Serija tęsiasi: rekordinio E.Sumnerio įžiebtas „Žalgiris“ įveikė „Rytą“

Ant prarajos krašto nustumtas Kauno „Žalgiris“ iškovojo pirmąją pergalę didžiajame Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finale.
Edmondas Sumneris
Edmondas Sumneris / „Betsafe-LKL“ nuotr.

Nuo pirmų minučių puolime siautęs Edmondas Sumneris surinko 22 taškus, pagerino savo rezultatyvumo rekordą „Žalgiryje“, o Andrea Trincheri auklėtiniai apypilnėje arenoje (mačą stebėjo 12 tūkst. 321 žiūrovas) įveikė Vilniaus „Rytą“ – 91:81 (25:15, 22:21, 19:20, 25:25).

Dviženklis skirtumas išsilaikė beveik viso mačo metu. „Rytas“ ketvirtajame kėlinyje dar bandė kabintis (69:63), bet Edgaras Ulanovas dūrė tritaškį su pražanga, o vilniečiai kovą baigė be pražangų limitą išnaudojusių Margirio Normanto ir Marcuso Fosterio, iki tol pelniusio 25 taškus ir pataikiusio net 6 tritaškius iš 9-ių.

Puikiai E.Sumneriui talkino ir 19 taškų (3/3 trit.) bei 20 naudingumo balų per vos 17 minučių pelnęs Lukas Lekavičius.

„Betsafe-LKL“ nuotr./Lukas Lekavičius

Serijos iki 3 pergalių rezultatas dabar tapo 1-2, o ketvirtasis mačas jau poryt vyks Vilniuje.

Priminsime, kad LKL finalų istorijoje vienintelį sykį 0-2 atsilikusiai komandai galiausiai pavyko tapti čempione. 1996 m. tai padarė „Žalgiris“.

„Žalgiris“: Edmondas Sumneris 22 (3/7 trit.), Lukas Lekavičius 19 (3/3 trit., 4 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 14 (2/3 trit., 5 atk. kam.), Laurynas Birutis 9 (5 atk. kam.), Dovydas Giedraitis 8, Kevarriusas Hayesas 7.

„Rytas“: Marcusas Fosteris 25 (6/9 trit., 4 rez. perd.), Martynas Echodas 15 (7 atk. kam., 2 blok.), Justinas Gorhamas 12 (2/3 trit., 6 atk. kam.), Margiris Normantas 11 (1/5 trit.), Gytis Radzevičius 10.

Rungtynių eiga

40 min. Rungtynės baigiasi. „Žalgiris“ laimi 91:81 ir serija tęsiasi.

40 min. Iš skausmo, susiėmęs už peties, po kovos dėl kamuolio dabar raitosi ir T.Dimša.

40 min. „Žalgiris“ praranda kamuolį, bet vilniečiai nepataiko, o kamuolį sugriebęs L.Lekavičius sumeta baudas (90:81). Lieka 44,8 sek.

40 min. „Žalgiris“ apsigina, bet R.Šmitas nekyla nuo parketo. M.Echodo smūgį leidžiantis žemyn alkūne praleidęs latvis raitosi iš skausmo. Teisėjai epizodą peržiūri, bet nesportinio veiksmo neįžvelgia.

39 min. E.Sumneris ne tik žiba, bet ir klysta. Lipa į medį puolime, nepataiko į lanką, o K.Hayesas dar ir prasižengia (88:81).

38 min. E.Sumneris pelno 22-ąjį tašką ir žaidžia rezultatyviausias savo rungtynes su „Žalgirio“ apranga, o M.Fosteris taip pat užsidirba penktąją asmeninę pražangą (87:76).

„Betsafe-LKL“ nuotr./Marcusas Fosteris

36 min. M.Fosteris artina vilniečius, bet L.Lekavičius vėl smeigia tritaškį (81:68).

34 min. Techninė pražanga M.Normantui ir „Ryto“ kapitonui šios rungtynės jau baigtos dėl išnaudotų pražangų limito (77:63).

34 min. L.Lekavičius kabina kamuolį K.Hayesui ir šis krauna kamuolį nenusileidęs ant žemės. „Ryto“ atsarginių suolas dar užsidirba techninę pražangą (76:63).

33 min. E.Ulanovas įmeta tris su pražanga ir vėl grąžina saugesnę persvarą „Žalgiriui“ (73:63).

33 min. Intriga auga... J.Gorhamas sumeta baudas (69:63).

32 min. Kėlinį pradeda L.Lekavičiaus tritaškis, bet „Rytas“ atsako penkiais taškais iš eilės ir A.Trinchieri po M.Echodo dėjimo prašo minutės pertraukėlės (69:61).

Trečiasis kėlinys

30 min. Prieš lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ turi 10 taškų pranašumą (66:56).

