Proga išbandyti sistemą?
Jau dabar mažai kas abejoja, kad D.Motiejūno atvejis NBA istorijoje bus prisimenamas ir po kelerių metų.
NBA apžvalgininkai įtaria, kad ši užsitęsusi saga gali būti ne tik B.J.Armstrongo bandymas parūpinti savo klientui kuo pelningesnę sutartį ir tinkamesnę darbo vietą, tačiau ir mėginimas išsiaiškinti, kiek yra lanksti apribotų laisvųjų agentų sistema ir kiek tas ribas dar galima praplėsti.
Neverta abejoti dėl vieno. Lietuvio interesams atstovauja vienas įtakingiausių ir labiausiai NBA koridoriuose gerbiamų agentų, kuris savo vardą susikūrė ne tik akiplėšiškai siurbdamas milijonus iš klubų savininkų kišenių.
NBA pasaulis B.J.Armstrongo pavardę išgirdo dar prieš šiam 49-erių vyrui apsivelkant keliolika tūkstančių dolerių kainuojantį kostiumą.
Triskart NBA čempionas
Apie iš Detroito kilusį smulkaus sudėjimo amerikietiškai besišypsantį vyruką garsiausiai buvo kalbama praėjusio amžiaus paskutinį dešimtmetį.
B.J.Armstrongas priklausė tai nenugalimai Michaelo Jordano „Chicago Bulls“ kartai ir su šiuo klubu tris kartus iš eilės (1991–1993) tapo NBA čempionu.
Prestižinio Ajovos universiteto absolventas NBA duris pravėrė dar 1989 metais, kai jį 18-uoju numeriu pasirinko tas pats „Bulls“.
Per savo karjerą jis taip pat atstovavo „Golden State Warriors“ (1995–1997), „Charlotte Hornets“ (1997–1999) bei „Orlando Magic” (1999) ekipoms, o karjerą baigė vėl sugrįžęs į Čikagą.
NBA specialistai įžaidėjo pozicijoje rungtyniavusį B.J.Armstrongą prisimena kaip protingą ir patikimą Philo Jacksono komandos karį. Pirmaisiais karjeros metais jis keitė ilgametį „Bulls“ starto penketo narį Johną Paxsoną, o vėliau buvo patikimas kamuolių padavinėtojas M.Jordanui ir Scottie Pippenui.
Maža to, varžovus B.J.Armstrongas sėkmingai bausdavo tolimais metimais ir 1993 metais čempioniško sezono metu buvo taikliausias lygos tritaškių metikas (45,3 proc. 63/139).
Kai M.Jordanas 1993-iaisiais nusprendė pasitraukti iš krepšinio, B.J.Armstrongas tapo dar svarbesniu „Bulls“ ginklu puolime ir buvo trečias Čikagos ekipos krepšininkas pagal rezultatyvumą.
Rungtynės | Taškai | Atkovoti kamuoliai | Rezultatyvūs perdavimai | Taiklumas | Tritaškių taiklumas | Baudų taiklumas |
747 | 9,8 | 1,8 | 3,3 | 47,7% | 42,5% | 85,6% |
Vyras su charakteriu
Visgi užsispyrusio ir principingo vyruko iš Mičigano charakterio bruožai kartais ryškiausiomis spalvomis atsiskleisdavo jau ir prieš du dešimtmečius. Pavyzdžiui 1995-aisiais, kai į NBA lygą buvo priimtos naujos Kanados ekipos „Toronto Raptors“ ir „Vancouver Grizzlies“.
Tų metų birželį lyga organizavo specialią loteriją, kurios metu NBA naujokai iš jau esančių lygos klubų rinkosi krepšininkus.
Kiekvienas NBA klubas galėjo „įšaldyti“ po 8 savo krepšininkus, o iš likusiųjų sąrašo „Raptors“ ir „Grizzlies“ vadovai galėjo kviesti į savo komandą.
B.J.Armstrongo „Bulls“ nusprendė „nešaldyti“ ir 1994-ųjų metų NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynių dalyvis kaipmat atsidūrė lygos debiutantų akiratyje.
Šešerių metų patirtį turėjusį gynėją pačiu pirmuoju šaukimu pakvietė Toronto klubas, tačiau keltis į Kanadą B.J. atsisakė. Galiausiai išeities neradęs „Raptors“ jį buvo priverstas išmainyti į penkis „Golden State Warriors“ žaidėjus.
Istorinė rokiruotė
Pakabinęs sportinius batelius ant vinies, B.J.Armstrongas liko krepšinyje. „Bulls“ klube krepšininkas pradėjo savo karjerą, čia sužaidė paskutines savo rungtynes, tad, kai tuometinis klubo viceprezidentas Jerry Krause jį pakvietė dirbti specialiuoju padėjėju, B.J. per daug nedvejojo.
