2023 08 04

Pirmas pralaimėjimas: Lietuvos rinktinė paskutinę sekundę krito Suomijoje

Lietuvos krepšinio rinktinė įsirašė pirmą pralaimėjimą šią vasarą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai paskutinę sekundę 79:81 (21:19, 19:26, 23:18, 16:18) krito prieš Suomiją.
Rokas Jokubaitis
Rokas Jokubaitis / ltu.basketball nuotr.

Sausakimšoje Tamperės „Nokia“ arenoje, kurioje rungtynes stebėjo 13 054 sirgaliai, pergalę šeimininkams išplėšė Mikaelis Jantunenas.

Puolėjas aidint ketvirtojo kėlinio sirenai pataisė labai netaiklų Lauri Markkaneno metimą ir padėjo tašką rungtynėse panašiai, kaip antradienį Kaune prieš Sakartvelą padarė Tomas Dimša.

Tai pirmoji lietuvių nesėkmė pasirengimo cikle prieš pasaulio krepšinio čempionatą. Per pirmąsias dvejas rungtynes mūsiškiai 100:72 Panevėžyje sutriuškino Ukrainą ir 104:102 Kaune pranoko Sakartvelą.

Su planetos pirmenybėse taip pat žaisiančia Suomija lietuviai susitiks dar sykį – rugpjūčio 14-ąją L.Markkanenas su komandos draugais viešės Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.

Susitikimo pradžioje nė viena komanda nesugebėjo įgyti apčiuopiamo pranašumo, o po atkaklaus pirmojo kėlinio Lietuva pirmavo 21:19.

Suomiai truktelėjo į priekį antrame ketvirtyje, kai dominuoti ėmė ryškiausia jų žvaigždė Lauri Markkanenas, dusyk iš eilės pelnęs dvitaškius su pražangomis ir leidęs atitrūkti Suomijai iki 7 taškų – 43:36. Utah Jazz“ puolėjas per pirmąją susitikimo pusę pelnė net 15 taškų.

Trečiajame ketvirtyje po L.Markkaneno tritaškio šeimininkų persvara išaugo iki dviženklės (56:46), bet tada lietuvius ėmė traukti Margiris Normantas. Vilniaus „Ryto“ kapitonas pelnė 10 taškų iš eilės ir iniciavo lietuvių spurtą 17:3, po kurio mūsiškiai persvėrė rezultatą – 63:59. Prieš paskutinį ketvirtį švieslentėje degė lygybė (63:63).

Ketvirtojo kėlinio starte sėkmingai žaidę lietuviai buvo atitrūkę 73:68, bet suomiai į tai atsakė 9 taškais iš eilės ir prasidedant lemiamoms minutėms jau pirmavo 77:73.

Tomas Dimša tritaškiu gaivino intrigą, o Eimantas Bendžius galėjo persverti rezultatą tritaškiu, bet jam nepataikius lietuviai nusiėmė kamuolį ir pasinaudojo antru šansu – M.Normantas baudų metimais išlygino rezultatą (79:79) likus žaisti 6,4 sek.

Vis dėlto lemiamoje atakoje lietuviams apsiginti nepavyko ir teko pripažinti pirmąjį pralaimėjimą šią vasarą.

Lietuvos rinktinės gretose net septyni žaidėjai pelnė bent po 8 taškus, o labiausiai išsiskyrė R.Jokubaitis, kurio sąskaitoje – 13 taškų, 7 rezultatyvūs perdavimai ir 18 naudingumo balų.

Nelengvas vakaras buvo Lietuvos rinktinės kapitonui J.Valančiūnui, kuris pelnė 10 taškų, bet pataikė tik 3 dvitaškius iš 7 ir keturis sykius suklydo.

Gynyboje mūsiškiams sunkiausiai sekėsi tvarkytis su varžovų greitu puolimu – L.Markkaneno į greitas atakas dažniausiai vesti suomiai per jas susirinko 19 taškų, kai lietuviai – tik 5.

„Utah Jazz“ atstovaujantis L.Markkanenas, praėjusiame sezone išrinktas labiausiai patobulėjusiu NBA krepšininku, darė daug problemų lietuviams per pirmus du kėlinius, bet antroje pusėje buvo pažabotas, pataikęs tik 2 metimus iš 9. Iš viso jis surinko 24 taškus.

Kitas draugiškas rungtynes lietuviai žais rugpjūčio 9 dieną, kai svečiuose susitiks su Prancūzija. Dar po dviejų dienų, rugpjūčio 11-ąją, prancūzai viešės Vilniuje ir žais „Avia Solutions Group“ arenoje.

Suomija: Lauri Markkanenas 24 (6/17 metimai, 10/10 baud., 7 atk. kam., 9 išpr. praž.), Olivier Nkamhoua (4/4 trit.) ir Jacobas Grandisonas po 12, Sasu Salinas 10.

