2023 11 02

Visas rungtynes pirmavęs „Žalgiris“ galiausiai krito prieš Eurolygos autsaiderius

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai (3-3) ilgai dominavo puolime per Eurolygos rungtynes Kaune, bet galiausiai 88:91 (30:24, 26:26, 24:22, 8:19) pralaimėjo Vilerbano ASVEL komandai (1-5), kuriai tai buvo pirmoji pergalė Eurolygoje šį sezoną.

Kauno „Žalgirio“ arenoje tvyrant Helovino nuotaikoms, rungtynių pabaiga susiklostė šiurpiai aikštės šeimininkams.

„Žalgirio“ lyderis K.Evansas jau iki pertraukos pelnė 16 taškų, T.Dimša per trečią kėlinį pelnė 11 taškų, o šių gynėjų traukiami šeimininkai buvo sukaupę 13-os taškų pranašumą trečiajame kėlinyje.

Tačiau ir jie, ir kiti žalgiriečiai užstrigo rungtynių pabaigoje ir Vilerbano ASVEL ekipa šventė pirmą pergalę Eurolygoje.

Savo rezultatyvumo rekordą (21 taškas) pakartojęs T.Dimša aidint finalinei sirenai dar metė griūdamas iš kampo tritaškį, bet kamuolys nesiekė lanko.

Prieš tai likus žaisti 2,7 sek. Timothe Luwawu-Cabarrot sumetė abi baudas.

„Žalgiris“ lemiamą ataką sudegino prieš tai, kai po minutės pertraukėlės K.Evansas prametė penktą metimą ketvirtame kėlinyje iš eilės, o kamuolį atkovojus R.Šmitui antrą metimą per paskutinę minutę prametė Edgaras Ulanovas.

O juk po jo metimo likus žaisti 4 minutes „Žalgiris“ dar pirmavo šešiais taškais (86:80).

Kauno komanda veikiausiai nusileis iš aštuntos vietos žemyn po šeštojo Eurolygos turo, o prieš akis lauks sudėtingos išvykos – sekmadienį LKL lyderių mačas Vilniuje su „Rytu“, o kitą savaitę viešnagė Eurolygos rungtynėse Turkijoje ir akistata su „Anadolu Efes“.

„Žalgiris“: Tomas Dimša 21 (5/8 trit.), Keenanas Evansas 19 (4/11 tritaškių, 7 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 14, Laurynas Birutis 11, Lukas Lekavičius ir Kevariusas Hayesas po 6, Rolandas Šmitas 5, Arnas Butkevičius, Nazas Mitrou-Longas ir Brady Manekas po 2.

ASVEL: Timothe Luwawu-Cabarrot 19, Youssoupha Fallas 15, Joffrey Lauvergne'as ir Nando De Colo po 13, Mike'as Scottas 11.

Standings provided by Sofascore

Ketvirtasis kėlinys

T.Dimša aidint sirenai prameta sudėtingą tritaškį – pralaimėjimas.

Likus 2,7 sek. ASVEL mačo pabaigos atakų lyderis T.Luwawu-Cabarrot realizavo abu baudų metimus – 88:91.

K.Evansas prametė tritaškį, R.Šmitas atkovojo kamuolį, bet E.Ulanovas prametė dvitaškį likus žaisti 3 sek.

Likus 30 sek. – E.Ulanovas prametė, o T.Luwawu-Cabarrot likus žaisti 19 sek. pataikė dvitaškį. „Žalgiris“ vėl atsilieka 88:89, o K.Maksvytis prašo minutės pertraukėlės.

39 min. E.Ulanovas pataikė svarbų dvitaškį! 88:87.

39 min. K.Evansas prametė ketvirtą metimą iš eilės ir dar prasižengė prieš T.Luwawu-Cabarrot, kuris metė tritaškį. Po prancūzo trijų baudų metimų „Žalgiris“ pirmą kartą atsilieka 86:87.

38 min. Vėl tik 2 taškai liko - 86:84.

36 min. Kauno komandos atakos stringa, net K.Evansas ir T.Dimša meta pro šalį. Bet persvara dar mūsų 86:82.

33 min. Neramios minutės. ASVEL spurtuoja 13:2, tad „Žalgirio“ persvara lieka maža – 80:78.

32 min. B.Manekui nekrenta, tad į sunkiojo puolėjo vietą eina E.Ulanovas. „Žalgiris“ žaidžia žemesniu penketu, su R.Šmitu centre.