Tačiau 2003-iaisiais J.Krause atsistatydino, o B.J.Armstrongui teko užleisti savo vietą naujajam klubo generaliniam vadybininkui J.Paxsonui – tam pačiam vyrukui, kurį kadaise jis pakeitė „Bulls“ starto penkete. Kaip bebūtų, B.J. dar kurį laiką liko Čikagoje ir dvejus metus dirbo „Bulls“ skautu.
Vėliau padirbęs ESPN krepšinio analitiku, 2006-aisiais vyras nusprendė imtis krepšinio agento darbo.
„Būdamas krepšininku, puikiai supratau šio verslo taisykles. Esu dirbęs ir klubo struktūroje, tad puikiai žinau, kokias operacijas ir sprendimus vienu ar kitu metu komandų vadovai gali priimti. Tai visada mane traukė, todėl, kai atsirado proga išbandyti agento darbą, pernelyg ilgai nesvarsčiau“, – apie savo apsisprendimą yra sakęs B.J.Armstrongas.
Sporto pasaulyje – stambi žuvis
B.J.Armstrongas atstovauja „Wasserman Media Group“ kompanijai, kuri yra vienas svarbiausių žaidėjų visame sporto pasaulyje.
„Forbes“ paskelbtame pasaulio įtakingiausių sporto agentūrų sąraše „Wasserman Media Group“ užima ketvirtąją vietą, o jos turtas vertinamas 115,7 mln. JAV dolerių. Los Andžele įsikūrusi kompanija atstovauja įvairių sporto šakų žvaigždėms: amerikietiško futbolo, beisbolo, futbolo, golfo ir, žinoma, krepšinio.
Skaičiuojama, kad beveik keturių šimtų „Wasserman“ klientų sutarčių bendra vertė siekia apie 2,3 mlrd. JAV dolerių.
Taigi, kai galvojama, jog D-Mo yra vienišas karys, kovojantis prieš didžiulę pinigų mašiną, ant kurios išspaustos trys raidės NBA, tai nėra visiška tiesa. Už lietuvio ir B.J.Armstrongo nugaros stovi labai tvirtus raumenis ir didelę įtaką sporto pasaulyje turinti kompanija.
Derrickas Rose‘as, Russellas Westbrookas, Jasonas Day, Joe Johnsonas, LaMarcusas Aldridge‘as, Hanley Ramirezas, Edwinas Encarnacionas, Yasielas Puigas, Bartolo Colonas, Pau Gasolis, Brandonas Roy‘us, Stevenas Gerrardas, Omeras Ašikas, Bismackas Biyombo, Draymondas Greenas, Anthony Davisas, Kennethas Fariedas, Jrue Holiday, Giancarlo Stantonas, Yu Darvishas. |
Pats B.J.Armstrongas – taip pat ne pėsčias. „Forbes“ įtakingiausių pasaulio sporto agentų sąraše 2016 metais užėmė 44 vietą. Kartu su juo „Wasserman“ interesams atstovauja ir penkioliktas šiame sąraše esantis beisbolo guru Joelis Wolfe bei 35-ąją vietą užimtis Thadas Foucheris. Pastarasis rūpinasi tokiomis NBA megažvaigždėmis kaip Russellas Westbrookas, LaMarcusas Aldridge‘as ar Anthony Davisas.
Pat B.J. savo laimikių krepšelyje taip pat turi ne vieną nemenką žuvelę, tarp kurių brangiausios – Derrickas Rose‘as ir Draymondas Greenas.
Be D.Motiejūno, B.J.Armstrongas turi dar aštuonis asmeninius klientus, o visų jo sudarytų sandėrių vertė, „Forbes“ duomenimis, siekia 325,9 mln. JAV dolerių.
Derrickas Rose‘as („New York Knicks“), Draymondas Greenas („Golden State Warriors“), Bismackas Biyombo („Orlando Magic“), Omeras Ašikas („New Orleans Pelicans“), Donatas Motiejūnas („Houston Rockets“), Denzelis Valentine‘as („Chicago Bulls“). |
„Jeigu „Rockets“ savininkas Darylas Morey ir B.J.Armstrongas žaistų pokerį iš didelės sumos, guldyčiau galvą už „Rockets“ vadovą“, – apie D-Mo atvejį antradienį rašė „Houston Chronicle“ apžvalgininkas Jonathanas Feigenas.
Tačiau nepanašu, jog buvęs M.Jordano bendražygis ko nors baimintųsi ir galvotų taip pat. Kur kas panašiau, kad B.J. yra pasiryžęs ištraukti dar kokį nors netikėtą kozirį iš savo rankovės.