Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
2018 11 03

Arizonoje – galingai žaidusio J.Valančiūno tritaškis ir blokų rekordas

Jonas Valančiūnas sužaidė dar vieną labai solidų mačą, o „Toronto Raptors“ (8-1) ir toliau demonstruoja raumenis. Kanados ekipa svečiuose 107:98 (23:26, 25:26, 29:19, 30:27) nukovė „Phoenix Suns“ (1-7) ir įsirašė jau aštuntą pergalę per devynerias rungtynes.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Labai galingai ant parketo atrodė ir aukštaūgis iš Lietuvos.

JV aikštėje praleido 24 minutes, per kurias pelnė 16 taškų (6/8 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 1/2 baudų), sugriebė 7 kamuolius ir perėmė vieną, atliko rezultatyvų perdavimą ir varžovams išrašė net keturis blokus.

Tokio solidaus rodiklio gynyboje (4 blokų) šį sezoną lietuvis dar nebuvo užfiksavęs.

J.Valančiūno karjeros blokų rekordas – 7. Šį įspūdingą pasiekimą „centras“ užfiksavo 2016-aisiais mače su „Memphis Grizzlies“.

Visgi 17-asis „Raptors“ numeris buvo pastebimas ir prie varžovų krepšio.

Dviženklį taškų skaičių Nicko Nurse'o aukštaūgis fiksavo jau septintame mače iš eilės ir rezultatyvumu vyruką iš Utenos pralenkė tik komandos naujokas Kawhi Leonardas (19).

Savo talento gerbėjus Jonas pradžiugino ir pataikydamas vieną iš dviejų mestų tritaškių.

Tiesa, Finikse J.Valančiūnas sutiko ir savęs vertą varžovą – „Suns“ į priekį vedė pirmasis šių metų NBA biržos šaukimas DeAndre Aytonas. Jis aikštę paliko su galingu dvigubu dubliu – 17 taškų ir 18 atkovotų kamuolių.

Maža to, prieš agresyvų varžovą žaidęs lietuvis susirinko šešias pražangas ir turėjo sėsti ant suolo.

Pirmajame kėlinyje situaciją valdė „Suns“ ir vienu metu turėjo 7 taškų pranašumą. Visgi po pertraukos iniciatyva perėjo svečiams. Lemiamas lūžis įvyko ketvirtajame kėlinyje, kai „Raptors“ spurtavo 14:2 ir nepaliko „saulėms“ jokių šansų.

„Suns“: Isaiahas Canaanas 19, Devinas Bookeris 18, Deandre‘as Aytonas 17 (18 atk. kam.), Joshas Jacksonas 11, Trevoras Ariza ir T.J.Warrenas po 10.

„Raptors“: Kawhi Leonardas 19, Jonas Valančiūnas 16, Serge'as Ibaka 14, Kyle‘as Lowry 11, Pascalis Siakamas 10.