2021 12 26

Antžmogis: po koronaviruso grįžęs Giannis įspūdingai atnešė „Bucks“ pergalę

Penkerias rungtynes dėl COVID-19 praleidęs Giannis Antetokounmpo sunkiai įsivažiavo pirmose rungtynėse po sugrįžimo, bet įgavęs pagreitį antroje rungtynių pusėje garantavo įspūdingą pergalę savo komandai. Graiko vedami „Milwaukee Bucks“ (22-13) namuose 117:113 (22:35, 25:27, 43:32, 27:19) įveikė „Boston Celtics“ (16-17).
Giannis Antetokounmpo
Giannis Antetokounmpo / „Scanpix“/AP nuotr.

Pirmus penkis metimus pataikiusio Jayleno Browno vedami „Celtics“ rungtynes pradėjo puikiai ir jau pirmajame kėlinyje susikrovė solidžią persvarą. Vienu metu Bostono ekipa pirmavo 17 taškų skirtumu (35:18), o antrame ketvirtyje buvo pabėgusi ir per 19 taškų atstumą (46:27).

„Bucks“ atsitiesė po ilgosios pertraukos. Pirmąsias rungtynes po koronaviruso žaidęs Giannis Antetokounmpo per trečią ketvirtį sumetė 17 taškų, o visa Milvokio ekipa pelnė 43, bei prieš paskutinį kėlinį atsiliko jau tik 90:94.

„Celtics“ vėl šovė į priekį ketvirtojo kėlinio pradžioje ir susikrovė solidų 13 taškų pranašumą (109:96), bet tada dominavimo režimą vėl įjungė Giannis.

Graikas per kelias minutes pelnė 12 taškų, du tritaškius pridėjo Wesley Matthewsas ir „Bucks“ likus 30 sekundžių pirmą kartą išsiveržė į priekį – 114:113.

„Celtics“ dar galėjo išsigelbėti, bet iš pradžių J.Brownas prametė, o netrukus G.Antetokounmpo įspūdingai blokavo Roberto Williamso bandymą įdėti į krepšį ir Milvokis triumfavo kalėdinėse rungtynėse savų sirgalių akivaizdoje.

10 dienų saviizoliacijoje praleidęs Giannis antroje rungtynių pusėje pelnė net 27 taškus, o iš viso susitikimą užbaigė su 36 taškais (13/21 dvit., 0/2 trit., 10/15 baud.), 12 atkovotų kamuolių, 5 rezultatyviais perdavimais ir 2 blokais.

„Celtics“ gretose rezultatyviausiai žaidė po 25 taškus įmetę Jaysonas Tatumas ir J.Brownas, tačiau pastarajam ne tik teko iškęsti pralaimėjimą, bet ir patirti komandos draugo smūgį.

J.Brownas pirmoje rungtynių pusėje kovoje dėl kamuolio gavo netyčinį smūgį alkūne iš J.Tatumo ir trumpam paliko aikštelę. Po kelių minučių grįžęs „Celtics“ puolėjas tęsė rungtynes, bet tą jam teko daryti be nuskilusio priekinio danties.

„Bucks“ po šios pergalės Rytuose liko treti. „Celtics“ nukrito į devintą poziciją.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 36 (13/21 dvit., 12 atk. kam., 5 rez. perd.), Jrue Holiday 17, Khrisas Middletonas (7 rez. perd.) ir Bobby Portisas (10 atk. kam.) po 16.

„Celtics“: Jaylenas Brownas ir Jaysonas Tatumas (9 atk. kam.) po 25, Marcusas Smartas 19 (7 rez. perd.), Robertas Williamsas 11 (14 atk. kam.).