Trys vyrai valdo 30 proc. VšĮ Krepšinio klubas „Lietkabelis“ dalių, tačiau nuo 2018–2019 m. sezono atsiribojo nuo komandos valdymo.
Tuo metu dabartinė „Lietkabelio“ vadovybė nori perkelti klubą ant naujo VšĮ Krepšinio klubo „Lietkabelis“ rėmėjo pečių.
LKL visuotinis susirinkimas vyks pirmadienį. Jame ir bus svarstomas dabartinės „Lietkabelio“ vadovybės prašymas pakeisti juridinį asmenį į naują.
M.Ignatavičius, I.Aukštikalnis ir R.Mickevičius LKL klubams tvirtina, kad „Lietkabelio“ prašymas yra nepagrįstas ir negali būti patenkintas.
Anot pareiškimo, rugsėjo 25-ąją visuotiniame klubo dalininkų susirinkime buvo priimtas sprendimas perkelti VšĮ Krepšinio klubas „Lietkabelis“ teises ir pareigas kitai viešajai įstaigai.
Pasak buvusių „Lietkabelio“ vadovų, sprendimas buvo priimtas neteisėtai.
M.Ignatavičius, I.Aukštikalnis ir R.Mickevičius remiasi Lietuvos įstatymais, kurie griežtai apriboja įstaigos reorganizavimą.
Anot trijulės, juridinio asmens keitimo iniciatoriai nepristatė VšĮ reorganizavimo sąlygų, nepateikė jų reikiamais terminais iki dalininkų surinkimo, raštu to nepateikė visiems viešosios įstaigos kreditoriams.
Anot buvusių „Lietkabelio“ vadovų, reorganizavimo sąlygos ne vėliau kaip pirmą viešo paskelbimo dieną turėjo būti pateiktos juridinių asmenų registrui. Ne vėliau kaip likus 30 dienų iki visuotinio dalininkų susirinkimo, kurio darbotvarkėje numatyta priimti sprendimą dėl reorganizavimo, reorganizavime dalyvaujančių viešųjų įstaigų dalininkai turi teisę susipažinti su reorganizavimo sąlygomis, po reorganizavimo veiksiančių viešųjų įstaigų įstatų projektais, taip pat visų reorganizavime dalyvaujančių viešųjų įstaigų praėjusių trejų finansinių metų metinių finansinių ataskaitų rinkiniais.
Sprendimą dėl viešosios įstaigos reorganizavimo priima ir reorganizavimo sąlygas tvirtina bei priima po reorganizavimo veiksiančių viešųjų įstaigų įstatus kiekvienos reorganizavime dalyvaujančios viešosios įstaigos visuotinis dalininkų susirinkimas kvalifikuota balsų dauguma.
Anot M.Ignatavičiaus, I.Aukštikalnio ir R.Mickevičiaus, nė viena iš aukščiau išvardytų sąlygų nebuvo įvykdyta, bet „Lietkabelio“ dalininkų susirinkime buvo priimtas sprendimas stabdyti VšĮ Krepšinio klubas „Lietkabelis“ veiklą, o įstaigai nuosavybės teise priklausantį turtą, turtines teises perleisti ir įsipareigojimus perkelti kitai viešajai įstaigai.
„Mes, kaip VšĮ Krepšinio klubo „Lietkabelis“ dalininkai, ne kartą prašėme direktoriaus Martyno Purlio pateikti informaciją apie tai, kokia viešoji įstaiga perims VšĮ Krepšinio klubo „Lietkabelis“ veiklą ir kitą su reorganizavimo sąlygomis susijusią informaciją, bet iki šios dienos nesame jos gavę ir tiksliai nežinome (galime tik spėlioti), kokia įstaiga įgis VšĮ Krepšinio klubo „Lietkabelis“ teises ir pareigas, nors pagal visas įstatymus ši informacija turėjo būti paskelbta ne tik dalininkams, bet ir kreditoriams, visuomenei.
