2021 12 18

Vilniaus „Ryto“ puolimo banga be gailesčio nušlavė „Šiaulius“

Vilniaus „Ryto“ (11-1) krepšininkai „Betsafe-LKL“ pirmenybėse pergalių seriją pratęsė iki devynių. Šeštadienio vakarą Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose be gailesčio 101:68 (25:22, 33:12, 21:4, 22:20) sudorojo „Šiaulius“ (8-5).
Lukas Uleckas ir Margiris Normantas
Lukas Uleckas ir Margiris Normantas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Saulės miesto atstovams pavyko užgesinti pirmąjį gaisrą jau pačioje susitikimo pradžioje, kuomet „Rytas“ truktelėjo į priekį 17:9, tačiau lygi kova aikštėje vyravo labai neilgai.

„Jeep“ arenos šeimininkai rungtynes perlaužė antrajame kėlinuke, kurį laimėjo net 21 taško persvara (33:12). „Rytas“ puikiai žaidė puolime, tačiau sulaukė ir daug išankstinių kalėdinių dovanėlių iš varžovų, kurie per pirmą rungtynių pusę kamuolį pametė net 15 sykių.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė, o su kiekviena minute vilniečių persvara pasiekdavo naujas rekordines aukštumas.

Akimirką šeimininkų pranašumas siekė net 41 tašką, tačiau pačioje mačo pabaigoje Antano Sireikos vyrams pavyko kiek sušvelninti deficitą.

Nugalėtojų gretose produktyviai žaidė „Ryto“ lyderis Ivanas Buva. Kroatas rungtyniavo 18 minučių, per kurias spėjo surinkti 22 taškus, atkovoti 4 kamuolius ir surinkti 26 naudingumo balus.

Vilniečiai šiose rungtynėse varžovus žudė metimais iš tolimojo nuotolio, kurių pataikė net 14 iš 27. Beje, G.Žibėno auklėtiniai tritaškius (52 proc.) metė tiksliau nei dvitaškius (48 proc.).

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs „Rytas“ po šios pergalės sugrįžo į pirmą „Betsafe-LKL“ turnyrinės lentelės poziciją, o „Šiauliai“ išliks treti.

Vilniaus „Rytas“: Ivanas Buva 22 (26 naud. bal.), Margiris Normantas 15, Maurice'as Ndouras 14, Lukas Uleckas 13 (21 naud. bal.)

„Šiauliai“: Giedrius Staniulis 16 (13 atk. kam., 23 naud. bal.), Jonathanas Elmore'as 12 (5 rez. perd.), Eimantas Stankevičius 11.