Trečiasis kėlinys

30 min. T.Dimša per kėlinį pelnė 11 taškų, o „Žalgiris“ pirmauja po trijų kėlinių 80:72.

28 min. N.Mitrou-Longas ir B.Manekas šiose rungtynėse blankūs, bet T.Dimša žaidžia karjeros rungtynes. Jis jau pakartojo savo rezultatyvumo rekordą (21 taškas), kuris, beje, buvo pasiektas irgi rungtynėse su ASVEL praėjusį sezoną. 78:65 – tai didžiausia persvara šiame mače.

27 min. T.Dimša įskraidino jau penktą tritaškį, o „Žalgiris“ pirmauja 74:63. Tomas jau pelnė 19 taškų.

25 min. T.Dimša šįvakar irgi rodo lyderio raumenis! Tomas jau pataikė 4 tritaškius iš 4, o po dviejų jo metimų iš toli Kauno ekipa atsiplėšė dviženkliu skirtumu - 71:61.

23 min. L.Lekavičius vėl įžaidėjo pozicijoje, o tai dar labiau atriša rankas K.Evansui. Jau 19 taškų įmetė žalgirietis, o „Žalgiris“ bando spurtuoti – 65:56.

Antrasis kėlinys

20 min. Mačas, kuriame puolimas stelbia gynybą. „Žalgiris“ pataikė 65 proc. dvitaškių ir 64 proc. tritaškių, o rezultatyviausiai žaidžia K.Evansas (16 taškų), T.Dimša (10) ir L.Birutis (7).

„Žalgiris“ pirmauja 56:50, o didžiausias rezervas yra gynyba, nes ASVEL pataikė 75 proc. dvitaškių. Svečiams Y.Fallas pelnė 13 taškų, M.Scottas – 9.

20 min. Puikiai įsitraukęs T.Dimša jau pelnė 10 taškų, bet sugėrė J.Lauvergne'o alkūnės smūgį į veidą. Veidas prakirstas, nors teisėjai net neskyrė pražangos atakavusiam prancūzui.

17 min. Dvi žalgiriečių klaidos puolime, pamesti varžovai ir persvara iškart mažėja: 46:44.

15 min. K.Evanso gera atkarpa su dvitaškiu ir rezultatyviu perdavimu T.Dimšai greitoje atakoje. „Žalgirio“ lyderio naudingumas pakilęs iki 20 balų, o kauniečiai pirmauja 41:35.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Keenan Evans

14 min. ASVEL realizuoja dvitaškius net 78 proc.

11 min. Y.Fallas ir T.Luwawu Cabarrot jau pelnė 17 taškų kartu. ASVEL komandos 221 cm ūgio bokštas ir gynėjas kol kas sunkiai sustabdomi kauniečiams. „Žalgirio“ persvara tirpsta iki minimumo – 34:33.

Pirmasis kėlinys

10 min. L.Birutis smagiai sujudėjo po krepšiais kėlinio pabaigoje, bet ir svečiai su T.Luwawu-Cabarrot įsibėgėjo. 30:24 „Žalgirio“ naudai.

6 min. K.Evansas labai karštas! Jau 11 taškų „Žalgirio“ lyderio kraityje ir komandinė persvara 21:12.

5 min. „Žalgiris“ turi bėdų stabdant svečių priekinės linijos milžinus, bet šeimininkai patys puikiai susikuria progas metimams. 16:6.

2 min. Buvęs žalgirietis J.Lauvergne'as atidarė ASVEL taškų sąskaitą, bet R.Šmitas atsako taikliu tritaškiu – 6:2.

1 min. Vos 13 sekundžių praėjo, kai K.Evansas įsmeigė tritaškį – 3:0.

Labai neįprasta starto penkete matyti L.Lekavičių, bet prie ASVEL 184 cm ūgio įžaidėjo P.Lee jis turėtų tikti.

„Žalgirio“ starto penktas: Lukas Lekavičius, Keenanas Evansas, Edgaras Ulanovas, Rolandas Šmitas, Kevariusas Hayesas.

Prieš rungtynes „Žalgirio“ vadovas Paulius Jankūnas įteikė Joffrey Lauvergne'ui atminimo dovaną už tuos du sezonus, kuriuos prancūzas praleido Kauno klube.