2016 11 21

„Žalgirio“ pergalė LKL: A.Milaknio tritaškiai ir fantastiškas B.Motumo taiklumas

Pirmadienio vakarą Kaune „Žalgiris“ 98:84 (29:24, 21:17, 22:21, 26:22) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ ir iškovojo jau vienuoliktą pergalę. Pauliui Jankūnui gavus poilsio, „Žalgirio“ lyderiu tapo Brockas Motumas, tačiau Kauno klubas pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių.
Leo Westermannas
Leo Westermannas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Penktadienį Eurolygoje netikėtai debiutavęs Paulius Valinskas LKL jau pateko ir į startinį penketą. Jau pirmajame kėlinyje į aikštę žengė ir po traumos atsigavęs Robertas Javtokas. Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo penkiais taškais (29:24).

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo spurtu 7:0 ir kėlinio viduryje jau pirmavo 15 taškų. Tačiau iki didžiosios pertraukos pasvaliečiams pavyko sumažinti skirtumą iki 9 taškų (50:41).

Trečiasis kėlinys baigėsi efektingu R.Javtoko puskabliu ir prieš ketvirtąjį kėlinį komandas skyrė 10 taškų (72:62).

Įdomu, kad šiose rungtynėse „Žalgiris“ pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 27:32. Dažniausiai žalgiriečiai pagal šį rodiklį pranoksta ne tik LKL, bet ir Eurolygos varžovus.

Šiose rungtynėse sužibėjo paprastai Eurolygoje rezultatyviau žaidžiantis Brockas Motumas. Australas pelnė 20 taškų su nuostabiu taiklumu (6/6 dvitašk., 1/2 tritašk., 5/5 baud.).

14 taškų pridėjo keturis tritaškius pataikęs Artūras Milaknis.

Pasvalio ekipą į priekį tempė Osvaldas Olisevičius, pelnęs 20 taškų.

Rungtynes praleido Paulius Jankūnas ir Augusto Lima, kuriems poilsio nusprendė suteikti Š.Jasikevičius.

Pasvalio komanda patyrė septintą pralaimėjimą ir užima penktą vietą LKL.

Ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ namuose laukia Eurolygos akistata su Bambergo „Brose“ ekipa, o sekmadienį – LKL grandų mūšis su Vilniaus „Lietuvos rytu“.

„Žalgiris“: B.Motumas 20 (6/6 dvit.), A.Milaknis 14 (4/6 trit.), L.Westermannas 13 (5/7 dvit., 2 per. kam.), A.Kavaliauskas 10 (6 atk. kam.), K.Pangosas 8, L.Lekavičius 8 (6 rez. perd., 2 per. kam.), P.Valinskas 8 (5 rez. perd.), R.Seibutis 8 (4 rez. perd.), E.Ulanovas 5, R.Javtokas 4 (2 per. kam.), I.Hartensteinas 0.

„Pieno žvaigždės“: O.Olisevičius 20 (3/3 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), D.Low 15 (3/6 trit., 8 rez. perd.), A.Agafonovas 16 (7 atk. kam., 2 per. kam.), S.Babrauskas 11 (6 atk. kam., 3 per. kam.).