28 min. Svečiai ginklų dar nesudeda. M.Fosteris renka 5 taškus iš eilės ir po ilgos pertraukos komandas skiria vienženklė persvara (62:53).

26 min. J.Gorhamas įmeta tritaškį, bet L.Lekavičius toliau renka taškus ir „Žalgiris“ neprisileidžia „Ryto“ (60:48).

23 min. „Rytas“ laikosi rungtynėse dėl puolime atkovotų kamuolių (jau 11), bet E.Sumneris duria tritaškį (54:41).

Antras kėlinys

20 min. Antras kėlinys baigiasi penkiais „Ryto“ taškais be atsako ir J.Gorhamo dėjimu su sirena (47:36).

19 min. L.Lekavičius renka 7 taškus iš eilės ir „Žalgiris“ vėl bėga (47:31).

18 min. J.Gorhamas įmeta tik trečią „Ryto“ tritaškį (iš 12 bandymų). Taškus prideda ir M.Echodas (42:31).

15 min. M.Fosteris pelno 5 taškus iš eilės ir A.Trinchieri reaguoja žaibiškai – ima minutės pertraukėlę (37:21).

13 min. D.Giedraitis provokuoja M.Fosterio pražangą puolime. „Ryto“ lyderis kol kas itin stringa (0/4 metimai ir minus 4 naudingumo balai). „Žalgiris“ pirmauja dvigubai 32:16.

12 min. E.Sumnerio koncertas tęsiasi – dar du taškai su pražanga. „Ryto“ gynyba nesugaudo greitojo amerikiečio, turinčio jau 13 taškų (30:16).

Pirmas kėlinys

10 min. „Ryto“ puolimą išjudinęs kapitonas M.Normantas kėlinio pabaigoje vagia kamuolį ir pelno lengvus taškus, bet gynyboje nereikalingai prasižengia (jau antroji jo pražanga) ir tuo pasinaudojęs „Žalgirio“ kapitonas E.Ulanovas atstato dviženklį skirtumą (25:15).

8 min. „Žalgiris“ demonstruoja itin agresyvią gynybą, o A.Trinchieri nuo suolo kelia ir B.Maneką (19:6).

6 min. „Rytas“ jau yra išnaudojęs 4 komandines pražangas, „Žalgiris“ kol kas prasižengė tik sykį. Tuo pasinaudojęs E.Ulanovas sumeta baudas (14:6).

4 min. Starto penkete pasirodęs E.Sumneris kol kas tiesiog koncertuoja. Jau turi 8 taškus, o „Žalgiris“ spurtuoja (10:4).

2 min​. ​​​​​​Rungtynės prasideda dviem dėjimais – užtikrintai taškus renka J.DeLaurier ir L.Birutis (2:2).

Starto penketai

• „Žalgiris“: D.Giedraitis, E.Sumneris, E.Ulanovas, R.Šmitas ir L.Birutis.
  • „Rytas“: RJ Cole'as, M.Fosteris, G.Radzevičius, J.Gorhamas ir J.DeLaurier.

Prieš rungtynes „Žalgirio“ arenoje pagerbtas ilgametis kauniečių snaiperis Artūras Milaknis.

Komandos atvyksta į rungtynes. Paskutinį kartą šiame sezone?

Prieš rungtynes

Du trilerius – abu mačai kol kas baigėsi po pratęsimų – jau laimėjęs „Rytas“ atsidūrę per žingsnį nuo LKL aukso žiedų.

Giedriaus Žibėno auklėtiniai pirmąsias rungtynes Kaune laimėjo 89:88, o Vilniuje pridėjo ir antrą pergalę 104:94.

Kauniečiai iki tol prieš „Rytą“ buvo laimėję visas trejas rungtynes reguliariajame sezone, bet prieš didįjį LKL finalą dėl sunkios kelio traumos neteko lyderio Keenano Evanso.

„Žalgiris“ gina LKL čempiono titulą, o „Rytas“ siekia susigrąžinti šį trofėjų po dvejų metų pertraukos. Tiesa, prieš „Žalgirį“ finalo seriją vilniečiams paskutinį sykį pavyko laimėti prieš 14 metų (2010-aisiais), kai sostinės klubas vis dar vadinosi „Lietuvos rytas“.

Per visą LKL istoriją tik vieną sykį 0-2 serijoje atsilikusi ekipa sugebėjo atsitiesti ir tapti čempione. 1996 metais tai padarė būtent „Žalgiris“ kovoje prieš Kauno „Atletą“.

Jei šįvakar laimės „Rytas“, serija baigsis ir vilniečiams Kaune bus įteikta LKL čempionų taurė, o jei „Žalgiris“ – serija tęsis ir ketvirtosios rungtynės trečiadienį vyks sostinėje.