Visos Nobelio premijos nominacijos nėra viešinamos, bet apie tai pranešė pats turkų kilmės krepšininkas.
„Aš pagerbtas ir kuklus sulaukęs Nobelio taikos premijos nominacijos. Kartais tvirtas nuomonės laikymasis yra svarbiau nei kita alga“, – tviteryje rašė E.Kanteris Freedomas.
Jo kandidatūrą iškėlė vienas iš Norvegijos parlamentarų. Maža to, paramą krepšininkui pasirašytu laišku išreiškė ir 30 Nobelio premijos laureatų.
Taikos premijai E.Kanteris Freedomas nominuotas dėl savo kovos prieš žmogaus teisių pažeidimus Kinijoje. Krepšininkas ne sykį pasisakė prieš musulmoniškosios uigūrų tautos genocidą, ragino boikotuoti žiemos olimpines žaidynes Pekine, reiškė palaikymą Tibetui ir kritikavo Kinijos prezidentą Xi Jinpingą, pavadinęs jį „brutaliu diktatoriumi“.
Jis taip pat garsus Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano kritikas. Dėl to krepšininkas negali grįžti į Turkiją – dėl išsakytos kritikos atsidurtų kalėjime, o krepšininko tėvai išsižadėjo sūnaus. „Atsiprašau prezidento, kad turiu tokį sūnų“, – 2016-aisiais rašė E.Kanterio tėvas.
Šį sezoną krepšininkas pradėjo „Boston Celtics“ klube, bet po mainų atsidūrė „Houston Rockets“ ekipoje, kuri krepšininką netrukus atleido.
Vienas paslaptyje norėjęs likti NBA klubo vadovas „Heavy“ žurnalistui Steve‘ui Bulpettui neseniai pareiškė, kad E.Kanteriui Freedomui bus sunku susirasti darbą NBA. Ne tik dėl jo pareiškimų, bet ir dėl itin prastos gynybos. „Jis žaidžia pasenusį krepšinį“, – aiškino NBA klubo vadovas.
Šiame sezone E.Kanterio Freedomo statistika NBA lygoje siekė 3,7 taško ir 4,6 atkovoto kamuolio per 11 minučių. Per visą karjerą NBA lygoje jis vidutiniškai pelno po 11,2 taško ir sugriebia 7,8 kamuolio.
Į stipriausią pasaulyje krepšinio lygą NBA vidurio puolėjas atvyko 2011-aisiais, kai naujokų biržoje trečiuoju šaukimu, dviem aukščiau nei Jonas Valančiūnas, jį pasirinko „Utah Jazz“ klubas.
Prieš kelerius metus Lietuvoje, Alytaus „Dzūkijos“ komandoje, rungtyniavo E.Kanterio Freedomo brolis Keremas.