2021 02 07

Ypatingose M.Lukauskiui rungtynėse – žudantys A.Goudelocko šūviai į „Šiaulių“ krepšį

Vilniaus „Rytas“ (13-5) šventė ketvirtąją pergalę iš eilės. Sostinės komanda turėjo labai daug vargo, tačiau galiausiai išvykoje 98:85 (23:22, 25:15, 20:29, 30:19) susitvarkė su paskutinėje vietoje LKL žengiančiais „Šiauliais“ (5-12).
Mindaugas Lukauskis
Mindaugas Lukauskis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Mindaugui Lukausiui tai buvo ypatingos rungtynės – jis tapo daugiausiai minučių sužaidusiu krepšininku LKL istorijoje.

Nepailstantis 41-rių veteranas aplankė Rolandą Matulį, kuris per karjerą nacionaliniame čempionate sužaidė 14 921 minutę.

Net 26 minutes žaidęs M.Lukauskis į „Ryto“ krepšį įmetė 11 taškų (1/1 dvit., 3/7 trit.), atkovojo 2 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Nors vilniečiai ir pirmavo didžiąją rungtynių dalį, jiems aikštės šeimininkai pranašumo susikrauti neleido. Prieš ketvirtąjį kėlinį Giedriaus Žibėno auklėtiniai priekyje buvo 68:66.

Po traumos grįžęs Andrew Goudelockas sukūrė tritaškių vakarėlį ketvirtojo kėlinio antroje pusėje, kai, likus žaisti tris minutes, smeigė dukart iš toli ir „Ryto“ pranašumas šoktelėjo iki dviženklės ribos (88:78).

Vėliau amerikietis dar pridėjo sunkų dvitaškį ir tai buvo pabaiga – aikštės šeimininkams šansų neliko.

Iš viso A.Goudelockas pelnė 19 taškų (5/9 dvit., 3/6 trit.) ir buvo rezultatyviausias komandoje. Arnas Butkevičius pridėjo 18 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Taip pat po traumos grįžo ir Martynas Echodas, kuris surinko 17 taškų ir sugriebė 7 kamuolius.

„Šiaulių“ komandoje su 18 taškų rezultatyviausias buvo Elvaras Fridrikssonas.

„Rytas“ pataikė net 72 proc. dvitaškių (26/36) ir 44 proc. tritaškių (13/29). Šiauliečiai iš arti atakavo 62 proc. (22/35), iš toli – 30 proc. (8/26) taiklumu.

Vilniečiai metė vos 8 baudų metimus (pataikė 7), o štai „Šiauliai“ metė net 23 baudas (pataikė 17).

„Rytas“ kovą dėl kamuolių laimėjo 34:25, taip pat atliko ir daugiau rezultatyvių perdavimų – 23 prieš 18.

„Šiauliai“: E.Frifrikssonas 18, K.Berzinis (6 atk. kam.) ir J.Furmanavičius po 14, A.Van Vleetas 12, M.Lukauskis 11.

„Rytas“: A.Goudelockas 19, A.Butkevičius 18, M.Echodas 17 (7 atk. kam.), M.Girdžiūnas ir G.Radzevičius (7 atk. kam.) po 11