2016 10 25

24sek prognozė: NBA čempionas, sezono MVP ir lietuvių perspektyvos

Jau artėjančią naktį startuoja NBA reguliarusis sezonas. Jo nekantriai laukia visa 24sek komanda. Jos nariai Tomas Langvinis, Donatas Urbonas, Andrius Dainys ir Kęstas Rimkus dalijasi savo įžvalgomis trimis svarbiausiais klausimais prieš naujus NBA mūšius. Junkitės į diskusiją!
NBA sezonas startuoja jau šiąnakt
NBA sezonas startuoja jau šiąnakt / 15min fotomontažas

Kas laimės NBA?

„Scanpix“ nuotr./Stephenas Curry
„Scanpix“ nuotr./Stephenas Curry

A.Dainys: „Golden State Warriors“

Ko gero, pats neįdomiausias ir banaliausias atsakymas, tačiau pralaimėti tiesiog neįmanoma. Suprantu, kad LeBronas Jamesas vis dar yra geriausias krepšininkas pasaulyje ir jo pasirodymai finale yra tiesiog žvėriški, bet „Warriors“ turima sudėtis yra fenomenali.

Andrius Dainys
Andrius Dainys

Stephenas Curry, Klay Thompsonas, Andre Iguodala, Kevinas Durantas ir Draymondas Greenas. Ne, tai nėra JAV rinktinės būrys, kuris rungtyniavo olimpiadoje. Tai yra naujasis Oklando „mirties penketas“, o jis atrodo taip grėsmingai, kad analogų NBA istorijoje net neįmanoma rasti.

Žinoma, širdis linki L.Jamesui ir „Cavaliers“ didžiausios sėkmės NBA superfinale, „Warriors“ gali ištikti traumos, po krepšiu gynybos mažai, tačiau Ouklande tiesiog yra per daug talento.

K.Rimkus: „San Antonio Spurs“

Aš nepamiršau, kad praėjusį reguliarųjį sezoną „Spurs“ iškovojo 67 pergales – daugiausia per klubo istoriją ir dešimt pergalių daugiau nei NBA čempionu tapęs „Cavaliers“. Tai, kas gegužę įvyko atkrintamosiose varžybose, buvo nesusipratimas, nes „Thunder“ lyderiai buvo įgiję antgamtinių galių. Tokie tornadai siaučia retai ir šį sezoną niekas neturėtų „Spurs“ sutrukdyti laimėti tai, ką jie yra įpratę laimėti.

15min nuotr./Kęstas Rimkus
15min nuotr./Kęstas Rimkus

San Antonijus turi ir raumenų (Kawhi Leonardas, LaMarcusas Aldridge'as, Danny Greenas, Patty Milsas), ir proto (Manu Ginobili, Pau Gasolis, Tony Parkeris). Taip, pirmą kartą per dvidešimt metų Timo Duncano nebėra, bet juk liko Greggas Popovichius! Juo ir „Spurs“ gynyba (ji buvo geriausia NBA praėjusį sezoną) tikiu labiau nei „Warriors“ talentu įmesti vieną kitą tritaškį.

D.Urbonas: „Golden State Warriors“

Matau tik tris komandas, kurios gali tapti NBA čempionėmis – „Warriors“, „Cavaliers“ ir „Spurs“. Bet prognozuoju, kad trečius metus iš eilės LeBronas sutiks Stephą, tik šį kartą triumfuos „Warriors“.

Sergejaus Melkovo/15min.lt nuotr./Dwane'as Casey ir Donatas Urbonas
Sergejaus Melkovo/15min.lt nuotr./Dwane'as Casey ir Donatas Urbonas

Nesupykite, bet „Warriors“ turėjo laimėti NBA dar 2015-2016 metų sezoną, tačiau istoriškai jį prapylė pirmaudami 3-1. Su nauja ir nepriekaištinga Kevino Duranto opcija puolime, nuoširdžiai palinkėsiu sėkmės bet kurios NBA ekipos gynybai.

„Warriors“ tiesiog sutverta laimėti NBA, o pralaimėti gali tik neįveikusi savęs – nepasidalindama kamuoliu ir žvaigždėms nepažabojus savo ego. Nors tokioje Oklando aplinkoje man tai neatrodo realu.

T.Langvinis: „Cleveland Cavaliers“

Smagu važiuoti keliu, kuriame nėra spūsčių. Pasirenki saugų greitį ir žinai, kad vis tiek būsi pirmas. Visai kitaip būna, kai tave lydi nuolatinės spūstys – čia jau tenka plėšytis, rizikuoti, nes kitaip būsi paskutinis. Tai taip ir su tomis Rytų ir Vakarų konferencijomis.

