Prenumerata nuo 0,50 Eur/mėn! Paskutinės akcijos savaitės.

Per žingsnį nuo Paryžiaus: Mariaus Grigonio tritaškių įkaitinta Lietuva perlėkė per Italiją

Lietuvos krepšininkai atsidūrė per vieną pergalę nuo olimpinių žaidynių, kai atrankos turnyro Puerto Rike pusfinalyje užtikrintai įveikė Italijos rinktinę.

Marius Grigonis veda paskui save Lietuvos rinktinę link olimpinių žaidynių.

Šešių komandų atrankos turnyre lietuviai iškovojo trečią pergalę ir iškopė į finalą, kai naktį iš šeštadienį iš sekmadienio 88:64 nugalėjo Italiją ir eliminavo ją iš olimpinio kelio.

FIBA nuotr./Lietuvos krepšinio rinktinė.

Lietuvai siekiant patekti į liepos 26 dieną prasidėsiančias olimpines žaidynes Paryžiuje dar privalu naktį iš sekmadienio į pirmadienį (nuo 1 val.) nugalėti atrankos varžybų finale.

Varžovas paaiškės po Puerto Riko ir Meksikos rungtynių, o pirmajame pusfinalyje labiausiai į žaidynes Lietuvos rinktinę stūmė M.Grigonis.

Su Atėnų „Panathinaikos“ Eurolygos ir Graikijos čempionų titulą iškovojęs gynėjas pataikė 6 tritaškių iš 10, pelnė 23 taškus per 24 min., o Lietuva nulėkė į svarbią pergalę.

Ji trečia turnyre, bet po neįtikinamų rungtynių A grupėje su Meksikos ir ypač Dramblio Kaulo Kranto komanda, Kazio Maksvyčio rinktinė gali sau parašyti gerą pažymį po itališko egzamino.

Lietuvos krepšininkai kovoje dėl kamuolių pranoko italus 41:25 bei pataikė dvylika tritaškių iš 30.

Starto penkete mačą pradėjęs Mindaugas Kuzminskas irgi buvo aktyvus atakų smaigalyje, pelnęs 14 taškų, o Arnas Butkevičius sužaidė labai kovingai, fiksavęs po 8 taškus ir atkovotus kamuolius.

Pernai olimpinį atrankos turnyrą Kanadoje, kai įveikė ir serbus, laimėjusi Italija prarado šansą patekti į Paryžių, nors bandė aktyviai pradėti rungtynes.

Buvusio žalgiriečio Achile Polonaros taškai padėjo pusę kėlinio laikytis Italijai priekyje.

Tačiau tada įsibėgėjo M.Grigonis ir M.Kuzminskas.

K.Maksvytis vėl naudojo plačią žaidėjų rotaciją, kuri leido aktyviai gintis – iš Italijos krepšininkų dviženkles taškų sumas pelnė tik NBA ilgametis puolėjas Danilo Gallinari (15) bei Eurolygos veteranas Nicola Melli (10).

Atrodė, jog Lietuva turi rezervų, nes Rokui Jokubaičiui ir Deividui Sirvydžiui nekrito tolimi metimai, o D.Saboniui nesisekė pabaigti metimų iš po krepšio – iš pirmų šešių dvitaškių pavyko tik galingas dėjimas į krepšį.

Tačiau lietuviai nugalėjo įtikinimai, o tai ir buvo svarbiausia San Chuano arenoje šeštadienį.

Lietuvai taškų pelnė: Marius Grigonis 23 (6/10 trit.), Mindaugas Kuzminskas 14, Deividas Sirvydis 9, Arnas Butkevičius 8 (8 atk. kam.), Tadas Sedekerskis 7, Domantas Sabonis (8 atk. kam.) ir Lukas Lekavičius po 6, Rokas Jokubaitis ir Edgaras Ulanovas po 5, Donatas Motiejūnas ir Ąžuolas Tubelis po 2, Tomas Dimša 1.

Italijai daugiausiai taškų pelnė: Danilo Gallinari 15, Nicolo Melli 10, Johnas Petrucelli 8, Achile Polonara 7.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys

40 min. Sirgaliai ramiai traukia „Mes laimėjome“. Reikia tikėtis, kad panašiai bus ir po finalo.

38 min. Kelios greitos atakos, jau 22 taškų (86:64) persvara, tad sirgaliai gali ramiai ruoštis atrankos finalui.

37 min. M.Kuzminsko tritaškis vėl ramina italų viltis – 80:62.

34 min. Lietuviai jau atkovojo 15 kamuolių puolime – šįkart tai padarė D.Sabonis, iškart įridenęs dvitaškį. Domantas ir A.Butkevičius yra sugriebę po 8 kartus kamuolį.

