2023 06 06

Šventė Kaune – iki LKL čempionų karūnos „Žalgiriui“ trūksta pergalės

Kauno „Žalgiris“ padarė išvadas po fiasko pasibaigusios viešnagės į sostinę ir LKL finalo serijos trečiajame mače savo aikštėje 95:80 vėl pranoko čempionų titulą ginantį Vilniaus „Rytą“. Nuo aukso Kazio Maksvyčio auklėtinius skiria viena pergalė.
Edgaras Ulanovas
Edgaras Ulanovas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Serijoje iki trijų pergalių „Žalgiris“ išsiveržė į priekį 2-1. Ketvirtasis, ir galbūt paskutinis, serijos mačas ketvirtadienį bus žaidžiamas Vilniuje. Kol kas šioje serijoje laimi tik namuose žaidžiančios komandos.

Antradienio rungtynės klostėsi pagal panašų scenarijų, kaip ir pirmojo finalo akistata.

Solidesnį pranašumą kauniečiai įgijo tik trečiojo kėlinio viduryje, kai pradėjo demonstruoti kur kas geresnę gynybą, Arnas Butkevičius smeigė tritaškį, pirmą kartą padidino „Žalgirio“ persvarą iki dviženklės žymos (58:45) ir užvedė visą areną. Savo argumentų vilniečiai nerado, o A.Butkevičius pratęsė puikią atkarpą ir šeimininkų persvara padidėjo iki 21 taško.

Ketvirtasis kėlinys, nors vilniečiai kiek ir atkuto, tebuvo formalumas.

Vilniečiai šiame mače laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (37 prieš 29), bet „Žalgiris“ kur kas taikliau metė tritaškius (48 proc. prieš 36 proc.).

„Žalgirį“ į pergalę vedė 18 taškų pelnęs Edgaras Ulanovas, 17 pridėjo Isaiah Tayloras, 15 – Ignas Brazdeikis.

Pralaimėtojų gretose išsiskyrė po 13 taškų pelnę Elvaras Fridrikssonas ir Marcusas Fosteris.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 18, Isaiah Tayloras 17, Ignas Brazdeikis 15, Rolandas Šmitas 11, Kevarrius Hayesas 10, Arnas Butkevičius 6.

„Rytas“: Elvaras Fridrikssonas ir Marcusas Fosteris po 13, Jaime Echenique 12, Gytis Radzevičius 9, Kendale‘as McCullumas ir Justinas Gorhamas po 7.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 95:80

40 min. Rungtynės baigiasi. Kauniečiai – per vieną žingsnį nuo LKL čempionų žiedų.

38 min. Isaiah Tayloras pataiko iš toli – 87:72.

35 min. Vilniečiai buvo sumažinę atsilikimą iki devynių taškų, bet tada „Žalgiris“ vėl padidina apsukas, nutolsta 84:68 ir panašu, kad deda tašką.

32 min. Arno Butkevičiaus dar vienas puikus perdavimas ir Edgaras Ulanovas renka lengvus taškus. 76:62.

31 min. Gera „Ryto“ pradžia. Po Gyčio Radzevičiaus tritaškio atsilikimas pjaunamas iki 12 taškų. Kazys Maksvytis ima pertraukėlę.

III kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 74:58.

29 min. Panašu, kad kauniečiai sulaužo vilniečių stuburą. Rolandas Šmitas krauna iš viršaus – 74:53.

27 min. Arno Butkevičiaus puiki atkarpa, o tada tritaškį pataiko ir Edgaras Ulanovas. Kaunas tvirtai kontroliuoja situaciją – 68:51.

26 min. Kauniečiai didina apsukas. Rolandas Šmitas krauna iš viršaus – 62:48.

25 min. Pirmieji Arno Butkevičiaus taškai šiame mače. Tritaškis. Kauniečiai pirmą kartą įgyja dviženklę persvarą – 56:45.

24 min. Edgaras Ulanovas šauna iš toli. Kauniečiai nutolsta aštuoniais taškais.

23 min. Justinas Gorhamas sužingsniuoja, pyksta, gauna techninę ir sodinamas ant suolo. Edgaras Ulanovas įmeta baudą – 50:45.

22 min. Lėta antros rungtynių pusės pradžia. „Žalgiris“ priekyje – 49:45.

II kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 47:42.

20 min. Tomas Dimša tritaškiu komandas palydi į rūbinę.

17 min. Kevarriusas Hayesas pelno du plius vieną – 40:36.

16 min. Margiris Normantas baudomis pelno pirmuosius savo taškus. Kauniečiai priekyje – 37:36.

15 min. Edgaras Ulanovas pataiko iš toli – 32:29.

14 min. Edgaras Ulanovas sumeta baudas. Lygu – 29:29.

13 min. Kendale'as McCullumas galiausiai pataiko antrą svečių tritaškį. 7:0 atkarpa ir „Rytas“ jau priekyje – 29:27.

12 min. Vilniečiai kėlinį pradeda dviem rezultatyviomis atakomis ir vėl kvėpuoja šeimininkams į nugaras – 26:27.

I kėlinys. „Žalgiris“ – „Rytas“ 27:22.

9 min. Ignas Brazdeikis pataiko ir ketvirtą tritaškį iš tiek pat bandymų.

8 min. Trečias iš eilės! Jis tikrai karštas. Iggy įleidžia trečią tritaškį – 18:14. Jaime Echenique ir Laurynas Birutis apsikeičia galingais dėjimais – 20:16.

7 min. Karštas Ignas Brazdeikis pataiko ir dar vieną tritaškį. Kauniečiai jau priekyje 15:14.

6 min. Nuo suolo pakilęs Ignas Brazdeikis pataiko iš toli, bet „Ryto“ gretose nuo suolo puikiai pakilo ir šešis taškus iš eilės pelnantis Jaime Echenique. 13:12 – vis dar Vilnius žingsneliu priekyje.

5 min. Elvaras Fridrikssonas po greitos atakos didina „Ryto“ atotrūkį – 7:3. Nervinga rungtynių pradžia.

4 min. Isaiah Tayloro metimas aukšta trajektorija, bet Gytis Radzevičius irgi atsako puskabliu. Svečiai pirmauja – 5:3.

3 min. Pirmas pataikymas iš žaidimo priklauso vilniečiams. Po ispaniško pikenrolo tritaškį įleidžia Elvaras Fridrikssonas. „Rytas“ priekyje – 3:1.

2 min. Baudos metimu žalgiriečių taškų kraitį atidaro Tomas Dimša – 1:0.