2023 05 01

Vilniuje stipresnis senesnis vilkas: „Rytas“ laimėjo principinį mūšį prieš „Wolves“

Vilniaus „Ryto“ (25-6) ir „Wolves“ (21-10) susidūrime pirmadienį komandos pasirodė lyg vasara ir žiema, it diena ir naktis, bet po itin kontrastingų rungtynių pergalę šventę šeimininkai – „Ryto“ krepšininkai.
Marcusas Fosteris
Marcusas Fosteris / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Vilniuje taisykles rašome mes“, – šeimininkų sirgaliai pakėlė milžinišką plakatą pirmadienio vakarą Vilniuje. O tada užtraukė „Sostinėje vilkas tik vienas!“

Išgyvenęs sunkią mačo pradžią „Rytas“ savo tvirtovėje 102:98 (18:27, 26:28, 29:16, 29:27) laimėjo principinę dvikovą prieš „Wolves“ klubą, kuris pirmąjį sezoną namų rungtynes žaidžia Alytuje, bet po „Avia Soliutions Group“ arenos rekonstrukcijos įsikurs šalia pat „Jeep“ salės šalies sostinėje.

Šįkart „Rytas“ atsiteisė už pralaimėjimą namie už pralaimėjimą „Wolves“ žiemą, kai šią ekipą dar treniravo Rimas Kurtinaitis.

Iš jo vairą perėmusio Kęstučio Kemzūros diriguojama komanda geriau pradėjo mačą, bet galiausiai „Rytas“ išplėšė ne tik pergalę, bet ir įtvirtino antrąją poziciją „Betsafe-LKL“ čempionate.

Iš pradžių atrodė, kad stipresnis vilkas gyvena Dzūkijoje.

Beveik be klaidų atakavęs Ahmadas Caveris vien iki pertraukos pelnė 19 taškų, o įžaidėjo amerikiečio vedami „Wolves“ mikliai įgijo dviženklę persvarą, kurią laikė iki pat pertraukos.

Tačiau 2,5 tūkst. sirgalių stumiamas „Rytas“ turėjo du vedlius savo gaujoje. Etatinis lyderis Marcusas Fosteris ir tik praėjusį mėnesį klubą papildęs Jaime Echenique jau trečiajame kėlinyje buvo pelnę po 20 taškų ir padėjo šeimininkams grįžti į kovą.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./LKL dvikova: „Rytas“ - „Wolves“

Kai prie jų tritaškiais prisidėjo Lukas Uleckas, „Rytas“ atitrūko 9 taškais (80:71). Nors svečiai buvo sumažinę skirtumą iki 2 taškų, Vilniaus klubas atmušė šturmą.

Šia pergale „Rytas“ atsiteisė su „Wolves“ už pralaimėjimą Vilniuje žiemą, o pagal tarpusavio mačus reguliarųjį sezoną baigs 2-1 rezultatu.

Pergalė leido „Rytui“ užsitikrinti bent antrąją vietą LKL rikiuotėje, nepaisant likusių dvejų rungtynių baigties.

Suprasti akimirksniu

• „Rytui“ likusios rungtynės reguliariajame čempionate: gegužės 4 d. Prienuose su „Labas Gas“, gegužės 6 d. Vilniuje su „Gargždais“
  • „Wolves“ likę mačai: gegužės 4 d. Alytuje su „Šiauliais“, gegužės 7 d. Klaipėdoje su „Neptūnu“.

Praėjusių metų LKL čempionai dar turi teorinių vilčių pakilti į pirmąją vietą, bet tam jau reiktų sulaukti šio sezono lyderio Kauno „Žalgirio“ (26-4) suklupimų.

Realu, kad „Rytas“ ir „Wolves“ gali dar susidurti pusfinalyje, jei komandos liks šiose pozicijose ir perkops ketvirtfinalio barjerus. Tiesa, prieš tai „Wolves“ dar reikia apsaugoti trečiąją poziciją nuo Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ (20-10), prieš kurį turi tarpusavio pranašumą.

Pirmadienį „Rytas“ šventė pergalę, nors už aikštės ribų tribūnoje įsitaisė net trys traumuoti žaidėjai: Candele'as McCullumas, Benedekas Varadi ir šį sezoną dėl peties traumos jau nebežaisiantis Martynas Echodas.

„Wolves“ pirmadienį sulaukė naujojo vidurio puolėjo Jarai Granto, bet amerikietis Vilniuje pasirodė dar be rungtynių aprangos.

„Rytui“ daugiausiai taškų pelnė: Marcusas Fosteris 23, jaime Echenique 20 (8/9 dvit.), Lukas Uleckas 15, Margiris Normantas 10, Gytis Radzevičius ir Elvaras Fridrikssonas po 9;

„Wolves“: Ahmadas Caveris 29 (6/9 dvit., 3/4 trit., 8/8 baudų), Jeffas Tayloras 19, Eigirdas Žukauskas 11.

