„Bulls“ treneris apie kuklias Mato Buzelio minutes: „Kažkam reikia aukotis“

16-uoju lietuviu, išbėgusiu į aikštę oficialiose NBA rungtynėse, šiąnakt tapęs Matas Buzelis dar turės palaukti pirmųjų taškų ir gausesnių minučių. „Chicago Bulls“ strategas Billy Donovanas paaiškino, kodėl.

„Turime padėti Matui apšilti kojas, suteikti jam patirties“, – po dvikovos, pasibaigusios „Bulls“ pralaimėjimu 111:123 svečiuose prieš „New Orleans Pelicans“, kalbėjo legendinį Čikagos klubą treniruojantis Billy Donovanas.

„Akivaizdu, kad mūsų ekipoje yra susidaręs žaidėjų kamštis su Matu (Buzeliu), Patricku (Williamsu) ir Julianu (Phillipsu). Visi trys vyrukai puikiai dirba, bet kažkam reikės aukotis, – tęsė „Bulls“ treneris.

„Scanpix“ nuotr./Matas Buzelis ir Billy Donovanas

– Diskutavome apie galimybę dviem iš jų kartais žaisti kartu, bet dažnai varžovų penketai to daryti neleis. Matėte, jog Matas kelis kartus atsidūrė prieš (Brandoną) Ingramą. Nesinori jo mesti į tokią situaciją, nors jis turi mokytis. Manau, kad jis turi mokytis žaisdamas, nors jo minutės šįkart buvo labai ribotos per pirmus tris kėlinius.“

Sužaidė mažiau nei 5 minutes

Šviežiai apsikirpęs 20-metis M.Buzelis ant parketo pirmąsyk žengė antrojo kėlinio pradžioje. Tuo metu „Bulls“ atsiliko 32:37, o Čikagos lietuvis tapo vienuoliktuoju B.Donovano nuo suolo pakeltu žaidėju.

M.Buzeliui iškart teko sudėtinga užduotis – gintis prieš „Pelicans“ žvaigždę B.Ingramą. Taikinį ant lietuvio uždėjęs amerikietis per pirmas dvi atakas pasižymėti nesugebėjo, bet trečiu bandymu išprovokavo Mato pražangą.

Nelengva jam buvo ir kitoje aikštės pusėje. Gavęs Lonzo Ballo perdavimą, M.Buzelis pabandė laimę atakuodamas iš toli, bet pirmasis metimas sudegė – kamuolys nelietė net lanko.

Kitoje atakoje – dar vienas, sėkmingesnis, bandymas, bet pataikyti tritaškio jam nepavyko ir tąkart.

Galiausiai, sužaidęs 2 minutes ir 56 sekundes lietuvis sėdo ant suolo, nuo kurio vėl pakilo tik pačioje mačo pabaigoje.

Rungtynių likimui jau išsisprendus, „Bulls“ klubui atsiliekant 15 taškų skirtumu (108:123), o žaisti likus mažiau nei dviem minutėms, B.Donovanas išleido į aikštę atsarginius krepšininkus.

Kartu su jais į aikštę grįžo ir M.Buzelis. Vis dėlto lietuvis per beveik per likusį laiką prametė vienintelį tritaškį.

Iš viso aikštėje M.Buzelis praleido 4 minutes ir 42 sekundes, per kurias atkovojo 2 kamuolius, prametė 3 tritaškius, sykį prasižengė ir liko be taškų.

Tiesa, „Bulls“ per M.Buzelio minutes žaidė sėkmingai – pranoko oponentus aštuoniais taškais.

Čikagoje lietuvių šeimoje užaugęs krepšininkas tapo 4-uoju mūsų šalies atstovu, kuriam nepavyko pasižymėti taškais per pirmąsias oficialias NBA karjeros rungtynes.

Ankstesni trys, likę su „riestainiais“ taškų grafoje – Martynas Andriuškevičius, Arnoldas Kulboka ir Deividas Sirvydis.

• 2 taškai – Darius Songaila, Linas Kleiza ir Arvydas Macijauskas;
  • 0 taškų – Martynas Andriuškevičius, Arnoldas Kulboka, Deividas Sirvydis ir Matas Buzelis.

Šansą pelnyti pirmuosius oficialius taškus stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje M.Buzelis turės naktį iš penktadienio į šeštadienį, kai „Bulls“ žais išvykoje prieš „Milwaukee Bucks“.