Lietuva: Rokas Jokubaitis 13 (7 rez. perd.), Margiris Normantas 12, Ignas Brazdeikis ir Jonas Valančiūnas (5 atk. kam., 4 kld.) po 10, Tadas Sedekerskis (4/4 dvit.), Donatas Motiejūnas (8/10 baud., 7 išpr. praž.) ir Mindaugas Kuzminskas (4 per. kam.) po 8, Tomas Dimša 6, Eimantas Bendžius (0/6 trit.) ir Vaidas Kariniauskas po 2. Donatas Tarolis ir Deividas Sirvydis taškų nepelnė.

Rungtynių eiga

IV kėlinys. Suomija – Lietuva 81:79 (19:21, 26:19, 18:23, 18:16)

40 min. M.Jantunenas deda tašką rungtynėse.

Likus 6 sek. M.Normantas baudomis lygina rezultatą (79:79).

Likus 47 sek. T.Dimšos tritaškis (79:77).

39 min. L.Markkaneno dėjimas (79:74).

38 min. D-Mo šįkart pataiko vieną baudą (77:74).

37 min. Mikaelis Jantunenas veda suomius į priekį (75:73).

36 min. O.Nkamhoua tritaškiu lygina santykį (73:73).

35 min. Dar vienas JV „asistas“ ir M.Kuzminsko taškai (68:73).

33 min. T.Dimša smeigia tritaškį (68:71).

33 min. Tik dabar pirmieji JV taškai po ilgosios pertraukos (68:68).

32 min. Dar sykį suveikė J.Valančiūno ir R.Jokubaičio kombinacija (65:66).

III kėlinys. Suomija – Lietuva 63:63 (19:21, 26:19, 18:23)

30 min. Sėkminga suomių atkarpa ir rezultatas lygus po trijų kėlinių.

30 min. R.Jokubaičio dvitaškis (59:63).

29 min. D-Mo veda lietuvius į priekį (59:61).

28 min. D.Motiejūnas sumeta baudas ir skirtumas jau tik minimalus (59:58).

27 min. Dega M.Normantas – jis pelnė jau 10 taškų iš eilės (59:56).

26 min. M.Normantas pataiko ir tritaškį (56:53).

26 min. Dar du M.Normanto taškai (56:50).

25 min. Pirmuosius taškus pelno Margiris Normantas (56:48).

24 min. L.Markkanenas smeigia tritaškį ir skirtumas pirmąsyk dviženklis (56:46).

23 min. I.Brazdeikis toliau renka taškus, bet lietuviai neapsigina. Netrukus pataiko ir T.Sedekerskis (51:46).

22 min. I.Brazdeikis pataiko per L.Markkaneną (47:42).

II kėlinys. Suomija – Lietuva 45:40 (19:21, 26:19)

20 min. Lietuviai turi 5 taškų deficitą po 20 sužaistų minučių.

19 min. V.Kariniauskas pataiko po prasiveržimo (43:38).

18 min. Po Olivier Nkamhoua tritaškio suomių persvara rekordinė (43:36).

17 min. Gražūs T.Sedekerskio taškai (38:36).

16 min. I.Brazdeikis pelno dvitaškį su pražanga (35:34).

15 min. J.Valančiūnas iš po krepšio (35:31).

15 min. I.Brazdeikio tritaškis, bet tuo pačiu atsako S.Salinas (35:29).

14 min. L.Markkanenas darosi nesustabdomu – dukart pelnė dvitaškius su pražangomis (32:26). Jo sąskaitoje jau 15 taškų.

14 min. Graži ataka – R.Jokubaitis pataiko po J.Valančiūno perdavimo (26:26).

13 min. L.Markkanenas reidu per visą aikštę veda suomius į priekį (26:24).

11 min. R.Jokubaitis taškais pradeda ir antrą ketvirtį (19:23).

I kėlinys. Suomija – Lietuva 19:21

10 min. R.Jokubaitis po prasiveržimo pelno taškus ir po pirmo kėlinio Lietuva priekyje.

9 min. M.Kuzminsko taškai (17:17).

8 min. Suomių žvaigždė L.Markkanenas smeigia tritaškį (16:15).

8 min. Šįkart D-Mo jau sumeta abi (11:15).

7 min. Donatas Motiejūnas ir Mindaugas Kuzminskas pataiko po vieną baudą (11:13).

5 min. J.Valančiūnas apgauna varžovą ir išprovokavęs pražangą sumeta tris baudų metimus (8:11).

4 min. Greitoje atakoje – T.Sedekerskio dėjimas (8:8).

3 min. Sasu Salinas tritaškiu persveria rezultatą, bet tuoj pat taškus antru šansu pelno R.Jokubaitis (5:6).

2 min. Sudėtingas, bet taiklus T.Sedekerskio šūvis (2:4).

1 min. Pirmuosius taškus puskabliu pelno J.Valančiūnas (0:2).

Lietuvos starto penketas: Rokas Jokubaitis, Tomas Dimša, Ignas Brazdeikis, Tadas Sedekerskis, Jonas Valančiūnas.