2022 03 27

Buvusio žalgiriečio spurto įkvėpti „Spurs“ pasiekė žūtbūtinę pergalę prieš J.Valančiūną

Dvi komandos, aršiai kovojančios dėl dešimtosios pozicijos Vakaruose ir šanso patekti į NBA įkrintamąsias, šeštadienį susirėmė Naujajame Orleane, kur Jono Valančiūno atstovaujama „New Orleans Pelicans“ (31-43) rezultatu 103:107 (32:22, 25:36, 27:26, 19:23) turėjo pripažinti „San Antonio Spurs“ (30-44) pranašumą.
Jonas Valančiūnas ir Jockas Landale'as.
Jonas Valančiūnas ir Jockas Landale'as. / „Scanpix“ nuotr.

Solidžiau rungtynes pradėję „pelikanai“ dar pirmajame ketvirtyje susikrovė dviženklį pranašumą, kurį oponentai sugebėjo panaikinti dar iki pertraukos.

Prasidėjus lemiamam dvikovos ketvirčiui vyravo absoliuti lygybė (84:84), o lemiamą mačo spurtą inicijavo toli gražu ne pirmaisiais smuikais „Spurs“ komandoje griežiantis Jockas Landale'as, Kauno „Žalgirio“ marškinėlius vilkėjęs 2019-2020 m. sezone.

Australas savo pirmuosius taškus pelnė būtent ketvirtojo kėlinio pradžioje ir iš karto užsiliepsnojo – per 4 minučių atkarpą surinko 10 taškų, „Spurs“ spurtavo 14:3 ir labai priartėjo prie pergalės.

Tiesa, aikštės šeimininkai ginklų nesudėjo ir ketvirčio pabaigoje maksimaliai atkūrė intrigą – CJ McCollumas deficitą sušvelnino iki dviejų (103:105), o likus 4 sek. Jose Alvarado tritaškiu galėjo išplėšti pergalę, tačiau pastarojo metimas buvo netikslus.

Jonas Valančiūnas pralaimėjusių gretose žaidė universaliai ir artėjo prie trigubo dublio, tačiau sustojo ketvirtajame kėlinyje, kuriame kartu su kitais bendraklubiais pradėjo strigti, o nuo kėlinio vidurio neberungtyniavo.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas

Uteniškis per 29 min. surinko 18 taškų (6/11 dvit., 1/1 trit., 3/5 baud.), sugriebė 11 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir 1 metimą blokavo. Tiesa, aukštaūgis taip pat padarė 3 klaidas ir 4 sykius pažeidė taisykles.

Šeimininkų nuo nesėkmės neišgelbėjo ir dar vienas rezultatyvus CJ McCollumo pasirodymas – gynėjas suvertė net 32 taškus.

Nugalėtojams J.Landale'as per 19 min. pelnė 10 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. Australo +/ – rodiklis ryškiai išsiskiria iš kitų – net +17.

„Pelicans“ Vakaruose išlieka dešimti, tačiau dabar juos besivejantiems Greggo Popovichiaus auklėtiniams trūksta vos vienos pergalės. Abi komandos dar gali pasivyti bei iš įkrintamųjų išstumti „Los Angeles Lakers“ (31-42).

„New Orleans Pelicans“: CJ McCollumas 32 (6 atk. kam.), Jose Alvarado 23 (5 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 18 (11 atk. kam., 6 rez. perd.).

„San Antonio Spurs“: Keldonas Johnsonas 21 (8 atk. kam.), Joshas Richardsonas 18, Dejounte Murray 15 (11 atk. kam., 13 naud. bal.), Joshua Primo ir Jakobas Poeltlas (11 atk. kam., 3 blk.) po 12, Jockas Landale'as (7 atk. kam.) ir Zachas Collinsas po 10.