2019 04 07

Kelionės iš Madrido vargai neišmušė iš vėžių – „Žalgiris“ sutriuškino „Šiaulius“

Lengvą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo Kauno „Žalgiris“ (24-3), namuose rezultatu 109:83 (39:21, 25:19, 23:21, 22:22) susidorojęs su „Šiauliais“ (5-22).
Edgaras Ulanovas
Edgaras Ulanovas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Lyg nejausdamas kelionės iš Madrido pasekmių „Žalgiris“ jau pirmosiomis minutėmis šovė į priekį. Spurtavo 8:0 ir dviženklę persvarą susikrovė kiek daugiau nei per tris minutes (13:2).

LKL čempionų atakos traiškė „Šiaulių“ gynybą, kurie vien per pirmąjį ketvirtį leido „Žalgiriui“ pelnyti 39 taškus (39:21).

Antrajame kėlinyje žaidimas apsilygino, tačiau žaibiškai žalgiriečių susikrauta persvara rungtynes pavertė formalumu. Ketvirto kėlinio pradžioje „Žalgiris“ pirmavo 96:65.

Poilsio lyderiams suteikę jaunieji žalgiriečiai negadino vaizdo aikštelėje. „Žalgiris“ išlaikė triuškinančią persvarą iki finalinės sirenos bei pakartojo šio sezono rezultatyvumo rekordą. 109 taškus lapkritį Kauno ekipa buvo įmetusi ir į Prienų „Skycop“ krepšį.

Taškus rinko kone visi žalgiriečiai, tik Leo Westermannas ir Thomas Walkupas svaidė pro šalį (kartu 1/11 metimų iš žaidimo). Tačiau Th.Walkupas atliko 7 rezultatyvius perdavimus, 6 rezultatyvius perdavimus atliko ir Marius Grigonis.

Į priekį nugalėtojus vedė asmeninį LKL sezono rezultatyvumo rekordą pakartojęs Edgaras Ulanovas – 17 taškų per 16 minučių.

12 taškų bei 5 rezultatyvius perdavimus pridėjo 17 minučių žaidęs Rokas Jokubaitis. Aštuoniolikmečiui įžaidėjui nenusileido ir kiti jaunieji klubo krepšininkai. 22 minutes ant parketo praleidęs Lukas Uleckas įmetė 10 taškų, o 10 minučių rungtyniavęs Erikas Venskus pelnė 100-ąjį tašką bei iš viso surinko 8 taškus.

Šiame susitikime „Žalgiris“ vertėsi be Nate'o Wolterso ir Pauliaus Jankūno.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 17 (3/3 trit.), Rokas Jokubaitis 12, Deonas Thompsonas 11, Lukas Uleckas, Brandonas Daviesas ir Aaronas White'as po 10.

„Šiauliai“: Sethas Allenas 20, Antanas Udras 16, Evaldas Šaulys, Kristupas Žemaitis ir Arminas Urbutis po 9, Benas Griciūnas 6.