2021 06 11

Sulūžusius uteniškius nupūtusiam „Lietkabeliui“ – LKL bronza

Panevėžio „Lietkabelio“ gynėjas Paulius Valinskas prieš lemiamas mažojo LKL finalo rungtynes sakė, kad ketvirtoji vieta būtų fiasko jo komandai. Tačiau tai neatsitiko. „Lietkabelis“ paskutinėse sezono rungtynėse 84:63 (22:17, 20:13, 18:14, 24:19) nugalėjo Utenos „Juventus“ ir iškovojo bronzos medalius.
„Lietkabelio“ džiaugsmo akimirkos
„Lietkabelio“ džiaugsmo akimirkos / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Serijos iki trijų pergalių rezultatas buvo lygus 2-2, tad Panevėžyje penktadienio vakarą sprendėsi trečiosios vietos likimas.

„Lietkabelis“ bronzą iškovojo antrus metus iš eilės, paskutinįkart aukštesnę vietą LKL panevėžiečiai iškovojo 2017-siais, kai finišavo antri.

Panevėžio ekipa paskutinėse sezono rungtynėse nuo pat rungtynių pradžios veržėsi į priekį, o antrojo kėlinio viduryje pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą. Persvara buvo kaip reikiant ūgtelėjusi, tačiau „Juventus“ gera atkarpa prieš pertrauką sugrąžino intrigą – po dviejų kėlinių panevėžiečiai pirmavo 42:30.

Pačioje trečiojo kėlinio pradžioje skirtumas mažėjo iki vienženklio, bet „Lietkabelis“ ėmė žaisti užtikrinčiau, o „Juventus“ susidūrė ir su rimta problema.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kova dėl bronzos: „Lietkabelis“ - „Juventus“

Žygimantas Skučas buvo nubaustas technine pražanga, o trečiojo kėlinio viduryje, atlikęs metimą, trenkė per veidą Gyčiui Masiuliui. Nesportinė pražanga reiškė, kad puolėjas, spėjęs pelnyti 13 taškų, buvo išvarytas į rūbinę.

Tai buvo pabaiga. „Lietkabelis“ netrukus spurtavo ir pranašumą padidino jau iki 21 taško (59:38). Lyg to būtų maža, Vytautas Šulskis užsidirbo techninę pražangą, kuri jam buvo penktoji asmeninė – rungtynės puolėjui baigėsi prieš ketvirtąjį kėlinį.

Paskutiniame ketvirtyje teliko formalumai – „Lietkabelis“ užtikrintai nužygiavo iki pergalės.

Margiris Normantas ir Paulius Valinskas pelnė po 19 taškų nugalėtojams, po 11 pridėjo Vytenis Lipkevičius (7 atk. kam.) ir Panagiotis Kalaitzakis.

„Juventus“ ekipai 14 taškų surinko ir 9 kamuolius atkovojo Mindaugas Kupšas.

Kovą dėl kamuolių „Lietkabelis“ laimėjo 42:34, uteniškiai suklydo net 19 kartų.

„Lietkabelis“: M.Normantas ir P.Valinskas (5 atk. kam., 5 rez. perd.) po 19, P.Kalaitzakis ir V.Lipkevičius (7 atk. kam.) po 11, G.Masiulis 10 (6 atk. kam.).

„Juventus“: M.Kupšas 14 (9 atk. kam., 20 naud. bal.), Ž.Skučas 13, V.Čepukaitis 8, G.Matulis ir M.Runkauskas po 7.

Rungtynių eiga. „Lietkabelis“ – „Juventus“

Ketvirtas kėlinys. „Lietkabelis“ – „Juventus“

40 min. Viskas, LKL sezonas baigtas – „Lietkabelis“ laimi bronzą.

34 min. „Lietkabelis“ didina persvarą ir klausimų nebelieka jokių – 75:48.

Trečias kėlinys. „Lietkabelis“ – „Juventus“ 60:44

29 min. Ž.Šulskis užsidirba techninę pražangą, tai penktoji asmeninė jo nuobauda. Viskas, rungtynės yra baigtos, gali uteniškiai mesti į aikštę baltą rankšluostį ir važiuoti namo.

25 min. Ž.Skučas išvytas! Po metimo jis plekštelėjo per veidą G.Masiuliui, gavo nesportinę pražangą ir keliauja į tribūnas. „Lietkabelio“ pranašumas didėja – 47:34.

22 min. Ž.Skučas nubaustas technine pražanga.

Antras kėlinys. „Lietkabelis“ – „Juventus“ 42:30

20 min. Nebloga „Juventus“ atkarpa, po M.Runkausko baudų metimo panevėžiečių persvara mažėja iki vienženklės – 30:38.

16 min. Pirmi uteniškių taškai šiame kėlinyje, kuriuos tritaškiu pelno Ž.Skučas. Jam tuo pačiu atsakė P.Valinskas – 33:20.

14 min. Jau dviženklė „Lietkabelio“ persvara – 27:17.

13 min. „Juventus“ kol kas be taškų antrajame kėlinyje, Panevėžio komandos pranašumas padidėjo iki aštuonių – 25:17.

Pirmas kėlinys. „Lietkabelis“ – „Juventus“ 22:17

10 min. Ž.Skučo paskutinis metimas nesėkmingas, po pirmojo kėlinio komandas skiria 5 taškai.

8 min. G.Matulis pavogė kamuolį ir pelnė taškus greitoje atakoje, bet „Lietkabelis“ laikosi priekyje – 20:15.

6 min. Panevėžiečių persvara didėjo, tačiau tritaškį įsmeigė M.Gecevičius – 16:11.

3 min. Mačo pradžia apylygė, „Lietkabelis“ priekyje tašku – 6:5.