2022 03 06

„Celtics“ išreiškė palaikymą Ukrainai, neįtikėtinas J.Tatumas pakartojo L.Birdo rekordą

Neįtikėtinai rungtyniavęs Jaysonas Tatumas pakartojo „Boston Celtics“ legendos Larry Birdo rekordą ir nukalė pergalę prieš taip pat fantastiškai rungtyniavusio Kevino Duranto vedamą „Brooklyn Nets“ (32-33).
Jaysonas Tatumas
Jaysonas Tatumas / „Scanpix“ nuotr.

„Celtics“ (39-27) šventė pergalę 126:120 (29:34, 29:26, 31:30, 37:30).

Prieš tris dienas 24-ąjį gimtadienį šventęs J.Tatumas per 41 minutę įmetė net 54 taškus (8/15 dvit., 8/15 trit., 14/17 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

„Celtics“ puolėjas jau ketvirtą kartą karjeroje pasiekė 50 taškų ribą ir pakartojo L.Birdui priklausantį klubo rekordą – Bostono legenda per visą karjerą pusšimtį taškų irgi pelnė keturis sykius.

Tai taip pat buvo J.Tatumo asmeninis sezono rekordas, o iki karjeros rezultatyvumo rekordo jam pritrūko 6 taškų – pernai per vienerias rungtynes jis buvo įmetęs net 60.

Be to, „Celtics“ žvaigždei pritrūko vos 2 taškų, kad pakartotų NBA lygos sezono rezultatyvumo rekordą. Jis priklauso po 56 taškus pelniusiems Trae Youngui ir LeBronui Jamesui. Įdomu tai, kad pastarasis tai padarė praėjusią naktį.

Fantastiškai žaidė, bet J.Tatumui prilygti nesugebėjo neseniai po traumos sugrįžęs Kevinas Durantas. Jis per 39 minutes pelnė 37 taškus (8/12 dvit., 4/9 trit., 9/10 baud.), atkovojo 6 kamuolius ir išdalino 8 rezultatyvius perdavimus.

Pataikydamas dvitaškį ketvirtajame kėlinyje KD pasiekė 25 tūkst. pelnytų taškų ribą per karjerą. Jis tapo vos 23-uoju tą padariusiu krepšininku. Iš dabar vis dar rungtyniaujančių žaidėjų daugiau taškų nei K.Durantas yra įmetę tik L.Jamesas ir Carmelo Anthony.

Įspūdingose rungtynėse nė viena komanda nesugebėjo susikurti apčiuopiamos persvaros, tačiau „Celtics“ ketvirtojo kėlinio viduryje atitrūko 110:102.

„Nets“ tuomet pelnė 9 taškus paeiliui, bet svečių spurtą nutraukė J.Tatumas, pelnęs 4 taškus iš eilės ir vėl grąžinęs persvarą „keltams“ (114:111).

Tuomet komandos apsikeitė keliais taikliais metimais, o „Celtics“ pergalę praktiškai įtvirtino Jaylenas Brownas, pataikęs tritaškį iš kampo likus 39,4 sek. ir nutolinęs „Celtics“ iki 6 taškų (121:115).

„Celtics“ šiose rungtynėse išreiškė palaikymą Ukrainai – visi komandos treneriai, įskaitant ir vyr. trenerį Ime Udoką, bei personalo nariai buvo įsisegę Rusijos sukeltame kare kenčiančios šalies vėliavos spalvų juosteles.

Fantastiškai po Naujųjų metų rungtyniaujantis Bostono klubas Rytų konferencijoje yra penktas, tačiau nuo lyderio „Miami Heat“ (43-22) atsilieka vos keturiomis pergalėmis.

Savo ruožtu „Nets“, kurie ir toliau verčiasi be nugaros skausmų kamuojamo Beno Simmonso, kurį praėjusį mėnesį gavo mainais už Jamesą Hardeną, po labai ilgos pertraukos turi neigiamą pergalių ir pralaimėjimų santykį bei Rytuose su „Charlotte Hornets“ dalinasi tik 8-9 vietas.

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 54 (8/15 dvit., 8/15 trit., 14/17 baud.), Jaylenas Brownas 21, Marcusas Smartas 14 (9 rez. perd.), Alas Horfordas 13 (7 atk. kam.), Robertas Williamsas 10 (8 atk. kam., 5 blk.).

„Nets“: Kevinas Durantas 37 (6 atk. kam., 8 rez. perd.), Kyrie Irvingas 19 (6 rez. perd.), Bruce'as Brownas 16 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), LaMarcusas Aldridge'as 14.