Mačo eiga:

Ketvirtasis kėlinys

Likus 23 sek. G.Radzevičius dvitaškiu ir bauda malšina svečių šturmą. Po jo metimo „Rytas“ priekyje 100:94.

39 min. A.Beručka iš toli taiklus! Tai jau penktasis „Wolves“ tritaškis paeiliui, o iš „Ryto“ persvaros liko du taškai: 96:94.

38 min. E.Žukauskas smeigė dar vieną tritaškį, bet dvitaškiu atsakė M.Normantas. „Rytas“ priekyje 96:91.

37 min. E.Žukauskas sudėtingu tritaškiu sako, kad mačas dar nebaigtas, nors „Rytas“ ir pirmauja (94:88).

35 min. Publika kelia ovacijas L.Uleckui. Atsarginis puolėjas pelnė 15 taškų, o „Rytas“ visiškai perėmęs iniciatyvą. Dabar jau dviženklė persvara jo naudai: 91:79

33 min. Užsikūręs Lukas Uleckas smeigė du tritaškius. Po snaiperio metimų „Rytas“ atitrūko 80:71.

Trečiasis kėlinys

30 min. Trečią kėlinį 29:16 laimėjęs „Rytas“ prieš paskutinį kėlinį pirmauja 73:71.

29 min. J.Tayloras bando įjungti aukštesnę pavarą. 11 taškų pelnęs Eurolygos čempionas dvitaškiu su bauda išlygino rezultatą – 69:69.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./LKL dvikova: „Rytas“ – „Wolves“

27 min. J.Echenique kelia aukštyn pirštą. Kolumbietis pelnė jau 18 taškų, o „Rytas“ priekyje 67:63.

24 min. Arena užvirė. Po pertraukos daug agresyviau kovojantys šeimininkai per tris su puse minutės surengė spurtą 15:3 ir pirmą kartą įsiveržė į priekį: 59:58.

23 min. „Rytas“ atgijo! Po M.Fosterio tritaškio ir jau 18-ojo taško, vilniečiai atsilieka tik 3 taškais – 55:58.

21 min. Koks nokautuojantis A.Caverio blokas E.Fridrikssonui! 57:50 pirmaujančios „Wolves“ lyderis stiprus ir gynyboje.

Antrasis kėlinys

„Wolves“ laimėjo pirmąją mačo pusę 55:44, o labiausiai prie to prisidėjo A.Caveris. „Wolves“ įžaidėjas per du kėlinius pelnė net 19 taškų, pataikęs 4 iš 5 dvitaškių, visus 3 tritaškius, abi baudas.

8 taškai Rashardo Kelly kraityje, 7 – Marcuso Delia.

„Ryto“ gretose rezultatyviausiai žaidžia Jaime Echenique (14 taškų) ir Marcusas Fosteris (13).

17 min. M.Fosteris įsimėtė. Jo 11 taškų kelia ant kojų vilniečių sirgalius, bet ką išdarinėja A.Cavaris? Jau 19 taškų „Wolves“ amerikiečio sąskaitoje! O „Wolves“ jau įmetė pusšimtį taškų: 50:36.

16 min. Naujasis Vilniaus meras Valdas Benkunskas stebi rungtynes arenoje. Apie tai paskelbus salės informatoriui Jonui Radzevičiui, „Ryto“ sirgaliai reagavo santūriais plojimais.

Beje, salėje yra ir trys buvę „Ryto“ treneriai: K.Kemzūra prie aikštės, o tribūnose Darius Maskoliūnas ir Tomas Pačėsas.

15 min. „Ryto“ sporto direktorius Donatas Zavackas vis triukšmingesnis tribūnoje. Jam nepatinka teisėjų sprendimai. Aišku, ir rezultatas – 40:28 skirtumą laiko „Wolves“.

12 min. M.Normantas įžaidinėja kamuolį, bet be dviejų traumuotų įžaidėjų „Ryto“ gyvenimas puolime nėra paprastas šįvakar. „Wolves“ pirmauja 33:20.

Pirmasis kėlinys

10 min. G.Masiulis sulig kėlinio sirena įkrovė greitoje atakoje, bet po A.Caverio sukurto 14 taškų (4/4 dvitaškių, 2/2 tritaškių) šou, „Wolves“ laimėjo pirmą mačo ketvirtį 27:18.

9 min. Kolumbietis J.Echenique 8 taškais išjudino šeimininkų puolimą, o 14 taškų jau pelnęs A.Caveris prisėdo pailsėti. Bet „Wolves“ išlaiko dviženklę persvarą 25:14.

6 min. A.Caveris rodo raumenis publikai po puikaus reido. „Wolves“ įžaidėjas jau pelnė 10 taškų, o svečiai tolsta: 18:5.

5 min. A.Caveris ir R.Kelly drauge pelnė 9 taškus, o „Wolves“ priekyje 11:2.

3 min. Nors „Ryto“ sirgaliai plakatu ir galinga skanduote pradėjo rungtynes, jų pirmosios minutės priklauso „Wolves“, kuri iškart šovė į priekį 7:0.