Taigi, šis VšĮ Krepšinio klubo „Lietkabelis“ sprendimas yra neteisėtas, neatitinkantis teisės aktų reikalavimų, todėl bus skundžiamas teismui, atitinkamai ir įstaigos prašymas asociacijai LKL dėl licencijos perkėlimo negali būti tenkinamas“, – teigiama rašte.
Buvę „Lietkabelio“ vadovai taip pat teigia, kad VšĮ Krepšinio klubas „Lietkabelis“ turi didžiulių skolų.
„Niekam ne paslaptis, kad VšĮ Krepšinio klubo „Lietkabelis“ veikla yra nuostolinga, įstaiga turi didelių skolų ir nepaisant to, skolas „sėkmingai“ didina prisiimdama finansinius įsipareigojimus ne pagal savo galimybes, – pareiškė buvę klubo vadovai. – Mūsų įsitikinimu, VšĮ Krepšinio klubo „Lietkabelis“ veiklos perkėlimo į kitą viešąją įstaigą tikslas yra išvengti turimų skolų kai kuriems kreditoriams (įskaitant ir skolos padengimą kreditoriui Mantui Ignatavičiui), taip pat iš įstaigos valdymo eliminuoti smulkiuosius dalininkus, kurie visais įmanomais būdais siekia, kad įstaigos veikla būtų skaidri.
Tai, kad teisių ir pareigų perkėlimas kitai viešajai įstaigai vykdomas su tikslu „atsikratyti“ mūsų, kaip smulkiųjų dalininkų, viešai pripažino šio klausimo iniciatorius Alvydas Bieliauskas. 2018-11-15 portale DELFI publikuotame straipsnyje pavadinimu „Lietkabeliui“ į kompaniją: išsinerti iš senos odos panoro ir Prienų klubas“, Alvydas Bieliauskas aiškino, kad keičiant juridinį asmenį norima atsikratyti finansinio indėlio į klubo biudžetą neatnešančiais dalininkais.
Tame pačiame straipsnyje savo nuomonę išsakė ir LKL prezidentas Remigijus Milašius, kuris teigė, kad „Jeigu nori keisti juridinį asmenį, pirma turi įvykdyti visus finansinius įsipareigojimus. Bent jau man vadovaujant lygai nebuvo ir nebus tokio atvejo, kad klubas taip išsisuktų nuo skolų“. Kaip matyti, VšĮ Krepšinio klubo „Lietkabelis“ dalininkų Alvydo Bieliausko ir Sigito Gailiūno, kurie siekia perkelti įstaigos teises ir pareigas į kitą jų pačių įsteigtą viešąją įstaigą, nuomonė dėl įstaigos veiklos skaidrumo ir sąžiningumo gerokai skiriasi nuo LKL prezidento ir smulkiųjų įstaigos dalininkų nuomonės.
Prašome, kad LKL nariai prieš priimdami sprendimą dėl VšĮ Krepšinio klubo „Lietkabelis“ licencijos perkėlimo kitai viešajai įstaigai objektyviai įvertins įstaigos vadovybės pateiktus duomenis ir rimtai apsvarstys tokio prašymo teisėtumą.“
Pats A.Bieliauskas portalui DELFI yra sakęs, kad buvę „Lietkabelio“ vadovai į Panevėžio klubą įnešė per mažą finansinį indėlį, todėl neturėtų reikšti pretenzijų ir trikdyti naujų organizacijos ėjimų.
„Jie nori likti klube, tačiau neketina prie jo veiklos prisidėti savo dalimi. Paprastai įmonės dalininkai atsakingi ir už finansavimo klausimus. Jie ne tik nefinansuoja klubo, bet kai kuriais atvejais vykdo priešiškus veiksmus klubo interesams“, – DELFI pyko A.Bieliauskas.
LKL visuotiniame susirinkime taip pat bus svarstomas Prienų „Skycop“ prašymas juridinį asmenį keisti nauju ir kiti klausimai.
Kiekvienas LKL klubas turės sprendžiamąjį balsą.