32 min. T.Sedekerskis pataikė 11-ąjį Lietuvos rinktinės tritaškį (iš 26), po kurio pirmaujame 73:55.

Trečiasis kėlinys

30 min. Lietuvos komandos žaidimas subangavo per trečią kėlinį, bet svarbiausia, kad persvara solidi – 68:53.

29 min. D.Sirvydis šiame turnyre prametė visus 10 tritaškių, iš jų keturis šįvakar, bet jis antrą kartą išprovokavo pražangą mesdamas iš toli. 65:41 Lietuvos naudai.

28 min. Italai dar nekelia baltos vėliavos. Jų spurtas 6:0, tad Lietuvos pranašumas aptirpo (46:59).

26 min. Po krepšiais lietuviai jau pirmauja kovoje dėl kamuolių 30:16.

24 min. M.Grigonis tęsia savo šou. Du jo tritaškiai, dar M.Kuzminsko ir D.Sabonio taškai, ir lietuvių persvara išaugo iki 59:40.

21 min. Lietuviai kol kas dominuoja po krepšiais kovoje dėl kamuolių 21:14.

Antrasis kėlinys

20 min. Po pirmosios mačo dalies Lietuva kvėpuoja laisvai – 47:38.

Puikias rungtynes žaidžia M.Grigonis, pelnęs 15 taškų per du kėlinius. M.Kuzminskas įmetė 9, L.Lekavičius – 6.

Italijos rinktinės gretose iki pertraukos rezultatyviausiai žaidė N.Melli (8 taškai), A.Polonara (7) ir D.Gallinari (6).

19 min. L.Lekavičiaus tritaškis ir D.Sirvydžio išprovokuota pražanga metant iš toli bei trys baudų metimai vėl padidino Lietuvos persvarą – 47:38.

17 min. D.Saboniui vis nesiseka užbaigti atakų. Jis pataikęs 1 dvitaškį iš 6, o Lietuvos pranašumas sumažėjo (38:41).

14 min. A.Butkevičius labai kovingas. Tai jis atkovojo kamuolį, įrideno taškus ir dar uždirbo pražangą. Lietuvos komandos persvara pirmą kartą tapo dviženklė: 35:25.

FIBA nuotr./Arnas Butkevičius

13 min. Ą.Tubelio skrydis ir dėjimas – 33:25.

11 min. L.Lekavičiaus firminis reidas – 27:21. Lukas tapo devintuoju Lietuvos krepšininku, pelniusiu taškus. Italijos gretose taškais pasižymėjo penki.

FIBA nuotr./Donatas Motiejūnas ir Lukas Lekavičius

Pirmasis kėlinys

10 min. Lietuviai pataikė 4 iš 7 tritaškių, bet ir italai įskraidino 3 iš 5. Mūsų komanda pirmauja 25:21.

9 min. Lietuvių žaidimas sukasi aplink D.Sabonį, kuris rado prie tritaškio R.Jokubaitį. 22:16 po Roko tolimo metimo.

8 min. kamuolį perėmęs Tomas Dimša nurūko į ataką, bet teisėjai fiksavo paprastą pražangą, o ne nesportinę. Stebisi visi lietuviai.

6 min. M.Kuzminsko 4 taškai iš eilės baigė lietuvių spurtą 11:0. 18:11 įsibėgėjusios Lietuvos naudai.

6 min. Koks D.Sabonio žvėriškas dėjimas! Sužaidęs vienas prieš vieną baudos aikštelėje Domantas viena ranka galingai sugrūdo kamuolį. 14:11 po gražiausios atakos.

5 min. M.Grigonis jau pelnė 8 taškus, o jo taškų serija padėjo Lietuvai išsiveržti į priekį 12:11.

4 min. A.Polonara ir M.Grigonis apsikeitė tritaškiais: 7:8.

2 min. M.Kuzminskas tritaškiu švelnino rezultatą: 4:5.

2 min. Italai geriau pradėjo rungtynes, o po buvusio žalgiriečio Achile Polonaros greitos atakos Lietuva atsiliko 1:5.

Lietuvos rinktinės starto penketas: Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis, Mindaugas Kuzminskas, Edgaras Ulanovas, Domantas Sabonis.

Lietuvos komandos starto penkete vienas pasikeitimas – vietoj Tado Sedekerskio rungtynes šįkart pradėjo M.Kuzminskas.

• Valensija. Ispanija – Suomija 81:74

„Playtime 2024“ – kompiuteriniai žaidimai ir turnyrai, virtualios pramogos ir „OG Version“ koncertas
Patirti pelkes miesto širdyje: Vilniaus „Akropolyje“ lankytojai kviečiami į interaktyvų labirintą