Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2018 12 23

Plonu ledu vaikščiojęs „Žalgiris“ paskutinėmis akimirkomis išvengė uteniškių antausio

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) sudėtingą pergalę pasiekė Kauno „Žalgiris“ (14-1), savo aikštėje tik paskutinėmis sekundėmis 72:69 (15:24, 23:13, 18:18, 16:14) palaužęs Utenos „Juventus“ (6-9) klubą.
Aaronas White'as, Martinas Gebenas ir Edgaras Ulanovas
Aaronas White'as, Martinas Gebenas ir Edgaras Ulanovas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Įdomu tai, kad uteniškius į priekį vedė „Žalgiriui“ priklausantis Martinas Gebenas ir buvęs žalgirietis Tomas Dimša, kartu pelnę net 42 taškus.

Leo Westermanno tritaškis, likus žaisti 1,5 minutės, leido „Žalgiriui“ įgyti 6 taškų pranašumą (70:64), bet minėti vyrukai intrigą grąžino į aukščiausią tašką, skirtumą sumažindami iki minimumo (70:69).

Derricko Waltono rankos prie baudų metimo linijos nesudrebėjo, o paskutinis M.Gebeno metimas iš trijų taškų zonos tikslo nepasiekė.

„Juventus“ turėjo šansą įveikti „Žalgirį“ nepaisant to, kad suklydo net 24 kartus („Žalgiris“ – 17) ir „Žalgiris“ po jų pelnė net 32 taškus („Juventus“ – 16).

Kauniečiai žymiai dažniau stojo prie baudų metimo linijos (22/26, „Juventus“ – 9/11), bet „Juventus“ daugiau pelnė taškų antraisiais bandymais (10, „Žalgiris“ – 3).

„Žalgiris“ lėtai pradėjo rungtynes ir leido „Juventus“ ekipai išsiveržti į priekį (8:14).

Tomas Dimša ir Martinas Geben buvo tiesiog nesulaikomi – kartu per pirmąjį kėlinį „Juventus“ ekipai jie pelnė 19 taškų. Po pirmojo ketvirčio „Žalgiris“ atsilikinėjo 15:24.

Vis dėlto antrajame kėlinyje „Žalgirio“ gynybos gniaužtai ėmė veikti. „Juventus“ per 4 minutes sukrapštė vos 2 taškus ir „Žalgiris“ tuo pasinaudojo.

Rokas Jokubaitis galiausiai išvedį kauniečius į priekį (31:29), o įpusėjus mačui „Žalgiris“ pirmavo 38:37.

„Žalgiriui“ trečiajame kėlinyje vėl teko besivejančio vaidmuo. Kai Derrickas Waltonas įpusėjus kėliniui išlygino rezultatą (47:47), „Juventus“ vėl truktelėjo į priekį, spurtuodamas 8:0 (47:55).

„Žalgiris“ atkuto ir atsakė pelnydamas 9 taškus be atsako (56:55).

Lygi kova tęsėsi ir likus 3 minutėms rezultatas buvo lygus 62:62.

„Žalgiris“ baudų metimais įgijo trijų taškų persvarą 65:62, o Leo Westermanno tritaškis priešpaskutinę minutę komandas atskyrė 6 taškais (70:64).

T.Dimša atsakė tuo pačiu – 70:67. Į gelbėtojo vaidmenį įsijautęs L.Westermennas prametė dukart iš eilės, o kamuolį perėmęs T.Dimšą nurūko į priekį ir dėjimu sumažino atsilikimą iki minimumo (70:69).

Likus 18 sekundžių D.Waltonas pataikė du baudų metimus (72:69).

M.Gebenas liko laisvas ties tritaškio linija, tačiau nepataikė pratęsimą galėjusio išplėšti metimo.

„Žalgiris“: Aaronas White‘as 15, Derrickas Waltonas 13, Leo Westermannas 10 (4 rez. perd.), Thomas Walkupas 7, Marius Grigonis, Brandonas Daviesas ir Rokas Jokubaitis po 6.

„Juventus“: Martinas Gebenas 22 (14 atk. kam., 2 blk.), Tomas Dimša 20 (4/6 trit., 7 rez. perd.), Marius Runkauskas ir Dovis Bičkauskis po 6.

Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?