2016 04 25

„Cleveland Cavaliers“ žengė toliau, „Boston Celtics“ išlygino serijos rezultatą

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį sužaistos dar dvi NBA atkrintamųjų varžybų dvikovos. „Cleveland Cavaliers“ žengė į Rytų konferencijos pusfinalį, laimėję seriją be mažiausio nuostolio, tuo tarpu „Boston Celtics“ akistatoje su „Atlanta Hawks“ atstatė pusiausvyrą.
„Detroit Pistons“ – „Cleveland Cavaliers“
„Detroit Pistons“ – „Cleveland Cavaliers“ / „Scanpix“ nuotr.

LeBronas Jamesas ir kompanija NBA aštuntfinalio etapą pražygiavo taip ir nesuklupę nė karto. Klivlando ekipa 100:98 (25:28, 28:24, 28:26, 19:20) svečiuose nukovė „Detroit Pistons“ ir laimėjo seriją 4:0.

Svečius į priekį šį kartą vedė Kyrie Irvingas, kuris per antrą rungtynių pusę surinko net 20 iš savo 31 taško. L.Jamesas pridėjo 22 taškus, tačiau vakaro didvyriu neabejotinai reikėtų laikyti svarbiausius metimus pataikiusį jo komandos draugą.

Būtent K.Irvingas pataikė ir lemiamą metimą, užbaigusį „Pistons“ sezoną. Likus minutei iki rungtynių pabaigos ir svečiams pirmaujant vienu tašku, K.Irvingas taikliai smeigė iš toli ir nulėmė rungtynių baigtį.

„Pistons“ dar galėjo išsigelbėti, tačiau Reggie Jacksono metimas su sirena nebuvo taiklus.

Šeimininkams Marcusas Morrisas pelnė 24 taškus, tačiau „Pistons“ Klivlando klubui pralaimėjo 12-ąjį atkrintamųjų varžybų mačą iš eilės, taip pakartodami NBA lygos antirekordą.

1980-1989 metų laikotarpyje „Los Angeles Lakers“ dvylika kartų iš eilės buvo įveikę jau nebeegzistuojančią „Seattle SuperSonics“ ekipą.

Detroito komanda pralaimėjo dešimt pastarųjų atkrintamųjų NBA rungtynių. Paskutinį kartą šį etapą „motorų“ miesto ekipa buvo pasiekusi 2009-aisiais ir taip pat pirmajame etape kapituliavo prieš „Cavaliers“.

Konferencijos pusfinalyje „Cavaliers“ teks keliauti į Atlantą arba Bostoną.

„Pistons“: Marcusas Morrisas 24 taškai (6/8 dvit., 3/4 trit., 3/5 baud.), Tobias Harrisas 23 (13 atk. kam.), Andre Drummondas 17 (11 atk. kam.), Reggie Jacksonas 13 (12 rez. perd.).

„Cavaliers“: Kyrie Irvingas 31 (8/14 dvit., 4/11 trit., 3/4 baud.), LeBronas Jamesas 22 (11 atk. kam.), J.R.Smithas 15, Kevinas Love‘as (13 atk. kam.) ir Matthew Dellavedova po 11.

Kitose rungtynėse „Boston Celtics“ namuose 104:95 (24:21, 22:27, 24:25, 22:19, 12:3) po pratęsimo palaužė „Atlanta Hawks“ ir išlygino serijos rezultatą – 2:2.

Mačo didvyriu tapo „Celtics“ mažylis Isaiah Thomasas. Jis šiose rungtynėse surinko 28 taškus, iš kurių paskutinius penkis – pratęsimo metu. Per papildomą laiką šeimininkai laimėjo 12:3.

Svečių neišgelbėjo netgi fenomenalus Paulo Millsapo pasirodymas. Jis pelnė 45 taškus ir atkovojo 13 kamuolių, bet „Hawks“ ir vėl krito per pratęsimą. Įdomu, jog pratęsimo Atlantos klubas negali laimėti jau daugiau nei dvejus metus.

Reguliariajame sezone „Hawks“ per papildomą laiką pralaimėjo visus keturis kartus.

Svečiai trečiajame kėlinyje turėjo net 16 taškų pranašumą, tačiau išsaugoti jo nesugebėjo.

Priminsime, jog „vanagai“ laimėjo du pirmuosius serijos mačus namuose, tačiau sugrįžę į savąją „TD Garden“ areną Bostono krepšininkai sugebėjo atsitiesti.​

„Toks yra jų atsakas po pirmų dviejų pralaimėtų rungtynių. Dabar namuose žaisime mes, tad privalome duoti savo atsaką“, – po mačo kalbėjo „Hawks“ strategas Mike‘as Budenholzeris.

Penktosios serijos rungtynės antradienį vyks Atlantoje.

„Celtics“: Isaiahas Thomasas 28 (9/16 dvit., 2/7 trit., 4/5 baud.), Marcusas Smartas 20, Evanas Turneris 17, Jonas Jerebko 16 (10 atk. kam.), Jae Crowderis 12.

„Hawks“: Paulas Millsapas 45 (16/25 dvit., 3/6 trit., 4/6 baud., 13 atk. kam.), Jeffas Teague‘as 13, Kyle‘as Korveris 10.