2022 02 27

Antroje D.Sabonio ir N.Jokičiaus akistatoje – neryški serbo persvara ir „Nuggets“ pergalė

Antrą kartą per tris dienas Domantas Sabonis galėjo pasitikrinti jėgas su vienu geriausių NBA lygos aukštaūgių Nikola Jokičiumi. Nors statistiniais rodikliais serbas buvo tik neženkliai pranašesnis, pergale ir vėl džiaugėsi favorite laikyta „Denver Nuggets“ (35-25) ekipa, namuose 115:110 (38:30, 21:29, 26:26, 30:25) palaužusi „Sacramento Kings“ (22-40).
Nikola Jokičius prieš Domantą Sabonį
Nikola Jokičius prieš Domantą Sabonį / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šios ekipos viena prieš kitą stojo ir vasario 25-ąją Sakramente, tačiau ten šeimininkai šansų neturėjo – nusileido rezultatu 110:128.

Atrodo, jog atvykę į Denverį Alvino Gentry auklėtiniai padarė reikiamas išvadas ir metė labai rimtą iššūkį dėl aukščiausių Vakarų konferencijos pozicijų kovosiančiam klubui.

Trečiojo kėlinuko pradžioje „Nuggets“ dar kontroliavo situaciją (66:59), tačiau situacija aikštėje greitai apsivertė, kai De'Arono Foxo ir Justino Holiday spurto įkvėpti „karaliai“ išsiveržė į priekį. Taškus pagaliau rinkti pradėjo ir Domas, o „Kings“ pirmavo 84:77.

Visgi šeimininkai greitai stabilizavo situaciją, o rungtynių nugalėtojo klausimas sprendėsi paskutinėmis minutėmis.

Pradėjus tiksėti priešpaskutinei minutei Willas Bartonas taikliu tritaškius išvedė „Nuggets“ į priekį (110:107), tačiau tuomet – taikli D.Sabonio bauda, o netrukus ir dvitaškis, išlyginęs rezultatą.

Svečiai sulaukė netikėtos dovanėlės iš N.Jokičiaus, kuris prametė abi baudas, bet tuo pasinaudoti nesugebėjo – D.Sabonis sužingsniavo, o jau kitoje atakoje prasileido tritaškį nuo Monte Morriso (110:113).

Netrukus „Nuggets“ pergalę įtvirtino „Jokeris“, kuris pačioje rungtynių pabaigoje susirinko ir trigubą dublį. Iš viso Serbijos krepšinio superžvaigždės sąskaitoje – 18 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Domantas Sabonis

D.Saboniui iki trigubo dublio trūko taip pat nedaug – per 33 min. pelnyti 14 taškų (6/12 dvit., 0/2 trit., 2/5 baud.), atkovoti 14 kamuolių, atlikti 7 rezultatyvūs perdavimai, 1 kamuolys perimtas ir atliktas 1 blokas.

Ryškiausiomis susitikimo žvaigždėmis tapo D.Foxas bei Harrisonas Barnesas, surinkę atitinkamai 26 ir 24 taškus.

Po šio susitikimo „Kings“ Vakaruose lieka 13-oje vietoje, o „Nuggets“ yra šešti bei taikosi į penktą poziciją.

„Denver Nuggets“: Aaronas Gordonas 23 (9 atk. kam.), Monte Morrisas 21, Nikola Jokičius 18 (10 atk. kam., 11 rez. perd.), Willas Bartonas 13, Bonesas Hylandas 11.

„Sacramento Kings“: De'Aronas Foxas 26 (10 rez. perd.), Harrisonas Barnesas 24, Justinas Holiday 15, Domantas Sabonis 14 (16 atk. kam., 7 rez. perd.), Jeremy Lambas 12 (7 atk. kam.).