LNK nuotr./Tomas Langvinis
LNK nuotr./Tomas Langvinis

„Cavaliers“ iš esmės nuo pirmų rungtynių ruošis NBA finalui. Pasitikėjimo pridės praėjusio sezono titulas. Vakarų pjautynėse bus daug sužeistų žvėrių ir su sveikutėliu Klivlandu jiems nepavyks kautis sėkmingai.

Kolegos, matyt, pasirinks „Warriors“. Bet jie nesupranta, kad tokią „Warriors“ visi ės kiekvienose rungtynėse. Net ir aš žiūrėsiu jų rungtynes tikėdamas, kad jie pralaimės. O tokio spaudimo visą sezoną tikrai neįmanoma atlaikyti. Ne mano, o varžovų. „Warriors“ tapo visiška komercininkų gauja ir už tai teks sumokėti labai daug. Ir apskritai, K.Durantas turi tam tikrą karmą. „Spurs“? Baikit juokus. Jie dar gyvi?

Kas taps sezono MVP?

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./LeBronas Jamesas – finalo serijos MVP
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./LeBronas Jamesas – finalo serijos MVP

A.Dainys: Stephenas Curry

Klausimas, dėl kurio „laužiau galvą“ ne vieną savaitę. Iš pradžių buvau tikras, kad naudingiausiu krepšininku turėtų tapti Kevinas Durantas, tačiau vis dėlto manau, jog trečią kartą iš eilės juo taps S.Curry.

Pritariu, kad naujojoje NBA superkomandoje šiems vyrukams turėtų atitekti mažiau metimų nei anksčiau, tačiau tai bus geriausia komanda Vakarų konferencijoje. MVP apdovanojimas dažniausiai atitenka žaidėjui, kurio ekipa yra konferencijos viršūnėje, todėl iš esmės lieka mažai variantų: „Warriors“, „Spurs“, „Cavaliers“ ir „Raptors“.

„Raptors“ gynėjų kandidatūra niekuomet nėra labai svarstoma, L.Jamesas ilsėsis, o antras balsavime turėtų likti Kawhi Leonardas. „Warriors“ vis dar yra S.Curry komanda, o jis išliks jos lyderiu bei pademonstruos dar vieną fenomenalų sezoną.

Įžaidėjas jau pripratęs žaisti mažai minučių, o dar keli papildomi rezultatyvūs perdavimai K.Durantui tikrai nepakenks.

K.Rimkus: Stephenas Curry

Nieko negaliu su savimi padaryti – krepšinyje visada labiausiai žavi kuriantys žaidėjai. Gatvėje atrodantys paprastais vyrukais, o aikštėje tampantys stebukladariais, galinčiais iš nieko sukurti taškus sau arba komandos draugams.

Toks prieš dešimt metų buvo Steve'as Nashas, toks dabar yra S.Curry. Tik šis genijus yra dar greitesnis ir taiklesnis. Tikiuosi, kad jis trečią kartą iš eilės pasiims MVP prizą.

D.Urbonas: LeBronas Jamesas

Du pretendentai į MVP titulą „sunaikino“ savo šansus patys. Kadangi vienoje komandoje turės dalintis kamuoliu, iš MVP lenktynių iškris Stephenas Curry ir Kevinas Durantas. Nebent „Warriors“ laimės dar daugiau nei 73 rungtynes ir Stephenas pranoks pats save bei išliks nuostabus net ir su K.Durantu dešinėje. Bet skaičiai kalba patys už save – praėjusį sezoną S.Curry išmetė vid. 20,2 metimo, K.Durantas – 19,2.

O Rytuose – visiška ramybė Karaliui. Laukite dar vieno „Cavaliers“ sezono su 60+ pergalių ir solidaus LeBrono Jameso žaidimo. Pergalės ir dominavimas Klivlande leis jam užtikrintai nužygiuoti iki NBA spaudos konferencijos, kurioje Adamas Silveris įteiks MVP statulėlę.

Logika sako, kad MVP bus LeBronas, nors S.Curry yra įrodęs, kad gali sulaužyti visus logikos dėsnius. Dar statyčiau už Russellą Westbrooką, bet bijau, kad jam koją pakiš nedidelis „Thunder“ pergalių skaičius ir desperatiškas šio krepšininko savanaudiškumas.

