2019 08 04

Visą pyktį ant britų išlieję Lietuvos 18-mečiai Europoje liko septinti

Lietuvos aštuoniolikmečių krepšinio rinktinė, patyrusi du skaudžius pralaimėjimus Europos čempionato ketvirtfinalyje ir pirmoje kovoje dėl 5-8 vietų, sugebėjo rasti vidinių jėgų paskutiniam mačui dėl septintosios vietos ir sutriuškinti Didžiosios Britanijos bendraamžius.
Augustas Marčiulionis
Augustas Marčiulionis / FIBA nuotr.

Lietuviai pergalę iškovojo rezultatu 88:70 (26:16, 17:16, 21:17, 24:21).

Tvirtus pamatus pergalei aštuoniolikmečiai pasidėjo dar pirmajame rungtynių ketvirtyje, kuriame krepšininkai pelnė net 26 taškus ir iš karto susikrovė dviženklį pranašumą.

Antrojo kėlinio viduryje lietuvių persvara tapo rekordinė (37:18), tačiau sėkmingiau ketvirtį užbaigę britai deficitą aptirpdė iki 11 taškų.

Po ilgosios pertraukos Lietuvos U18 rinktinė laikė saugų 10-15 taškų pranašumą ir varžovų per arti neprisileido.

Panašus scenarijus vyko ir ketvirtajame kėlinyje, o rinktinės vyriausiasis treneris Tomas Gaidamavičius galėjo drąsiai rotuoti savo auklėtinius.

Savo sūnaus pasirodymą stebėjo ir legendinis Lietuvos krepšininkas Šarūnas Marčiulionis.

FIBA nuotr./Šarūnas Marčiulionis

Lietuva U18: Ą.Tubelis 18 (12 atk. kam., 25 naud. bal.), N.Pankratjevas 16, L.Vaištaras 14 (21 naud. bal.), G.Mačionis 10 (17 naud. bal.)

Didžioji Britanija U18: T.Evbuomwanas 16 (10 atk. kam., 20 naud. bal.), M.Okros 11, E.Price'as 10 (18 naud. bal.).

Europos 18-mečių čempionato finale grumsis Ispanijos ir Turkijos rinktinės. Dėl bronzos varžysis šeimininkai graikai ir slovėnai.