2022 12 27

„Clippers“ stebuklas: padarė tai, kas per ketvirtį amžiaus pavyko tik dviem klubams

Stebuklingą pergalę NBA lygoje pasiekė „Los Angeles Clippers“ (20-15) klubas, svečiuose per pratęsimą 142:131 (31:36, 35:25, 30:39, 32:28, 14:3) įveikė „Detroit Pistons“ (8-28) krepšininkus.
Marcusas Morrisas
Marcusas Morrisas / Scanpix/USA TODAY Sports nuotr.

Vieni Vakarų konferencijos lyderių prieš vienus Rytų konferencijos autsaiderių likus žaisti 3 minutes ketvirtajame kėlinyje atsiliko 112:126, o „Clippers“ strategas Tyronnas Lue tuo metu jau kėlė baltą vėliavą – jis pakeitė pagrindinio penketo žaidėjus ir įleido atsarginius.

Bet nuo suolo pakilusių žaidėjų penketas sukūrė įspūdingą sugrįžimą.

Luke'as Kennardas, Terance'as Mannas, Amiras Coffey, Nicolas Batumas ir Mosesas Brownas užbaigė kėlinį spurtu 16:2, o T.Mannas likus žaisti 5 sekundes pataikė dvitaškį ir išlygino rezultatą.

„Pistons“ pergalę dar galėjo išplėšti Bojanas Bogdanovičius, bet kroato metimas buvo netikslus ir komandos keliavo žaisti pratęsimo, kuriame psichologinį pranašumą įgiję „Clippers“ dominavo ir laimėjo 11 taškų skirtumu.

„Turiu atiduoti pagarbą šiems vyrukams, nes jie išliko pasiruošę, žengė į aikštę ir žaidė kovingai, – apie antrojo savo penketo pasirodymą kalbėjo T.Lue. – Amiras ir Mosesas iki tol rungtynėse nežaidė, tad žengti į aikštę ir šitaip pasirodyti pabaigoje yra įspūdinga.“

„Clippers“ tapo vos trečiąja komanda, kuri atsilikdama bent 14 taškų skirtumu likus 3 minutėms ketvirtajame kėlinyje, sugeba laimėti rungtynes.

Nuo 1997-ųjų, kai buvo imti vesti tokie duomenys, tokioje situacijoje atsidūrusios komandos buvo laimėjusios vos 2 kartus iš 12 873.

Patys „Clippers“ tokiose situacijose nebuvo laimėję nė sykio ir pralaimėję 417 kartų.

„Jie pakeitė starto penketo žaidėjus ir mes pamanėme, kad rungtynės baigtos, – po mačo kalbėjo „Pistons“ puolėjas Isaiah Stewartas. – Pirmavome, bet nesugebėjome uždaryti rungtynių. Tai visiškai mūsų, o ne trenerių, kaltė.“

Laimėti Detroite Los Andželo krepšininkams nesutrukdė ir tai, jog jiems teko verstis be Kawhi Leonardo.

Ši pergalė leido „Clippers“ pakilti į ketvirtąją vietą Vakaruose. „Pistons“ yra paskutiniai penkiolikti Rytų konferencijoje.

„Pistons“: Bojanas Bogdanovičius 23 (7/20 metimai), Isaiah Stewartas 21 (7 atk. kam.), Killianas Hayesas 18 (10 rez. perd.), Jalenas Durenas (12 atk. kam.) ir Jadenas Ivey (8 rez. perd.) po 15, Alecas Burksas 14, Saddiqas Bey'us 13, Hamidou Diallo 12.

„Clippers“: Paulas George'as 32 (9/19 metimai, 12/14 baud., 11 rez. perd.), Luke'as Kennardas 18, Johnas Wallas, Normanas Powellas ir Marcusas Morrisas po 16, Reggie Jacksonas 14, Ivica Zubacas 12 (15 atk. kam.).

Visi rezultatai:

„Cleveland Cavaliers“ (D.Garlandas 32) 117:125 „Brooklyn Nets“ (K.Durantas ir K.Irvingas po 32)

„Detroit Pistons“ (B.Bogdanovičius 23) 131:142 (po pratęsimo) „Los Angeles Clippers“ (P.George'as 32)

„Miami Heat“ (M.Strusas 19) 113:110 „Minnesota Timberwolves“ (A.Edwardsas 29)

„Chicago Bulls“ (D.DeRozanas 31) 118:133 „Houston Rockets“ (K.Porteris 36)

„New Orleans Pelicans“ (N.Marshallas 22, J.Valančiūnas 20) 113:93 „Indiana Pacers“ (B.Mathurinas 15)

„San Antonio Spurs“ (D.Vassellas 24) 126:122 „Utah Jazz“ (L.Markkanenas 32)

„Portland Trail Blazers“ (J.Grantas 32) 124:113 „Charlotte Hornets“ (L.Ballas 27)