D.Sabonio ir N.Jokičiaus akistatoje – NBA čempionų revanšas

Pirmą sykį stipriausios pasaulio krepšinio lygos NBA istorijoje akis į akį stojo du krepšininkai, prieš tai trejose rungtynėse iš eilės surinkę trigubus dublius.
Domantas Sabonis ir Nikola Jokičius grumiasi dėl kamuolio
Domantas Sabonis ir Nikola Jokičius grumiasi dėl kamuolio / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Susitiko lygos trigubų dublių lyderiai – Domantas Sabonis (21) ir Nikola Jokičius (19).

Lietuvis ir „Sacramento Kings“ (33-25) šį sezoną buvo laimėję visas tris tarpusavio akistatas prieš „Denver Nuggets“ (40-19), tačiau šįkart NBA čempionai atsigriebė.

Asmeninę vidurio puolėjų akistatą šįkart taip pat laimėjo N.Jokičius, surinkęs ketvirtąjį trigubą dublį iš eilės, o namie žaidusi „Nuggets“ triumfavo 117:96 (28:35, 37:20, 35:17, 17:24).

N.Jokičius pasižymėjo 14 taškų (5/9 dvit., 4/4 baud.), 14 atkovotų kamuolių ir 11 rezultatyvių perdavimų.

D.Sabonis atsakė pelnydamas 13 taškų (5/13 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud.), sugriebdamas 10 kamuolių ir išdalindamas 7 rezultatyvius perdavimus.

Lietuvio trigubų dublių serija nutrūko, tiesa, jis vis dar pirmauja NBA lygoje pagal šį rodiklį (21), lenkdamas būtent N.Jokičių (19).

„Kings“ į kovą Denveryje stojo be rezultatyviausio savo žaidėjo De'Aarono Foxo. Jis ruošėsi rungtynėms, atliko apšilimą, tačiau galiausiai pranešta, kad amerikietis nežais dėl kelio sumušimo.

Nepaisant to, būtent svečiai geriau pradėjo rungtynes ir antrajame kėlinyje turėjo net 15 taškų persvarą (47:32).

Tačiau tuomet krito į tokią gilią duobę, kad trečiojo kėlinio pabaigoje viskas šiose rungtynėse jau buvo aišku. Dviženklį deficitą panaikinę šeimininkai patys išsiveržė į priekį 28 taškų skirtumu (90:62) ir galėjo atsipalaiduoti ketvirtajame kėlinyje.

„Nuggets“: Jamalas Murray 32 (5/6 trit., 6 rez. perd., 5 klaid.), Aaronas Gordonas 17 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Kentavious Caldwellas-Pope'as 16 (4/6 trit.), Nikola Jokičius (14 atk. kam., 11 rez. perd.) ir Michaelas Porteris – po 14.

„Kings“: Keeganas Murray 21, Chrisas Duarte 18 (4/8 trit.), Malikas Monkas 14, Domantas Sabonis 13 (10 atk. kam., 7 rez. perd.), Trey Lylesas 8.