2020 01 29

Blankesnis nei įprasta L.Dončičius ir „Mavericks“ patyrė skaudžiausią sezono nesėkmę

Luka Dončičius nerinko sau įprastų skaičių, o jo atstovaujama „Dallas Mavericks“ (29-18) ekipa patyrė skaudžiausią sezono pralaimėjimą. Teksasiečiai namuose net 104:133 (19:32, 36:28, 22:48, 27:25) nusileido apatinės Vakarų konferencijos lentelės dalies komandai „Phoenix Suns“ (20-27).
Luka Dončičius
Luka Dončičius / „Scanpix“ nuotr.

L.Dončičius šiose rungtynėse buvo apribotas iki 21 taško (6/11 dvit., 1/4 trit., 6/7 baud.), 6 atkovotų kamuolių ir 2 rezultatyvių perdavimų.

Įprastai jis renka po 29 taškus, 9,6 sugriebto kamuolio ir 8,8 perdavimo per susitikimą.

„Saulės“ diktuoti sąlygas gerokai aukščiau žengiantiems varžovams ėmė jau pirmajame kėlinyje, kuriame anksti susikrovė dviženklį pranašumą ir jį laimėjo 32:19.

„Mavericks“ atsitiesė antrajame ketvirtyje, per kurį skirtumas ištirpo iki 55:60, tačiau po ilgosios pertraukos „Suns“ skriejo lyg ant sparnų.

Svečiai per trečiąją rungtynių atkarpą sumetė beveik pusšimtį taškų ir kėlinį laimėję net 48:22 dar prieš paskutines 12 minučių atsakė į visus klausimus – rezultatas buvo jau 108:77.

48 per kėlinį pelnyti taškai yra geriausias „Suns“ pasiekimas per beveik 30 metų – 1990-aisiais „saulės“ į „Miami Heat“ krepšį buvo sumetusios 49 taškus.

„Mavs“ po šios nesėkmės užleido į priekį „Houston Rockets“ klubą ir dabar užima jau tik šeštąją Vakarų konferencijos vietą.

„Mavericks“: Luka Dončičius 21, Jalenas Brunsonas ir J.J.Barea (7 rez. perd.) po 15, Kristapas Porzingis 9 (2/8 metimai).

„Suns“: Devinas Bookeris 32 (12/20 metimai, 9 rez. perd.), Deandre Aytonas 31 (13/15 dvit., 9 atk. kam.), Kelly Oubre 19, Mikalis Bridgesas 13 (6 rez. perd.), Ty'us Jerome'as 12.