Šią šiurkščią NBA klaidą savo akimis matė ir pats M.Kuzminskas.
„Nemalonu, bet tokių dalykų nesukontroliuosiu. Be abejo, bandysime kažkaip tai ištaisyti. Jau ne pirmą kartą įsivėlė tokia klaida. Už tai atsakingi žmonės turėtų susirūpinti. Bet tikrai nemalonu“, – grįžęs iš Niujorko Lietuvoje atviravo „Knicks“ naujokas.
Amerikiečių atsainumas į Lietuvos istorijos nuoskaudas anksčiau palietė ir Donatą Motiejūną.
2015–2016 metų sezoną JAV televizija tiesioginiame eteryje taip pat pristatė D.Motiejūną kaip Sovietų Sąjungoje gimusį krepšininką. Lygiai taip pat klydo ir „Yahoo“, „Washington Post“, „Sports Net“ ar NBC duomenų bazės, Lietuvos vaiką kildinusios iš SSRS.
Beje, po skaudžios klaidos televizijoje D.Motiejūnas kreipėsi į „Houston Rockets“ klubą su prašymu pasirūpinti, kad panašūs dalykai daugiau niekada nepasirodytų žiniasklaidoje.
Į D.Motiejūno ir Lietuvos susirūpinimą buvo atsižvelgta. Pavyzdžiui, dabar „Yahoo“ duomenų bazėje prie gimtojo D.Motiejūno miesto išvysite Kauną ir Lietuvą, nebe SSRS.
SSRS teritorijoje jos gyvavimo metais gimę įvairių šalių sportininkai dar ir dabar daugelyje duomenų bazių ir yra įvardijami kaip gimę Sovietų Sąjungoje.
Vakariečiai ne visada supranta, koks tai Lietuvai jautrus klausimas.
Antrojo pasaulinio ir Šaltojo karo metu JAV nepripažino Baltijos šalių okupacijos. Amerikiečiams tai buvo neteisėtas faktas.
Taigi, teoriškai nors tuo metu 1989-aisiais M.Kuzminskas gimė Sovietų Sąjungoje, amerikiečiai neturėjo teisės klysti taip nurodydami jo gimimo vietą. Juolab, karjerą iki NBA, nes M.Kuzminskas rungtyniavo ne tik Lietuvoje, bet ir Malagos „Unicaja“ klube.
„Noriu visus patikslinti, kad aš – lietuvis. Viską sutvarkysime“, – socialiniame tinkle pirmadienį rašė M.Kuzminskas.
Labai realu, kad kaip SSRS užrašai dingo prie D.Motiejūno pavardės, taip greitai tikslią informaciją išvysime ir prie M.Kuzminsko.