggas išlygino rezultatą (78:78), bet siautėjęs D.Buie vėl išvedė „Neptūną“ (80:78).

Ir pergalės klaipėdiečiai iš rankų nepaleido: Mindaugas Girdžiūnas ir Z.Watermannas smeigė po tritaškį bei nuskandino vilniečius (86:78).

Į pergalę uostamiesčio ekipą vedė siautėjęs D.Buie, kurio sąskaitoje buvo 26 taškai, po 4 atkovotus bei perimtus kamuolius bei 27 naudingumo balai.

Vilniečiai šiame mače vertėsi be traumuoto Igno Sargiūno.

„Rytas“: Gytis Masiulis 18, Margiris Normantas 16, Savionas Flaggas 12, Gytis Radzevičius 10, Ąžuolas Tubelis 8, Stevenas Enochas 7.

„Neptūnas“: Desure'as Buie 26, Zane'as Watermanas 17, Arnas Beručka, Martynas Pacevičius ir Nate'as Johnsonas po 9, Tomašas Pavelka, Deividas Gailius ir Mindaugas Girdžiūnas po 6.