Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Karūnuokite savaitgalį kokybišku turiniu.
2023 12 30

„Žalgiris“ su T.Saboniu prie vairo pervažiavo be išvyto K.Kemzūros likusius „Wolves“

Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalio pirmosiose rungtynėse Kauno „Žalgiris“ sutriuškino Vilniaus „Wolves“ 95:76 (28:13, 22:25, 17:16, 28:22).
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prie „Žalgirio“ vairo šiandien stovėjo Tautvydas Sabonis, laikinai pakeitęs su Kauno klubu atsisveikinusį Kazį Maksvytį. Netrukus „Žalgirio“ vyriausiojo trenerio darbo imsis italas Andrea Trinchieri, su kuriuo Kauno klubas sudarė sutartį iki 2024-2025 metų pabaigos.

Šių rungtynių šeimininkai buvo „Wolves“, tačiau dėl sostinės ASG arenos užimtumo dvikova vyko Kėdainiuose.

Vilniaus ekipoje į aikštę šiandien grįžo dėl traumos pastaruoju metu nerungtyniavęs Rasheedas Sulaimonas, tačiau į protokolą nebuvo įtrauktas aukštaūgis Džordže Gagičius.

„Žalgiris“ puikiai pradėjo rungtynes, pirmąjį kėlinį laimėjo net 28:13, o antrajame susikrovė įspūdingą 21 taško persvarą (44:23).

„Wolves“ sugebėjo pademonstruoti charakterį ir trečiajame kėlinyje sumažinti atsilikimą iki vos 6 taškų (52:58). Komandą pažadino vyriausiojo trenerio netektis. Vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra gavo 2 technines pražangas iš eilės ir buvo priverstas keliauti į rūbinę.

Prie Vilniaus komandos vairo stojo Nedas Pacevičius, bet jo žaidėjams ilgai tęsti geros serijos nepavyko. Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ susigrąžino triuškinamą persvarą ir tvirtai laimėjo rungtynes.

„Wolves“ ekipai šis pralaimėjimas, skaičiuojant ir rungtynes Europos taurės turnyre, buvo 8 iš eilės.

Atsakomąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes „Žalgiris“ ir „Wolves“ žais sausio 21 dieną Kaune.

„Wolves“: Tre'Shawnas Thurmanas 17 (4 atk. kam.), Christianas Mekowulu 14 (6 atk. kam.), Arnas Beručka 9 (3/5 tritaškių), Jeffery Tayloras 8, Kristupas Žemaitis (5 rez. perd.) ir Vaidas Kariniauskas po 6.

„Žalgiris“: Brady Manekas 22 (4/5 tritaškių), Laurynas Birutis 16 (7/7 dvitaškių), Edmondas Sumneris 11 (3/7 tritaškių), Lukas Lekavičius 10, Rolandas Šmitas 9 (8 atk. kam.), Tomas Dimša 8 (6 atk. kam.), Keenanas Evansas 7 (3 per. kam.).

RUNGTYNIŲ EIGA

Rungtynės baigėsi „Žalgirio“ pergale 95:76.

39 min. Padėtis aikštėje beveik nesikeičia, tačiau „Wolves“ minimaliai priartėjo (73:90).

35 min. B.Manekas prideda dar 5 taškus iš eilės ir komandas vėl skiria praraja – 84:61.

34 min. Lukas Lekavičius tritaškiu dar didina „Žalgirio“ pranašumą (79:61).

33 min. B.Manekas pataiko du tritaškius ir komandas vėl skiria 17 taškų (76:59).

30 min. Po 3 kėlinių „Žalgiris“ pirmauja 67:54.

29 min. Po Danieliaus Lavrinovičiaus dvitaškio ir Tomo Dimšos tritaškio skirtumas grįžta prie 15 taškų žymos (52:67).

28 min. Po R.Sulaimono dvitaškio skirtumas buvo ištirpęs iki 6 taškų (52:58), bet B.Manekas atsakė 4 taškais iš eilės ir skirtumas vėl tapo dviženklis (52:62).

26 min. C.Mekowulu baudos metimais dar labiau mažina savo komandos atsilikimą (50:57), bet T.Thurmanas taip pat užsidirba 4 pražangą.

24 min. Vilniaus komandą trenerio išvarymas įkvėpė. Po T.Thurmano dvitaškio komandas po labai ilgos pertraukos skiria vienženklis taškų skaičius – 48:57.

23 min. „Wolves“ vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra per minutę užsidirba 2 technines pražangas ir yra vejamas į rūbinę. Jo vietą užima asistentas Nedas Pacevičius. Tad abiejų komandų žaidimui nuo šiol vadovaus vyr. trenerių asistentai.

22 min. 3 kėlinį dvitaškiu atidaro C.Mekowulu ir skirtumas vėl mažėja iki 10 taškų (40:50).

„Žalgiriui“ iki didžiosios pertraukos Rolandas Šmitas pelnė 8 taškus, Lukas Lekavičius ir Brady Manekas – po 7, Laurynas Birutis ir Edmondas Sumneris – po 6.

„Wolves“ ekipoje rezultatyviausiai žaidžia po 6 taškus surinkę Christianas Mekowulu ir Kristupas Žemaitis, po 5 taškus pelnė Tre'shawnas Thurmanas ir Jeffery Tayloras. Pastarasis žaidėjas per pusę rungtynių gavo 4 pražangas, o Thurmanas – 3.

Po traumos į aikštę sugrįžęs R.Sulaimonas pirmoje rungtynių pusėje metė 3 tritaškius, bet nė vieno nepataikė. Be to, krepšininkas dukart suklydo.

20 min. Iki didžiosios pertraukos likus 1 min. 14 sek., „Žalgiris“ pirmavo tuo pačiu 21 taško skirtumu (50:29), bet „Wolves“ sugebėjo kėlinį užbaigti spurtu 9:0 ir po 2 kėlinių atsilieka tik 38:50.

18 min. „Žalgiris“ vėl turi savo atsakymą varžovams ir ne tik susigrąžina turėtą persvarą, bet dar ir padidina ją iki 21 taško (44:23).

14 min. Antro kėlinio pradžioje Vilniaus ekipa surengia nedidelį spurtą ir sumažina atsilikimą iki 10 taškų (22:32).

10 min. Pirmą kėlinį „Žalgiris“ baigia suduodamas dar vieną galingą smūgį varžovams ir pirmąją pertrauką pasitinka pirmaudamas net 28:13.

8 min. Skirtumas netrukus tampa dviženklis, o „Wolves“ neranda priešnuodžių – 19:9.

5 min. „Žalgiris“ tvirtai pradėjo rungtynes, komanda demonstruoja didelę energiją ir nuo pirmų akimirkų kontroliuoja dvikovos eigą. Pirmojo kėlinio viduryje kauniečiai pirmauja 13:6.

0.00 Rungtynės prasidėjo

Pastatus įdomiais daro ne tik fasadai: kodėl svarbu, kad jie galėtų pasakoti istorijas?
Gal pats metas dalyvauti „Saulėlydžio“ sagos maratone? Visos dalys jau „Telia Play“ platformoje
Parama gamtai gali būti ir tvaresnė, ir stilinga: „Lidl“ ir Lietuvos jūrų muziejus pristato unikalią suvenyrų kolekciją
Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Užsisakykite
15min naujienlaiškius