T.Langvinis: LeBronas Jamesas

Šiemet MVP bus išrinktas be didelių galvos skausmų. L.Jameso komanda aiškiai bus pirma konferencijoje, Karalius ir vėl turės nesveikus skaičius. O jo artimiausi du konkurentai dabar žais vienoje komandoje (K.Durantas MVP tapo 2014 metais, S.Curry 2015 ir 2016 metais). Kitaip tariant, jie vienas kitą sudegins artėjančiame čempionate. Konkurencijos nelabai ir yra. L.Jamesas po šio sezono gaus penktą karjeroje MVP titulą. Nors visi žinome, kad tiek jis jau tikrai turėjo turėti.

Koks sezonas laukia NBA lietuvių?

AFP/„Scanpix“ nuotr./Mindaugas Kuzminskas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Mindaugas Kuzminskas

A.Dainys: Jonas Valančiūnas ir toliau bus pamirštas puolime, o „Raptors“ žaidimas neturėtų keistis nuo to, ką matėme pastaruosius ketverius metus. Žymiai didesnė atsakomybė jam atiteks gynyboje po krepšiais, tačiau lietuvis turėtų su ja susitvarkyti.

„Thunder“ ikisezoninėse rungtynėse maloniai nustebino ir įrodė, kad Domantą Sabonį į savo ekipą išsimainė neatsitiktinai. Kol kas Oklahomos ekipa labai tiki savo jaunuoju puolėju ir reikia tikėtis, kad šis pasitikėjimas neišblės visą reguliarųjį sezoną.

Labiausiai nekantrauju stebėti Mindaugo Kuzminsko pasirodymus Niujorke, tačiau man vis dar neduoda ramybės mažas jo minučių kiekis. Reguliariajame sezone jau nebebus daug tokių atkarpų, kai rungtynių pabaigoje galima išleisti pabėgioti savo atsarginius.

Kita vertus lietuvis ikisezoninėse rungtynėse pademonstravo, kad gali būti labai efektyvus puolime, o jo darbo etika man abejonių nekelia. Reikia tikėtis, kad savo galimybes M.Kuzminskas išnaudos taip pat, kaip ir visą spalio mėnesį.

Donatas Motiejūnas yra vis dar be klubo, tačiau net neabejoju, kad jis ir toliau rungtyniaus NBA. Kitos komandos savo pasiūlymus jau būtų pateikusios, todėl realiausia, kad puolėjas ir toliau vilkės „Rockets“ marškinėlius.

NBA.com nuotr./Donatas Motiejūnas
NBA.com nuotr./Donatas Motiejūnas

K.Rimkus: Jonas Valančiūnas turėtų nuveikti dar daugiau nei praėjusį sezoną. Vis dėlto išvykusiam Bicmakui Biyombo lygiavertės pamainos „Raptors“ nesurado, tad Jonui turėtų tekti daugiau žaidimo minučių. Labiau neramina kitas dalykas – jei „Raptors“ vėl keliaus toli atkrintamosiose varžybose ir J.Valančiūnui teks didelis krūvis, ar jis ras jėgų ir Europos čempionatui? Olimpinės žaidynės jam buvo totali nesėkmė. Nežinia, ar Jonas turės galių (labiau psichologinių nei fizinių) kitai vasarai.

Kažkas vasarą kalbėjo, kad Domantui Saboniui pirmą sezoną gali tekti pasistažuoti D-League? Pamirškite tai. Šis jaunuolis žaidžia lyg veteranas, o savo krepšinio IQ jau lenkia daugumą jų. Domantas turėtų rasti savo stabilią vietą „Thunder“. Per karjerą jis niekada neįmes 41 taško, kaip Linas Kleiza, bet šį sezoną gali rinkti po kokius 8 taškus ir 4 kamuolius – NBA naujokui tai nebūtų prasti rodikliai.

Kol Carmelo Anthony sveikas gyvas, Mindaugui Kuzminskui aikštėje gali tekti pasirodyti rečiau nei „Knicks“ šokėjoms. Kiek neramu, kad M.Kuzminskas nepakartotų Arvydo Macijausko karjeros NBA. Man šie žaidėjai panašūs, kai būna jų diena aikštėje, jie tampa atakų dievais. Judviejų karjerų pirmoji dalis klostosi panašiai, bet linkiu, kad antroji būtų geresnė Mindaugui. Jis to nusipelnė.

O Donato Motiejūno laukiu Europoje. Būtų velniškai įdomu jį pamatyti Eurolygoje.

