Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 04 24

„Žalgirio“ bosas – apie sudėties dėlionę, G.Žiemelio ambicijas ir Eurolygos susiskaldymą

Praėjusios vasaros klaidas išmokęs Kauno „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas prisiima atsakomybę dėl itin nevykusio sezono Eurolygoje bei jau pluša prie kito sezono komandos komplektacijos. Pirmasis ėjimas – stratego Kazio Maksvyčio paskyrimas. O kas laukia toliau? 15min laidose PIKENROLAS ir PIKENROLO KLUBAS – išsamus pokalbis su „Žalgirio“ vadovu.
Paulius Motiejūnas
Paulius Motiejūnas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Paulius Motiejūnas girdi sirgalių ir ekspertų kritiką, bet didelio dėmesio tam neskiria, koncentruodamasis į darbą ir praeities klaidų nekartojimą.

8 pergales ir 20 pralaimėjimų Eurolygoje Kauno „Žalgiris“ užėmė paskutinę vietą, o pozicijos braška ir vietiniame fronte, kuriame Lietuvos čempionai atkrintamąsias varžybas greičiausiai pirmą kartą nuo 2014-ųjų metų pasitiks ne iš pirmos vietos.

Dėliodamas artėjančio sezono brėžinius P.Motiejūnas neketina lipti ant to paties grėblio.

15min portale – išsamus pokalbis su Kauno „Žalgirio“ vadovu Pauliumi Motiejūnu apie kritiką, didžiausią nevykusio sezono pamoką, Jure Zdovco ir Martino Schillerio situacijas, naujo sezono komandos komplektacijos modelį, numatomas didžiausias investicijas, norus ir taikinius, išvykti galinčius žaidėjus, neatsiperkančią jaunimo programą, Gedimino Žiemelio projektą, numatomą biudžetą, Rusijos klubų ateitį, absurdišką baudą ir kaip niekada susiskaldžiusią Eurolygą.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Paulius Motiejūnas
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Paulius Motiejūnas

Apie didžiausią sezono pamoką: „Labiau reikia gilintis į tai, kaip su treneriu komplektuoji komandą. Šaras tame buvo unikalus, o sistema buvo atidirbta. Kai tų žmonių nebeliko, viską reikia statyti iš naujo.“

Apie atsakomybę dėl prasto sezono: „Aš niekada nekaltinu tik trenerio. Ką reiškia prisiimti atsakomybę? Niekada nesakėme, kad treneris pridarė, mes jį išmetėme ir viskas. Tai mūsų visų darbas, mano darbas. Aš pasitikėjau, daviau šansą, o to šanso nepavyko išnaudoti taip, kaip norėjosi.“

Apie teorinį pasitraukimą iš „Žalgirio“: „Kaip visi supranta tą mano pasitraukimą? Noriu ir mintis yra ta, kad užaugtų kiti ir perimtų darbus. Neįsivaizduoju savęs, kaip Shimono Mizrahio (Tel Avivo „Maccabi“ vadovas – aut. past), dirbančio toje pačioje pozicijoje 50 metų. Mano, kaip vadovo tikslas, kad užaugtų kiti ir perimtų darbus, o aš galėčiau mažiau dalyvauti kasdieninėje veikloje ir kitur skirti energiją.

Aš save įsivaizduoju tik sporte. Buvau versle, atėjau į sportą ir jis man patinka. Norisi auginti sporto vadybininkus ir perduoti patirtį, kad tokių augtų daugiau.“

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Paulius Motiejūnas ir Kazys Maksvytis
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Paulius Motiejūnas ir Kazys Maksvytis

Apie spaudimą ir kritiką dėl prasto sezono: „Nemanau, kad šis spaudimas yra didžiausias, kokį esu jautęs. Nejaučiu to taip stipriai, kaip būdavo anksčiau.

Sunkiausia buvo kriziniais metais, pamenu, kai Mantas Kalnietis sakė, jog negalima eiti į miestą, o jeigu eina, tai pasikeičia striukes, kadangi su „Žalgirio“ logotipu baisu kažkur eiti. Tai įstrigo labiausiai, nes bijodavome net eiti apsipirkti į parduotuvę. Komentarų yra ir dabar, ir jų yra nemažai, bet tai suprantame ir priimame, kaip normalų dalyką. Taip ir turi būti, nes viską darome dėl sirgalių.

Kritika mūsų nestumia į priekį, nes motyvacijos ir taip netrūksta. Reaguoju labai normaliai, bet klausyti ir aiškinti kažkam kažką būtų netinkamas energijos eikvojimas.“

Apie aštrius Lino Kleizos ir Jono Mačiulio pasisakymus: „Emociškai būna nemalonu girdėti ir skaityti tokius dalykus, bet mūsų darbas nuo jų kalbų nesikeičia. Mūsų dėmesys yra darbui. Turime padaryti gerai savo darbą, o jei kažkas kalba, tegul kalba. Mes to nepakeisime. Nenoriu eikvoti energijos kažkam, nuo ko mūsų darbo rezultatas nepriklauso.“

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Linas Kleiza
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Linas Kleiza

Apie braškančią „Žalgirio“ situaciją LKL: „Panašioje situacijoje buvome 2014-aisiais, kai pusfinalyje žaidėme su „Rytu“. Šįmet esame tiek prisidirbę, jog situacijos yra panašios.“

Apie Jure Zdovcą: „Norėjau ir tikėjau, kad LKL galime užbaigti su šiuo treneriu. Toks buvo pirminis planas. Pakeitimui nesiruošėme, viskas įvyko per vieną dieną. Jonavoje aiškiai pasimatė, jog šis sezonas nežada nieko gero. Ir kankintis... Kam rizikuoti ir kankintis du mėnesius, galvojant, kad užsikabins ir kažkas išeis? Gal geriau skirti tuos mėnesius pasiruošimui kitam sezonui su visu trenerių štabu? Yra optimizmo, kad ruošiamės ir statome kažką ateičiai. Jurei gal skyrybos buvo kažkiek netikėtas dalykas, bet mums visiems tai buvo netikėta. Sprendimas įvyko per naktį, bet išsiskyrėme gražiai ir su agentu, ir su pačiu treneriu. Su Jure apsikeitėme žinutėmis, galvoju, kad santykiai nebus sugadinti.“

Apie J.Zdovco (ne)griežtą ranką: „Nenoriu viešai kritikuoti ir komentuoti. Jis atėjo tikrai į labai sunkią situaciją, nedėkingą situaciją. Bandėme atlikti kelis pastiprinimus, kad situacija pagerėtų, bet kai nėra rezultatų, faktas, kad treneris lūkesčių nepateisino.

Taip, šiam treneriui teks išmokėti paskutinius du sezono atlyginimus.“

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Jure Zdovcas
Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Jure Zdovcas

Apie G.Žiemelio kuriamą klubą ir ambicijas: „Po Vladimiro Romanovo pasitraukimo visiems sakau, kad mūsų konkurentai yra ne Lietuvoje, o turime lygiuotis į Eurolygos klubus ir galvoti, kaip reikės žaisti ten. Vietinis čempionatas yra vietinis čempionatas, bet pagrindiniai mūsų konkurentai yra Eurolygoje ir mes norime būti geriausi Eurolygoje. Lietuvoje esame istorinis klubas, o naujai įsisteigęs klubas patirties taip greitai neuždirbs. Negalime kažko bijoti, pradėti jaudintis ar komplektuoti komandą LKL laimėjimui. Tai nebūtų logiška.

Puikiai vertinu Gediminą, jis yra daug padėjęs „Žalgiriui“. Mes kartu buvome susitikę su Eurolygos vadovu Jordi Bertomeu, kai dar buvo mintis daryti komandą Londone. Keista, bet Eurolyga po to susitikimo per pusantrų metų nepateikė nei skaičių, nei nieko, projektas dėl to turbūt ir užsidarė.

Visada sakau, jog labai sveikintinas dalykas, jog pinigus uždirbantis žmogus juos nukreipia į sportą, į krepšinį. Didžiulė pagarba Gediminui. Labai pozityviai į tai žiūriu, galvoju, jog tai įneš naujų vėjų į Lietuvos krepšinį ir visi turės dėl to pasitempti. Smagu, kad jis finansiškai gali stipriai prisidėti prie komandos. Bet visada žiūriu į tvarumą. Tai turi būti tvarus verslas. Negali būti taip, kaip mums buvo, jog išėjo „Snoras“ ir sugriuvome, arba išėjo V.Romanovas ir vėl sugriuvome.

Norisi, kad nebūtų viskas pastatyta ant to, jog kažkada G.Žiemelis nebeduos pinigų ir komanda sugrius. Šito reikėtų labai vengti. Norisi, kad klubas būtų tvariai statomas ir žinau, kad Gediminas tai tikrai padarys.“

Apie G.Žiemelio klubo projektuojamą 20 mln. eurų biudžetą per penkerius metus: „Man to nepavyksta padaryti. Labai tikiuosi, jog Gediminui pavyks. Finansiškai – labai didelis žvėris.“

Apie dvi Lietuvos klubų vietas Eurolygoje: „Galbūt jis nori atimti iš mūsų tą vietą? Nenustebčiau, nes jis yra maksimalistas. Aiškiai girdime ir suprantame, jog jis ateina parodyti, kad yra geriausi ir visada bus geriausi. Kalbant apie skaičius, kuriuos girdime ir iš Eurolygos, tai taip, Lietuvai sunku turėti dvi vietas. Nei iš televizijos teisių tiek nepasiūlysime, kiek gali pasiūlyti kitos šalys, nei žiūrovams ar rėmėjams ši vieta nėra patraukli. Kaip Baltijos rinka, mes tiesiog esame per maži.

Bet galima į Eurolygą patekti per Europos taurę. Laimi ją, patenki į Eurolygos „Top 8“ ir sukiesi šiame turnyre metai iš metų. Jei tas klubas turės 20 milijonų biudžetą, tai kodėl ne?“

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Gediminas Žiemelis ir Rimantas Kaukėnas
Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Gediminas Žiemelis ir Rimantas Kaukėnas

Apie Martiną Schillerį: „Nesu Martino matęs nuo paskutinio mūsų pokalbio. Lietuvoje tikrai nėra buvę atvejų, bet ir Europoje gal nėra buvę, jog užsienietis treneris po sutarties nutraukimo liktų svečioje šalyje visą sezoną.“

Apie nepavykusias derybas su M.Schilleriu dėl kompensacijos: „NBA patirtis. Ten visada išmokamas pilnas kontraktas, kai sutartis nutraukiama. Įsivaizduoju, jog ši patirtis yra jam įsišaknijusi, jis galvoja, jog tai normalu ir taip turi būti. Jam atrodė, jog padarytas mažas žingsniukas link susitarimo yra maksimalus, ką jis gali padaryti. Europos patirtis rodo, kad to negana.“

Apie galimą BAT palankumą „Žalgiriui“ teisme su M.Schilleriu: „Praktikoje tai yra įmanoma, todėl į viską labai ramiai ir reaguojame. Kiekvienas profesionalas – treneris ar žaidėjas – nutraukus kontraktą turi ieškoti galimybių dirbti kitur. Europoje tai yra įprasta. Jeigu gauni kitą darbą, buvusi darbovietė turi kompensuoti minusą, ką jis iš naujo klubo gavo mažiau.

Jis turi ieškoti, negali eiti atostogų, nes turi kontraktą. Šiuo atveju žiniasklaidoje matėme ne vieną pasiūlymą dėl darbo M.Schilleriui. Gali būti gandai, bet tikiu, jog ne viskas buvo gandai. BAT paaiškins, teisingai traktuojame mes ar ne. Ganduose minimi klubai nebuvo prasčiausi, atrodė, jog geros vietos ir potencialios komandos. Įsivaizduoju, jog ir finansinės sąlygos nebuvo prastos. Jei nori, kabiniesi ir darai. Aš tuo vadovaujuosi. To tikėjausi ir iš Martino.“

Apie Emmanuelio Mudiay išvykimą: „Tai nebuvo krepšininko noras. Jis tikrai galėjo tęsti karjerą „Žalgiryje“. Atėjęs J.Zdovcas čiupinėjo jį, bet treneris turi tikėti žaidėju, žinoti, kaip jį išnaudoti. Emmanuelio situacija buvo tokia, jog jis nebuvo žaidęs Europoje. Jam reikėjo dar daugiau aiškumo, kur jis turi būti ir ką turi daryti. Jei duodi laisvės, pats žaidėjas ne visada susipras. Kai J.Zdovcas jį pačiupinėjo, supratome, kad ši kombinacija nėra perspektyvi. Keli bandymai buvo, nepavyko, todėl priėmėme tokį sprendimą.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?