2021 02 02

„Žalgiris“ pasišvilpaudamas pralėkė pro Kėdainius: A.Milaknis tapo LKL rekordininku

Du iš eilės pralaimėjimus patyręs Kauno „Žalgiris“ vėl pajuto pergalės skonį. Antradienio vakarą Martino Schillerio auklėtiniai be didesnių problemų laimėjo LKL dvikovą Kėdainiuose, 78:47 (22:18, 23:14, 12:8, 21:7) pranokę vietos „Nevėžio“ ekipą.

Šiame mače Artūras Milaknis tapo daugiausiai tritaškių (846) LKL istorijoje pataikiusiu krepšininku. Jis pralenkė Giedrių Pečiulionį (844).

Į Kėdainius LKL čempionai atsivežė stipriausią sudėtį. Komandoje nebuvo tik po koronaviruso vis dar sveikstančio Mareko Blaževičiaus, kelio traumą patyrusio Patricio Garino ir Luko Lekavičiaus.

Kauniečių gretose taškus pelnė visi 11 registruotų krepšininkų, o gausiausią kraitį surinko Karolis Lukošiūnas (11), Rokas Jokubaitis (10), Martinas Gebenas (9) ir Augustine'as Rubitas (9).

„Žalgiris“ lieka vienvaldžiu LKL turnyro lentelės lyderiu, o „Nevėžis“ rikiuojasi aštuntas.

Kauniečiai pirmajame kėlinyje greitai įgijo pranašumą, tačiau kėdainiškiai po dviejų Sedricko Barefieldo tritaškių dar laikėsi koviniu atstumu.

Visgi po pertraukėlės „Žalgiris“ perėmė iniciatyvą ir atgal nesidairė. Šeimininkai šiose rungtynėse vertėsi be Domanto Vilio, o tai reiškia, kad ekipa liko su vienu tikru įžaidėju Jokūbu Gintvainiu. Jis vien per pirmąją rungtynių pusę suklydo 4 kartus.

Per antrą rungtynių pusę kėdainiečiai pelnė tik 15 taškų, o jų ekipoje taškus rinko vos penki krepšininkai.

„Nevėžis“: S.Barefieldas 15, A.Hukporti 14, P.Kalaitzakis 10, J.Kazakauskas 5, G.Vasiliauskas 3.

„Žalgiris“: K.Lukošiūnas 11, R.Jokubaitis 10, M.Gebenas (6 atk. kam., 19 naud. bal.) ir A.Rubitas po 9.