„Scanpix“/AP nuotr./Domantas Sabonis
„Scanpix“/AP nuotr./Domantas Sabonis

D.Urbonas: Labai džiaugiuosi dėl Mindaugo Kuzminsko, bet didžiulį nerimą sukėlė jau NBA ikisezoninės rungtynės. Arba Kuzia dar keletą kartų nevaikiškai driokstels per savo trumpas žaidimo atkarpas ir įtikins trenerį Jeffą Hornaceką iš trečiojo lengvojo krašto tapti pirmuoju žmogumi po Carmelo Anthony. Arba M.Kuzminską įprasime matyti žaidžiantį iki 10 minučių.

Problema ta, kad M.Kuzminskas net per draugiškas rungtynes aikštėje pasirodydavo tik po ilgosios pertraukos. O tai yra pakankamai blogai. Nepamirškite, kad kitaip nei ikisezoninėse, C.Anthony ketvirtąjį kėlinį leis ne ant suolo, o aikštėje. Tai reiškia rankšluostį ant kojų M.Kuzminskui. Mindaugui reikia sužibėti nuo pat NBA sezono starto, nes po to atsarginių suolo gale J.Hornacekas jį gali tiesiog pamiršti.

D.Sabonis pradės NBA sezoną starto penkete ir turės maždaug 14-19 minučių vidurkį. O tai yra labai neblogai 11-ajam šaukimui debiutiniame NBA sezone. Pasitaikys visokių rungtynių, bet Domanto žaidimo suvokimas duos rezultatų.

Jonas Valančiūnas bus solidus, ne prastesnis nei praėjusį sezoną, bet tas jo progresas statistikos protokoluose bus toks pat nežymus, koks jis buvo visus ketverius metus NBA. Tiesiog tai nesikeis, kol Toronte žais DeMaras DeRozanas bei Kyle'as Lowry ir jie staiga nepradės pjauti grybo.

Donatas Motiejūnas liks Hjustone. Į Europą jis visada spės grįžti, o palikęs NBA ten gali ir nebesugrįžti (neduok Dieve, traumos). Derybos su „Rockets“ dar užtruks, bet lapkritį D-Mo vėl pasirodys aikštėje su „Rockets“ apranga ir matysime džiaugsmingus vietos sirgalių įrašus „Twitter“ po lietuvio puskablių ir perdavimų.

„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas
„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas

T.Langvinis: Jonas Valančiūnas su kiekvienu sezonu NBA žaidžia vis geriau ir geriau. Šiemet jam ir vėl sudarytos visos sąlygos žaisti sėkmingai. Sakyčiau, gal net pačios geriausios. Jis turi jau ir kažkokį autoritetą komandoje. Todėl tikiu, kad šį sezoną mums teks mažiau šaukti: „duok pagaliau Jonui kamuolį“. Tikiu, kad tie du veikėjai rodys JV daugiau pagarbos. Žodžiu, čia net nėrą ką kalbėti. Sėkmingiausias lietuvis šį sezoną bus JV. Komanda sava, treneris tas pats, kontraktas įpareigoja. Jeigu tik bus sveikas, Jonas sužais geriausią karjeros sezoną. Jei JV žais, „Raptors“ pateks į finalą. Tai perduokit šiuos mano žodžius Toronto treneriui.

Nuoširdžiai pasakysiu, kad Domanto fenomenas man yra per sudėtingas. Aš neįsivaizduoju, ką apie jį pasakyti. Džiaugiuosi, kad mačiau ketverias Domanto draugiškas rungtynes. Šaunuolis. Jei neklystu, dažnai turėjo didžiausią pliusą komandoje. Vieta starto penkete? Ar „Thunder“ taip blogai, ar mūsų Domantas toks geras? Renkuosi pirmą variantą. Didžiausios sėkmės. Bet, mano akimis, Domantas turės išgyventi sudėtingą naujoko sezoną Oklahomoje.

M.Kuzminskas pateko į stiprią savanaudžių komandą. Čia nėra jokių prošvaisčių sužibėti. Sužaisti kelias minutes, taip. Mindaugas, aišku, iškart mes į krepšį. Aiškiai tai parodė per ikisezonines – gaus kamuolį ir mes. Smaguma. Gauni kamuolį ir iškart meti. Teisingai, nes taip Niujorke daro visi. M.Kuzminskas sužavėjo ir labai maloniai Niujorke nustebino nemažai krepšinio specialistų. Bet NBA laisvai gali sulaužyti net ir patį geriausią Europos krepšininką. Be charakterio... bačka. O šiaip, „Knicks“ yra NBA dramų karalienė. Dabar jos bus ir su lietuvišku prieskoniu. Smagu.

D-Mo? Aš vis dar dėl jo meldžiuosi.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis