2019 05 12 /19:28

„Žalgiris“ netruko užgesinti intrigą – be didesnio vargo nukovė „Rytą“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliarųjį sezoną vainikavo nieko nelėmusios, bet tradiciškai principinės rungtynės – Kauno „Žalgirio“ (32-4) krepšininkai namuose 91:75 (21:17, 32:13, 18:25, 20:20) įveikė Vilniaus „Rytą“ (26-10).
Artsiomas Parakhouski
Artsiomas Parakhouski / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynės komandų pozicijoms turnyrinėje lentelėje įtakos neturėjo, kauniečiai jau buvo užsitikrinę pirmąją, o vilniečiai – trečiąją vietą.

Žalgiriečiai per pastarąsias 10 dienų, po pralaimėjimo „Skycop“ ekipai Prienuose, laimėjo 5 pergales iš eilės.

„Rytas“ balandžio antroje pusėje pralaimėjo „Nevėžiui“ ir „Lietkabeliui“, tačiau į Kauną atvyko paskutinius du mačus LKL lygoje laimėjęs 35 ir 27 taškų skirtumais.

Vis dėlto Nemuno saloje žaidimo taisykles diktavo žaliai balti.

„Žalgiris“ pirmoje rungtynių pusėje iš „Ryto“ puolimo schemų „išjungė“ Arciomą Parachouskį ir Eimantą Bendžių, į varžovų krepšį „sodino“ kas antrą tritaškį ir dar iki pertraukos įgijo 23 taškų persvarą (53:20).

„Žalgiris“ antrąjį kėlinį laimėjo 32:13. Iki pertraukos kauniečiai pataikė 50 proc. tritaškių (8/16), kai „Rytas“ – tik 16 proc. (2/12).

„Ryto“ atakos antroje mačo pusėje tapo gyvesnės, įsižaidė A.Parachouskis, bet „Žalgiris“ nepaleido žaidimo gijų iš savo rankų.

Tiesa, antroje mačo pusėje „Žalgiris“ tritaškiai jau nebegrasino (1/7).

Vilniečiai savo atsilikimą buvo sumažinę ir iki 13 taškų (51:64), bet nesuglumęs „Žalgiris“ į tai atsakė septyniais taškais iš eilės ir susigrąžino 20 taškų persvarą (71:51).

Lemiamo ketvirčio metu „Žalgirio“ pranašumas ir vėl buvo ištirpdytas iki 13 taškų (73:60). Bet ir vėl pelnė aštuonis taškus iš eilės ir nutolo iki 21 taško – 81:60. Likusios penkios minutės buvo tik formalumas.

Vilniečių siaubu tapęs Brandonas Daviesas pelnė 19 taškų ir surinko 28 naudingumo balus. Pastarasis rodiklis – geriausias amerikiečio pasiekimas šį sezoną LKL pirmenybėse.

Vienas geriausių sezono rungtynių sužaidė ir vilniečių vidurio puolėjas. Rungtynes ant atsarginių žaidėjų suolelio pradėjęs Martynas Echodas pelnė 18 taškų ir surinko 29 naudingumo balus.

„Žalgiris“ reguliariajame sezone vilniečius įveikė visus keturis kartus ir tai padarė vidutiniškai 14,5 taškų skirtumu.

Šarūnas Jasikevičius antrajame kėlinyje prarado čiurną susižeidusį Artūrą Milaknį. Nors snaiperis aikštę paliko be jokios pagalbos, jis ant parketo nebesugrįžo. Tuo metu Dainius Adomaitis buvo priverstas visas rungtynes verstis be traumuoto D.J. Seeley.

„Žalgiris“ savo ketvirtfinalio seriją pradės antradienį ir serijoje iki dviejų pergalių kovos su Alytaus „Dzūkija“. „Rytas“ ketvirtfinalio serijoje kovos su Utenos „Juventus“ ir atkrintamąsias pradės trečiadienį.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 19 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 14 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), Nate'as Woltersas 11.

„Rytas“: Derekas Needhamas 19, Martynas Echodas 18 (9 atk. kam.), Arnas Butkevičius 9.

Rungtynių eiga:

40 min. „Žalgiris“ laimėjo rungtynes 91:75.

39 min. „Žalgirio“ arenos publiką pakėlė P.Jankūno tritaškis (89:70)!

38 min. M.Echodas neprarado energijos, D.Needhamas pridėjo tritaškį – 86:70.

35 min. B.Daviesas ir N.Woltersas inicijavo „Žalgirio“ spurtą 8:0 ir užgesino „Ryto“ viltis grąžinti intrigą (81:60).

32 min. „Rytas“ baudų metimais kiek sumažino skirtumą (73:60).

30 min. B.Daviesas „alley-oop“ stiliumi grąžino „Žalgiriui“ 20 taškų pranašumą (71:51), bet kėlinys pasibaigė keturiais iš eilės A.Parachouskio taškais (71:55). Per pirmuosius du kėlinius nė taško nepelnęs baltarusis per trečiąjį surinko 10.

27 min. M.Echodo baudos metimai dar labiau sumažino „Ryto“ deficitą (64:51), bet N.Woltersas atsakė dvitaškiu.

26 min. Roko Stipčevičius taip pat pridėjo tritaškį (64:49).

25 min. E.Bendžius pataikė iš toli (61:44).

24 min. „Rytas“ puolimas atkuto, tačiau solidžią „Žalgirio“ persvarą saugojo rezultatyvus B.Davieso ir M.Grigonio žaidimas (61:41).

21 min. „Rytas“ trečią kėlinį pradėjo 5 taškais be atsako, pirmaisiais taškais pasižymėjo A.Parachouskis (53:35).

20 min. Kėlinį užbaigė trys E.Ulanovo, M.Grigonio ir L.Westermanno tritaškiai, nubloškę „Rytą“ į dar gilesnį nokdauną (53:30).

17 min. D.Thompsonas padidino skirtumą (42:24). E.Bendžius baudos metimu atidarė savo taškų sąskaitą, o A.Butkevičius ir M.Girdžiūnas surengė greitą išpuolį (42:29).

16 min. Įsibėgėjo kaip reikiant: L.Westermannas paleido dar vieną tritaškį (40:26)!

15 min. „Rytui“ minutės pertraukėlės nedavė vaisių: D.Thompsonas žaisdamas nugara įveikė A.Butkevičiaus gynybą, o paspaudęs varžovus „Žalgiris“ dar ir kamuolį perėmė. E.Ulanovo tritaškis skirtumą padidino iki 15 taškų (37:22).

14 min. A.Butkevičius nutraukė „Ryto“ tylą, bet Leo Westermannas nubaudė trimis taškais (32:22).

13 min. Po pertraukėlės „Rytas“ dvi atakas iš eilės baigė nesėkmingai, o N.Woltersas pasinaudojo A.Parachouskio pasyvumu ginantis nuo „pick n'roll“ ir užbaigė „Žalgirio“ ataką savo firminiu „balionu“. Dar du taškus pridėjo A.Kavaliauskas ir kauniečiai atitrūko 29:20.

12 min. Be keitimo žaidęs Eimantas Bendžius per 12 minučių atliko tik vieną metimą (0/1). Po Nate'o Wolterso taškų D.Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės (25:20).

11 min. Įsisiautėjęs M.Echodas įkrovė iš viršaus, o A.Milaknis vaikydamasis D.Sirvydį suklupo ir kryptelėjo čiurną – sukandęs dantis ir šlubuodamas „Žalgirio“ snaiperis sėdo ant suolo (21:19).

10 min. Thomas Walkupas pasižymėjo pirmaisiais taškais ir „Žalgiris“ po pirmojo kėlinio priekyje 21:17. Kauniečiai per pirmąjį ketvirtį puolime atkovojo net 10 kamuolių.

8 min. Artūras Milaknis smeigė tritaškį, o Martynas Echodas pelnė 4 taškus iš eiės (18:16).

7 min. Paulius Jankūnas baudų metimais nutraukė kiek užsitęsusį taškų badą (15:12).

5 min. „Ryto“ baudos aikštelėje toliau vėrėsi skylės – dar du B.Davieso taškai. Bet D.Needhamas atsakė tritaškiu (13:10).

4 min. „Žalgiris“ ėmė naudoti zoninį spaudimą, bet „Rytas“ lengvai susitvarkė ir baigė greitą ataką Arno Butkevičiaus prasiveržimu (11:7).

3 min. A.White'o dėjimas su pražanga privertė Dainių Adomaitį sodinti A.Parachouskį ant suolo (9:3).

2 min. Brandonas Daviesas „nusiėmė“ du kamuolius po varžovų krepšiu ir „išrašė“ bloką Arciomui Parachouskiui. Baudų metimais, suteiktais už nesportinę pražangą, „Žalgiris“ padidino skirtumą iki 6:3.

1 min. Aaronas White'as ir Derekas Needhamas apsikeitė tritaškiais (3:3).